“بدون استراتژی”: شرکت های یورکشایر غربی امیدوارند که بودجه از صنعت پشتیبانی کند | کسب و کار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تقریباً 13 سال پیش، در طلوع دولت ائتلافی محافظه کار-لیبرال دموکرات، دیوید کامرون کارخانه نمک را به عنوان محل برگزاری اولین سخنرانی بزرگ اقتصادی خود انتخاب کرد.

میل با دودکش 250 فوتی خود یادآوری بزرگ از چگونگی شکل گیری انقلاب صنعتی در اقتصاد یورکشایر غربی بود و نشانه ای از جاه طلبی دولت جدید.

کامرون و صدراعظم او جورج آزبورن، مبارزات انتخاباتی عمومی سال 2010 را سپری کرده بودند و در سایه بحران مالی جهانی مبارزه کردند و نوید یک “برنامه اقتصادی بلندمدت” را دادند.

کامرون با وینس کیبل، وزیر بازرگانی لیب دم در کنار او، وارد حوزه شیپلی محافظه‌کار شد و قول داد از کاهش مالیات و مقررات‌زدایی برای آزاد کردن سرمایه‌گذاری‌های تجاری استفاده کند.

“بیایید دهه آینده را به کارآفرین ترین و پویاترین در تاریخ خود تبدیل کنیم – و بیایید آن را با هم انجام دهیم. همه ما، در سراسر بریتانیا، در رفاه خود سهیم هستیم.

با این حال، با گذشتن و گذراندن آن دهه، آرزوی کامرون بسیار دور باقی مانده است: بریتانیا همچنان در زمینه سرمایه گذاری تجاری از همتایان خود عقب است.

آلپش پالجا، اقتصاددان ارشد در CBI، می‌گوید: «تصویر بسیار واضحی از عملکرد ضعیف وجود دارد، به‌ویژه وقتی به سرمایه‌گذاری تجاری در بریتانیا نسبت به گروه G7 نگاه می‌کنیم، و این عملکرد ضعیف تا زمانی که به داده‌ها دسترسی داریم ادامه داشته است. که اوایل دهه 1980 است.

.

میزبان کامرون در سالتز میل در سال 2010، Pace بود، یک شرکت الکترونیکی بومی تولید و صادرکننده جعبه‌های تلویزیونی – فناوری که تا حد زیادی در جریان پخش اینترنتی از بین رفت و اکنون تقریباً به اندازه ماشین‌های بافندگی که در اینجا تکه‌هایی از پارچه‌های پنبه‌ای آلپاکا می‌بافند، قدیمی به نظر می‌رسد. .

مانند یکی دیگر از قهرمانان فناوری بریتانیا، آرم هولدینگ، پیس در بازار سهام لندن شناور شد، اما در نهایت توسط یک خریدار خارج از کشور بلعیده شد: شرکت فناوری آمریکایی Arris، که پس از آن توسط Commscope تصاحب شد.

Commscope هنوز در سایت Salt’s Mill کارمندانی دارد که مشغول تحقیق و توسعه هستند، اما دفتر مرکزی شرکت دیگر در یورکشایر غربی نیست، بلکه در کارولینای شمالی است.

مالکیت خارجی می تواند سرمایه گذاری و افزایش بهره وری را جلب کند، اما به این معناست که تصمیمات کلیدی هزاران مایل دورتر گرفته می شود.

در میان رهبران تجاری و کارشناسان سیاست در غرب یورکشایر خوش بینی محتاطانه ای پس از یک دوره آشفتگی وجود دارد، اما با ناامیدی از محدودیت های طولانی مدت در سرمایه گذاری تعدیل شده است.

مندی ریدیارد، از شرکت مهندسی هوافضا Produmax در Baildon که قطعات دقیق را صادر می‌کند، می‌گوید: «اختلال همانطور که دیده‌ایم منجر به پوشش‌های نقره‌ای می‌شود. ما موفق شده ایم کسب و کار خود را به سمت مشتریان، پلتفرم ها و بازارهای جدید هدایت کنیم.

اما او از چالش های یافتن سرمایه گذاران بلندمدت در یک محیط سخت اقتصادی ابراز تاسف می کند. “رشد نیاز به مالی دارد. ما به سرمایه صبور بیشتری نیاز داریم.»

ریدیارد همچنین به فقدان یک استراتژی صنعتی منسجم از سوی دولت اشاره می‌کند – با این عبارت اخیراً از نام بخش تجاری جدید حذف شده است. ما اکنون استراتژی صنعتی نداریم. ما باید در مورد بخش‌های کلیدی مانند فولاد و تراشه استراتژیک‌تر باشیم و فقط اجازه ندهیم بازار مسیر خود را طی کند.»

فقدان بودجه ایمن و بلندمدت در اقتصاد بریتانیا یکی از دلایلی است که اغلب توسط اقتصاددانان برای سرمایه گذاری ضعیف – و به نوبه خود بهره وری پایین ذکر می شود.

ایون گوردون، مدیر عامل کارخانه آبجوسازی Saltaire در مجاورت، می‌گوید از زمانی که او در سال 2010 وارد این کسب‌وکار شد – با نصب خط بطری‌سازی و ایجاد یک حاشیه سودآور در تامین آبجو برای تولیدکنندگان مواد غذایی – اما با دسترسی کمی به منابع مالی خارجی، این کارخانه به‌طور چشمگیری گسترش یافته و تکامل یافته است. .

ایون گوردون، مدیر عامل آبجوسازی Saltaire.
ایون گوردون، مدیر عامل آبجوسازی Saltaire. عکس: ریچارد ساکر/ آبان نیوز

«تقریباً تمام رشد ما به‌طور خصوصی توسط این کسب‌وکار تأمین شده است، عمدتاً به این دلیل که چیز زیادی در آنجا وجود نداشت. هر نوع بودجه ای که ما داشته ایم تنها در پروژه های نسبتا کوچک قابل دستیابی بوده است.

این شرکت برنامه های توسعه بلندپروازانه آینده را طراحی کرده است، اما در حال حاضر سرمایه گذاری متوقف شده است و در انتظار شفافیت بیشتر در مورد جهت اقتصاد است. گوردون می گوید: «ابهامات زیادی وجود دارد.

او و تولیدکنندگان دیگر نیز به دنبال نشانه هایی از آمادگی دولت برای حمایت از تجارت با گسترش طرح حمایت از انرژی و مشوق های مالیاتی، به بودجه جرمی هانت در روز چهارشنبه خواهند بود.

معافیت مالیاتی “فوق العاده” برای سرمایه گذاری که توسط Rishi Sunak معرفی شده بود در ماه آوریل به پایان می رسد. انتظار می رود هانت آن را با طرح جدیدی از کمک هزینه سرمایه جایگزین کند، که به شرکت ها اجازه می دهد پروژه های سرمایه گذاری را در مقابل مالیات حذف کنند.

او تحت فشار است تا سخاوتمند باشد تا تا حدی افزایش شدید نرخ مالیات شرکتی را از 19 به 25 درصد جبران کند که ماه آینده اجرایی می شود.

استفان فیپسون، مدیر اجرایی سازمان تجارت تولیدی Make UK، می‌گوید: «ما برخی مشوق‌های مالیاتی داشته‌ایم، اما صادقانه بگویم، این کار کمی نیمه‌دلانه است. این یک فشار واقعی توسط سیستم مالیاتی برای ایجاد انگیزه برای جدیدترین فناوری، به روز رسانی تجهیزات، دریافت آخرین سرمایه در آنجا و بهبود کارایی نبوده است.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جاه طلبی به ندرت در میان رهبران تجاری ویکتوریا کم بود. کارخانه نمک توسط کارآفرین Quaker Titus Salt ساخته شد. بزرگترین کارخانه اروپا که در سال 1853 تکمیل شد، انبار بزرگ ایتالیایی یک ساختمان، که اکنون خانه گالری دیوید هاکنی و انبوهی از مغازه‌های هوشمند است، همچنان نمادی با ابهت از اعتماد انقلاب صنعتی بریتانیا است.

سالت نه تنها آسیاب، بلکه یک دهکده کامل را برای کارگرانش ساخت – Saltaire، که اکنون یک سایت میراث جهانی یونسکو است که بسیار بازدید شده است.

تام فورث، یکی از بنیانگذاران شرکت فناوری دیتا سیتی مستقر در لیدز، و ناظر نزدیک اقتصاد محلی، می‌گوید که به دور از تحریک ما به اقدام، شاید چنین بقایای الهام‌بخشی از عصر سابق، جاه‌طلبی را خفه کرده باشند.

