اولین چیز: بازارهای جهانی تحت کنترل بانک سیلیکون ولی فروپاشی | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صبح بخیر.

سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) بازارهای مالی را تحت تأثیر قرار داده است، زیرا سهام بانک های جهانی علیرغم اطمینان دیروز جو بایدن کاهش می یابد.

امروز در بازارهای سهام آسیا و اقیانوسیه ضررهای تازه ای مشاهده شد، زیرا سهام بانک ها همچنان به ریزش خود ادامه می دهند در حالی که سهام تعدادی از بانک های منطقه ای آمریکا در روز دوشنبه به شدت کاهش یافت.

شرکت مادر این بانک، گروه مالی SVB، و دو مدیر ارشد از سوی سهامداران به دلیل سقوط SVB شکایت کرده اند. سهامداران بانک، مدیر اجرایی گروه، گرگ بکر، و مدیر ارشد مالی، دانیل بک، را متهم می کنند که چگونه افزایش نرخ های بهره باعث می شود واحد SVB آن را “به ویژه در معرض خطر” فرار بانکی قرار دهد.

امواج شوک ناشی از سقوط SVB امروز سهام بانک های جهانی را بیشتر تحت تاثیر قرار داد، با درخواست برای آرامش از سوی بایدن و سایر سیاست گذاران که برای اطمینان بخشیدن به بازارها کار چندانی انجام ندادند و برخی از تحلیلگران را بر آن داشت تا در چشم انداز خود در مورد نرخ بهره تجدید نظر کنند.

  • بایدن در مورد این وضعیت چه گفته است؟ “آمریکایی ها می توانند مطمئن باشند که سیستم بانکی ما امن است. سپرده های شما امن است. اجازه دهید به شما اطمینان دهم که ما در این امر متوقف نخواهیم شد. ما هر کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد.»

  • آیا پاسخ ایالات متحده به فروپاشی SVB یک کمک مالی است؟ با توجه به مخالفت با کمک های مالی وال استریت در بحران سال 2008، بایدن و مقامات منتخب و منصوب شده در تلاش اصرار بر مداخلات اضطراری برای محافظت از سپرده ها در SVB و Signature Bank، دومین بانکی که در آخر هفته شکست خورد – یا در واقع هر کدام ورشکستگی بیشتر بانک – به هزینه مالیات دهندگان تمام نمی شود.

  • دیگر چه اتفاقی می افتد؟ وبلاگ زنده ما را در اینجا دنبال کنید.

جو بایدن از فرمان اجرایی رونمایی کرد سرکوب فروشندگان اسلحه قانون شکن

جو بایدن در سن دیگو، کالیفرنیا، در مورد مشارکت Aukus سخنانی ارائه می کند
جو بایدن در مونتری پارک کالیفرنیا سخنرانی خواهد کرد و با خانواده قربانیان و اعضای جامعه دیدار خواهد کرد. عکس: خبرگزاری آنادولو/گتی ایماژ

کاخ سفید گفت، جو بایدن امروز اعلام خواهد کرد که به مریک گارلند دادستان کل دستور می دهد تا با فروشندگان اسلحه که قانون را زیر پا می گذارند، برخورد کند و «ایالات متحده را تا حد امکان به بررسی پیشینه جهانی نزدیک کند».

رئیس جمهور در مونتری پارک کالیفرنیا سخنرانی خواهد کرد و با خانواده قربانیان و اعضای جامعه که در اثر تیراندازی دسته جمعی در ژانویه که منجر به کشته شدن 11 نفر و زخمی شدن 9 نفر دیگر شد، دیدار خواهد کرد.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اکثریت دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان از بررسی‌های پیشینه جهانی حمایت می‌کنند که نشان می‌دهد قبل از اینکه به آنها اجازه خرید اسلحه بدهد، آیا یک مجرم محکوم است یا سوءاستفاده‌کننده خانگی. اما با توجه به اینکه جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را در دست دارند، امید کمی وجود دارد که کنگره به درخواست های بایدن برای تصویب قانون توجه کند.

