جلسه توجیهی داخلی دولت اذعان می کند که تاخیر HS2 هزینه ها را افزایش می دهد | HS2

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک جلسه توجیهی داخلی وزارت حمل و نقل در مورد پروژه HS2 پذیرفته است که تاخیر در راه آهن سریع السیر هزینه ها را افزایش می دهد و به نظر می رسد ادعاهای وزیران را تضعیف می کند.

سندی که توسط آبان نیوز مشاهده شده است می‌گوید که تصمیم به تاخیر انداختن پروژه احتمالاً به هزینه‌های شغلی منجر می‌شود، شرکت‌های ساختمانی را در معرض خطر ورود به مدیریت قرار می‌دهد و این وزارتخانه ممکن است با ادعای غرامت مواجه شود.

همچنین احتمال توقف قطارها در ایستگاه بیرونی لندن، Old Oak Common، برای تقریبا یک دهه قبل از رسیدن قطارها به Euston را افزایش می دهد.

مارک هارپر، وزیر حمل و نقل، عصر پنجشنبه گذشته این تاخیرها را اعلام کرد و گفت که این تاخیرها برای “تعادل کردن کتاب های کشور” توجیه شده است. هاو مریمن، وزیر راه آهن، گفت که او به دلیل زمان بیانیه هفته گذشته که «می پذیرم بی ادبی بود» از نمایندگان مجلس عذرخواهی کرد.

بخش‌هایی از خط HS2 بین بیرمنگام، کرو و منچستر تا دو سال «تغییر» خواهد شد، به این معنی که خط کریو ممکن است تا سال 2036 و منچستر تا سال 2043 باز نشود. طبق آخرین برنامه اعلام‌شده، قطارهای لندن-منچستر قرار بود برای شروع مدتی بین 2035 و 2041 اجرا شود.

این توصیه داخلی توسط لوئیز هیگ، وزیر حمل و نقل در سایه، در طی یک سوال فوری در روز سه شنبه فاش شد و گفت: «زمان آن رسیده است که وزیران درباره عواقب این تصمیم پاک شوند.

مریمن در پاسخ گفت: «بدیهی است که ما در مورد اسناد فاش شده اظهار نظر نمی کنیم یا قطعاً اسنادی به من داده نشده است. این یک رویکرد کاملاً مسئولانه دولت است که بین تعهداتی که انجام می‌دهیم و تعهدات انتقال کل 40 میلیارد پوندی که برای خانه تعیین شده است تعادل برقرار کند.

همچنین در حیطه وظایف یک دولت مسئول است که در حال حاضر به دلیل کمکی که این دولت به کسانی که با افزایش هزینه های انرژی مواجه هستند، فشارهای مخارج وجود دارد… من به کاری که در زمینه تحویل HS2 انجام می دهیم بسیار افتخار می کنم.

هارپر گفت که دولت همچنان متعهد به رسیدن قطارهای HS2 در نهایت به یوستون در مرکز لندن است، اما “اولویت خدمات اولیه HS2 بین Old Oak Common در لندن و خیابان بیرمنگام کرزن را برای ارائه مزایای مسافران در اسرع وقت قرار داده است.”

کارشناسان حمل و نقل می گویند توقف قطارها در Old Oak Common برای مدت طولانی فشار زیادی را بر خط الیزابت وارد می کند و به این معنی است که در عمل زمان کمی برای سفر به مرکز لندن صرفه جویی می شود.

هیگ گفته بود واضح است که چرا دولت به جای رفتن به مجلس عوام، این تغییرات را درست قبل از آخر هفته در بیانیه ای کتبی اعلام کرده است.

«وزرا از بررسی دقیق غوطه ور شدند – و اکنون می دانیم که چرا. این نشت مخرب ادعاهای کلیدی آنها مبنی بر صرفه جویی در پول مالیات دهندگان را از بین می برد.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

«برنامه‌های آن‌ها به مشاغل آسیب می‌زند، به شمال آسیب می‌رساند، و حتی برای مالیات‌دهندگان هزینه بیشتری خواهد داشت – جای تعجب نیست که آنها از برخورد مستقیم با مردم بریتانیا خودداری کنند. سیزده سال شکست محافظه‌کاران، بریتانیا را عقب نگه داشته است.»

این سند اذعان می‌کند که «برخی تأثیرات روی مشاغل وجود خواهد داشت و HS2 Ltd باید در نظر بگیرد که چگونه می‌تواند مراحل مختلف برنامه را به بهترین نحو پیش ببرد». می گوید “هزینه های اضافی با به تعویق انداختن هزینه های برنامه ایجاد خواهد شد”.

در قالب پرسش و پاسخ سند، این سؤال می‌پرسد: «دولت در مورد شرکت‌های ساختمانی که به دلیل این اعلامیه منحل می‌شوند، چه خواهد کرد؟» این سند می‌گوید شرکت‌ها باید «از طریق عواقب قراردادی این اطلاعیه کار کنند».

در این سند آمده است که بازی منچستر ممکن است تا سال 2041 تکمیل نشود، زیرا “یوستون در کنار زیرساخت های پرسرعت به منچستر تحویل داده می شود”. ساخت و ساز در Euston “برای دو سال آینده … با ایمن سازی سایت و نگهداری تا زمانی که کار ساخت و ساز ادامه یابد” ادامه نخواهد یافت. می گوید تیم های طراحی در سایت مستقر خواهند شد.

پرسش و پاسخ می پرسد: “آیا دولت وعده خود را مبنی بر رفتن قطار به استافورد، استوک-آن-ترنت یا مکلسفیلد نقض می کند؟” این دپارتمان تضمینی ارائه نمی‌کند و فقط می‌گوید «به کار خود از طریق پیامدهای این تسویه بودجه ادامه می‌دهد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …