شطرنج: کارلسن آخرین بازی کلاسیک را به عنوان قهرمان جهان مقابل هاول | مگنوس کارلسن

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مگنوس کارلسن هفته گذشته لیگ نروژ در اسلو را برای سه بازی آخر کلاسیک خود به عنوان قهرمان جهان انتخاب کرد. شماره 1 جهان دو برد را به عنوان سفید به ثمر رساند، یکی جایی که حریف خود را شکست داد و دیگری بازی آخر را که تساوی را به برد تبدیل کرد، قبل از اینکه بازی آخر خود را به عنوان سیاه مقابل دیوید هاول از انگلیس نصف کند.

ماموریت انجام شد کارلسن تاج و تخت خود را به طور قابل توجهی رها کرد و همچنین به باشگاه خود، Offerspill کمک کرد تا با پیروزی در 9 مسابقه خود، برای اولین بار قهرمان نروژ شود. فقط برای اطمینان، Offerspill سه GM دیگر نخبه را در آخرین مسابقه خود به میدان فرستاد و 4-2 پیروز شد. بازی های سرنوشت ساز آخر هفته در استادیوم ملی فوتبال نروژ، اولوال، در اسلو برگزار شد.

بازی‌های کلاسیک بعدی کارلسن از 27 می در نروژ شطرنج در استاوانگر برگزار خواهد شد. تا آن زمان یک قهرمان رسمی جدید جهان وجود خواهد داشت، زیرا شماره 2 روسیه، یان نپومنیاختچی، که زیر پرچم بی طرف فیده بازی می کند، در دیدار 2 میلیون یورویی و 14 بازی خود در آستانه قزاقستان با شماره 3 جهان چین، دینگ لیرن دیدار می کند. .

تنها یک سابقه برای اقدام کارلسن وجود دارد. نزدیک به نیم قرن پیش، در سال 1975، بابی فیشر از عنوان جهانی فیده کناره گیری کرد و آناتولی کارپوف که یک سال پیش از آن نامزدها را برده بود، جانشین وی شد. مذاکرات برای مسابقه بین آنها پس از سه دیدار رو در رو متوقف شد. در ابتدا، در توکیو در سال 1976، مخالفت کمیته ورزش اتحاد جماهیر شوروی یک مانع بود. دوم در کوردوبا، اسپانیا، در اواخر همان سال بی نتیجه بود. در حالی که در آخرین تلاش خود در واشنگتن در سال 1977، آنها به پیش نویس توافق رسیدند، قبل از اینکه فیشر از امضای آن امتناع کند.

سپس، حمایت از فیشر کاهش یافت، زیرا او دیگر مسابقه نمی داد، کارپوف تقریباً در هر تورنمنتی که بازی می کرد برنده شد و روسی شماره 1 جهان و همچنین قهرمان شد. اکنون، کارلسن محبوبیت و جایگاه شماره 1 خود را حفظ کرده است و اواخر این ماه در تور آنلاین قهرمانان حضور خواهد داشت.

کارلسن چندین بار در گذشته گفته است که قصد دارد قبل از 40 سالگی از شطرنج بازنشسته شود، اما همچنین می‌خواهد برای مدت طولانی‌تری از گری کاسپاروف، رقیب او به عنوان بهترین بازیکن شطرنج، شماره 1 باقی بماند. کاسپاروف برای تقریباً 20 سال از سال 1985 تا بازنشستگی در سال 2005، با دو وقفه کوتاه، شماره 1 بود. کارلسن اولین بار در سال 2010 با دو وقفه کوتاه برای ویشی آناند، و به طور مداوم از سال 2011، شماره 1 شد. بنابراین 20 سال طول می کشد تا سن 40 سالگی در سال 2030 یا 2031، در آن زمان ممکن است یک شماره 1 واضح از نسل نوجوان فعلی وجود داشته باشد.

شطرنج 3858
3858 Fabiano Caruana v Anish Giri, Stavanger Blitz 2014. سفید برای حرکت و جفت شدن. کاروانا بازی را برد، اما یک همسر اجباری را از دست داد. آیا می توانید بهتر انجام دهید؟

کارلسن پس از بازی با هاول در پاسخ به این سوال که آیا روز خاصی برای او بود یا خیر، گفت: “از نظر لیگ، بله، اما از نظر قهرمانی جهان، من مدتی پیش از نظر ذهنی با آن به پایان رسیدم. من هنوز دو عنوان جهانی دارم [rapid and blitz]”

تساوی دیوید هاول با کارلسن یک روند چشمگیر را برای شماره 2 انگلیس تثبیت کرد که مدال طلای انفرادی المپیاد چنای سال گذشته را با امتیاز 7.5/8 و امتیاز عملکرد تورنمنت 2898 به دست آورد و اکنون با 7.5/9 شکست ناپذیر (TPR) ادامه دارد. 2749) در لیگ نروژ.

امتیاز اوج فیده هاول 2712 است، اما آخرین سکانس 15/17 او، با میانگین بیش از 2800، نشان می دهد که کار او به عنوان مفسر اصلی برای تور قهرمانان آنلاین و ارتباط او با کارلسن ممکن است او را به عنوان یک بازیکن به ارتفاعات جدیدی برانگیخته باشد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

رویداد کلیدی هاول در سال جاری، Fide Grand Swiss در ویلا مارینا در داگلاس، جزیره من، در ماه های اکتبر تا نوامبر خواهد بود، که دو برنده خود را برای نامزدهای 2024 واجد شرایط می کند. در گرند سوئیس 2019 و 2021، هاول دیرهنگام افزایش یافت و در دور نهایی به نامزدها نزدیک شد. با انگیزه آخرین موفقیت های او، سال 2023 می تواند سال او باشد.

مسابقات قهرمانی انفرادی اروپا در شهر آبگرم صربستان Vrnjacka Banja در آخر هفته به مرحله پایانی خود می رسد. به نظر می رسد برای پنج ورزشکار جوان انگلیسی که هنجارهای جنرال موتورز را دنبال می کنند، که با رقبای جنرال موتورز دارای رتبه 2600+ امتیاز 0/7 شده اند، ناامید کننده است. یکی از موفقیت‌های شگفت‌انگیز انگلیسی، تریستان کاکس آماتور وارویک شایر است، با 39 سال سن که بیش از یک دهه از این گروه پیرتر است، که والری نوروف، قهرمان چهار دوره اوکراین را در دور اول شکست داد و از آن زمان تاکنون دو حریف دیگر را شکست داده است. .

3858: 1 Nf6+ Kg7 2 h6+! Kxh6 3 Qf8+ Kg5 4 Rf5+! gxf5 5 Qg7 mate. سفید در واقع 1 Qe7 را بازی کرد، زمانی که سیاه می توانست با 1…Rc6 مقاومت بیشتری داشته باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پوتین مدعی است که غرب نمی تواند از ارسال تسلیحات به اوکراین حمایت کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ولادیمیر پوتین مدعی شده است که …