در چرخش در کالیفرنیا، رئیس‌جمهور این واقعیت سیاسی را تصدیق خواهد کرد و دستوری اجرایی برای اجرای قوانین موجود علیه فروشندگان اسلحه که آگاهانه یا غیرقانونی در انجام بررسی‌های پیشینه‌ای که باید انجام نمی‌دهند، رونمایی خواهد کرد.

  • از گارلند خواسته می شود چه کاری انجام دهد؟ کاخ سفید گفت، بایدن از گارلند می‌خواهد تعریف قانونی مربوط به افرادی که «در تجارت» خرید و فروش سلاح گرم شرکت می‌کنند، توضیح دهد. شماره یک، برای روشن کردن این موضوع که کسانی که عمداً قانون را نقض می کنند باید با قانون مطابقت داشته باشند و شماره دو، برای افرادی که ممکن است متوجه نباشند که طبق آن تعریف قانونی، واقعاً در قانون هستند، باید این موضوع را رعایت کنند. در تجارت فروش اسلحه، آنها باید به فروشنده اسلحه گرم با مجوز فدرال تبدیل شوند و قبل از فروش اسلحه باید پیشینه را بررسی کنند.”

چین می گوید قرارداد زیردریایی های Aukus در مسیر خطا و خطر قرار می گیرد

پرچم‌های ملی کشورهای Aukus روز سه‌شنبه در مقابل USS Asheville، یک زیردریایی هسته‌ای کلاس لس‌آنجلس، در HMAS Stirling، استرالیای غربی دیده می‌شود.
پرچم‌های ملی کشورهای Aukus روز سه‌شنبه در مقابل USS Asheville، یک زیردریایی هسته‌ای کلاس لس‌آنجلس، در HMAS Stirling، استرالیای غربی دیده می‌شود. عکس: ریچارد وین رایت/AAP

چین آمریکا، بریتانیا و استرالیا را متهم کرده است که در پاسخ به اعلام شرکای Aukus مبنی بر توافق بر سر زیردریایی‌های هسته‌ای، «مسیر خطا و خطر» را در پیش گرفته‌اند.

آخرین بیانیه مشترک آمریکا، انگلیس و استرالیا نشان می‌دهد که این سه کشور به خاطر منافع ژئوپلیتیکی خود، نگرانی‌های جوامع بین‌المللی را کاملاً نادیده می‌گیرند و بیش از پیش در مسیر خطا و خطر قدم برمی‌دارند. وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه‌شنبه در یک نشست خبری منظم گفت.

این قرارداد چند میلیارد دلاری که روز دوشنبه در نشست رهبران Aukus در سن دیگو اعلام شد، زیردریایی های هسته ای را در اختیار استرالیا قرار می دهد تا در تلاش برای مقابله با ظهور چین در اقیانوس هند و اقیانوس آرام باشد.

این سخنگو پس از آن بیان شد که هیئت چینی در سازمان ملل بیانیه ای را در توییتر منتشر کرد و این سه کشور را به دامن زدن به مسابقه تسلیحاتی متهم کرد. این بیانیه گفت که این معامله “یک مورد کتاب درسی استاندارد دوگانه” است.

  • بایدن به گفته‌های چین درباره توافق چگونه پاسخ داد؟ جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، این اتهام را رد کرد و گفت که این زیردریایی‌ها «هسته‌ای خواهند بود، نه اتمی». پنی وانگ، وزیر امور خارجه استرالیا، گفت که انتقاد چین “در واقع بی اساس” است.

در سایر خبرها …

جیل و جو بایدن در ردیف اول به تماشای اجرای براد پیزلی در کاخ سفید در ماه فوریه می پردازند
جیل و جو بایدن در ردیف اول به تماشای اجرای براد پیزلی در کاخ سفید در ماه فوریه می پردازند. عکس: ناتان هوارد/ گتی ایماژ
  • براد پیزلی، برنده سه جایزه گرمی، در کاخ سفید ظاهر شد تا آهنگ جدید و طرفدار اوکراین خود را اجرا کند – که قطعه ای کوتاه از ولودیمیر زلنسکی است. او قبل از جو و جیل بایدن و گردهمایی فرمانداران ایالت های آبی و قرمز در تلاش برای پر کردن شکاف های سیاسی بازی کرد.

  • زلنسکی تایید کرد که در بمباران صبح امروز کراماتورسک در منطقه دونتسک یک نفر کشته و سه نفر زخمی شدند. او نوشت که “شش ساختمان مرتفع آسیب دیدند” و “دولت شیطانی به مبارزه علیه مردم غیرنظامی ادامه می دهد”.

  • دو مرد در کانادا جان باختند و 9 عابر پیاده دیگر زخمی شدند پلیس گفت پس از اینکه دیروز با یک کامیون به آنها برخورد کرد. سخنگوی پلیس کبک هلن سنت پیر گفت یک مرد 38 ساله دستگیر شده و بازرسان در حال بررسی عمدی بودن حادثه در شهر آمکوی هستند یا خیر.

  • بیش از 3.9 میلیون دلار از افراد و گروه‌هایی که با ترویج اطلاعات نادرست انتخاباتی و تلاش برای براندازی انتخابات 2020 درگیر هستند به انتخابات دادگاه عالی ویسکانسین سرازیر شده است.بر اساس تحلیلی که آبان نیوز از هزینه های کمپین انجام داده است.

  • کاخ سفید روز دوشنبه مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق جمهوری خواه را سرزنش کرد برای شوخی کردن وزیر حمل و نقل ایالات متحده، پیت بوتیگیگ، مرخصی زایمان و افسردگی پس از زایمان که گفته می شود همجنسگرا هراسی و توهین آمیز برای زنان است.

این را از دست ندهید: “او برای خودش از من پول می فرستاد” – کاربران Venmo در کشف اسرار در برنامه

داستان های ترسناک ونمو
داستان های ترسناک ونمو تصویر: اسمه بلگواد

به طور رسمی، Venmo اپلیکیشنی برای انتقال پول از فردی به فرد دیگر است. در ایالات متحده، جایی که اکثر بانک‌ها نقل و انتقال پول رایگان فوری ارائه نمی‌دهند، برای کارهای ساده‌ای مانند تقسیم صورت‌حساب برای شام، یا فرستادن نیمی از اجاره به هم اتاقی‌ها انقلابی بود. آلینا دموپولوس می‌نویسد، اما از آنجایی که اپلیکیشن Venmo یک «فید خانگی» دارد، یک طومار بی‌پایان که پرداخت‌های بین کاربران را نشان می‌دهد، این یک شکل زیرکانه از رسانه‌های اجتماعی نیز هست. می‌توانید ببینید دوستانتان پول خود را چگونه خرج می‌کنند – و آن‌ها را با چه کسانی خرج می‌کنند. اگرچه کاربران این گزینه را دارند که پرداخت‌های خود را خصوصی کنند، بسیاری از آنها فراموش می‌کنند. از هر پنج کاربر Venmo، دو نفر “اطلاعات حساس” را در برنامه افشا می کنند. هنگامی که روزنامه نگاران Daily Beast معاملات مت گاتز را زیر نظر گرفتند، متوجه شدند که نماینده فلوریدا از طریق اپلیکیشن به یک قاچاقچی جنسی متهم پول پرداخت کرده است. از کسانی می شنویم که چیز بزرگی کشف کرده اند.

بررسی آب و هوا: چرا تایید بایدن از پروژه حفاری بید “لکه ای عظیم” بر میراث او است

معترضان در 3 مارس در نزدیکی کاخ سفید تجمع کردند و از بایدن خواستند پروژه حفاری نفت ویلو را متوقف کند.
معترضان در 3 مارس در نزدیکی کاخ سفید تجمع کردند و از بایدن خواستند پروژه حفاری نفت ویلو را متوقف کند. عکس: برایان اولین دوزیر / نور عکس / رکس / شاتر استوک

جو بایدن به سردرگمی در مورد بحران آب و هوا ادامه می دهد. بایدن که به عنوان اولین “رئیس جمهور آب و هوا” ایالات متحده تحسین می شود، سال گذشته قانون گسترده ای را برای مقابله با گرمایش جهانی امضا کرد و هشدار داده بود که افزایش دما یک “تهدید وجودی برای بشریت” است. و با این حال روز دوشنبه دولت او تصمیم گرفت یکی از بزرگترین پروژه های حفاری نفت را که در دهه های اخیر در ایالات متحده اجرا شده است، تصویب کند. چراغ سبزی که به توسعه Willow در تاندرای دورافتاده سواحل شمال قطب شمال آلاسکا داده شد، با کنار زدن اعتراضات میلیون ها درخواست کننده آنلاین، مترقیان کنگره و حتی ال گور، بازتاب جهانی خواهد داشت. به گفته راینا گارسیا، یکی از فعالان کمپین سوخت‌های فسیلی در دوستان زمین، تأیید بایدن از این امر «لکه‌ای عظیم و مذموم بر میراث زیست‌محیطی او» است.

آخرین چیز: کلمبیا استراتژی جدیدی را برای اسب آبی های اسکوبار ارائه می کند – آنها را به خارج از کشور ارسال می کند

اسب آبی در تالاب در پارک Hacienda Nápoles، زمانی املاک خصوصی پابلو اسکوبار، در کلمبیا
اسب آبی در تالاب در پارک Hacienda Nápoles، زمانی املاک خصوصی پابلو اسکوبار، در کلمبیا. عکس: فرناندو ورگارا/AP

در دهه 1980، پابلو اسکوبار، سلطان مواد مخدر، چهار اسب آبی را از آفریقا وارد کرد تا به زرافه‌ها، شترها، شترمرغ‌ها و دیگر حیوانات عجیب و غریب خود در مزرعه در املاک مجلل خود Hacienda Nápoles بپیوندند، اما پس از مرگ او در سال 1993 آنها فرار کردند و اکنون تصور می‌شود که وحشی است. تعداد گله ها 80 است. دولت بارها نتوانسته جمعیت رو به رشدی را که حوضه رودخانه ماگدالنا را به خانه جدید خود تبدیل کرده اند رام کند. در سال 2009 تلاش کرد این حیوانات را از بین ببرد، اما پس از اینکه یک عکس گرافیکی باعث خشم ملی شد، مجبور به توقف آن شد. به عقیم سازی اسب آبی ادامه می دهد، اما آنها سریعتر از آن چیزی که کارشناسان محلی می توانند آنها را بیابند، بگیرند و اخته کنند، تولید مثل می کنند. اکنون دولت منطقه ای می خواهد استراتژی جدیدی را امتحان کند. مانند کوکائین اسکوبار، آنها امیدوارند حیوانات خانگی پابلو را بتوان به خارج از کشور فرستاد.

ثبت نام

برای جلسه توجیهی صبح ایالات متحده ثبت نام کنید

First Thing هر روز هفته به هزاران صندوق ورودی تحویل داده می شود. اگر قبلا ثبت نام نکرده اید، همین الان مشترک شوید.

در تماس باشید

اگر سؤال یا نظری در مورد هر یک از خبرنامه های ما دارید، لطفاً به newsletters@aban.news.com ایمیل بزنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پاپ فرانسیس پس از درمان برونشیت بیمارستان را ترک کرد | پاپ فرانسیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پاپ فرانسیس پس از درمان …