ما به عنوان یک کشور، ثروت عظیمی را از نسل های قبلی به ارث برده ایم. بخش اعظم آن رفاه کاملاً ناخوشایند به دست آمده بود. این بدان معناست که ما این انبار بسیار بزرگ از کالاها را داریم که می‌توانیم با آنها بسیار ارزان کار کنیم – و شاید از نظر فرهنگی، کمی تنبل شده باشیم.»

تام فورت، یکی از بنیانگذاران Data City، یک شرکت فناوری مستقر در لیدز.
تام فورت، یکی از بنیانگذاران Data City، یک شرکت فناوری مستقر در لیدز. عکس: ریچارد ساکر/ آبان نیوز

زمانی که کامرون سخنرانی سالتر خود را ایراد کرد، امیدوار بود که پس از هرج و مرج بحران مالی، اطمینان حاصل کند – اما در عوض، او و چهار جانشین محافظه‌کارش موجی پس از موج ناآرامی‌های تازه را زیر نظر داشتند.

Paleja، از CBI، استدلال می‌کند که این ممکن است بهترین توضیح برای سرمایه‌گذاری کم‌رنگ کسب‌وکار باشد. او می‌گوید: «ما بحران مالی را داشتیم که در آن زمان باعث رکود بی‌سابقه‌ای شد، بحران منطقه یورو شروع شد، همه‌پرسی اسکاتلند داشتیم، و سپس برگزیت و هر آنچه برگزیت به همراه داشت داشتیم.

.

او با اجتناب از ذکر نام لیز تراس، اضافه می کند: «شما به ثبات اقتصاد کلان نیاز دارید. و من فکر می کنم سال گذشته واقعاً نشان داد که چقدر این مهم بود.”

و در پی تأخیرهای تازه در HS2، عامل دیگری وجود داشت که تقریباً همه به عنوان مانعی در برابر سرمایه گذاری و رشد به آن اشاره کردند: حمل و نقل.

مارک کاسی، رئیس بخش سیاست در اتاق بازرگانی غرب و شمال یورکشایر، می‌گوید: «می‌توان به چیزهای زیادی افتخار کرد و به آن‌ها خوش‌بین بود، اما اگر به زیرساخت‌ها دسترسی داشته باشیم مانند سایر بخش‌ها، می‌توانیم خیلی بهتر عمل کنیم. کشور شبکه ریلی اطراف اینجا ناامید است.»

مارک کاسی، رئیس سیاست در اتاق بازرگانی غرب و شمال یورکشایر.
مارک کاسی، رئیس سیاست در اتاق بازرگانی غرب و شمال یورکشایر. عکس: ریچارد ساکر/ آبان نیوز

فورث می‌گوید: «ما باید دو روز در هفته مردم را به دفتری در مرکز لیدز بیاوریم، این واقعاً سخت است. من نمی توانم افراد مناسب را استخدام کنم: دلیلش این نیست که آنها وجود ندارند، به این دلیل است که نمی توانند به سراغ من بیایند.

صدراعظم سایه، ریچل ریوز، نماینده مجلس لیدز، بارها سابقه کم سرمایه‌گذاری بریتانیا را به عنوان یکی از چالش‌های بلندمدتی که یک دولت کارگر به دنبال مقابله با آن است، برجسته کرده است.

در کنفرانس هفته گذشته Make UK، او قول داد که مخارج تحقیق و توسعه را افزایش دهد، شورای استراتژی صنعتی را تقویت کند و نرخ های تجاری را اصلاح کند، به عنوان بخشی از مجموعه اقدامات با هدف ایجاد فضای بهتر برای سرمایه گذاری و رشد. کارگر همچنین قول داده است که راه آهن «نیروگاه شمالی» را بسازد، که پیوند شرق به غرب در اینجا بسیار مهم است.

تریسی برابین، شهردار یورکشایر غربی، در جریان کنفرانس حزب کارگر در سال 2021.
تریسی برابین، شهردار یورکشایر غربی، در جریان کنفرانس حزب کارگر در سال 2021. عکس: آنتونی هاروی/REX/Shutterstock

تریسی برابین، شهردار کارگری یورکشایر غربی، با اشاره به بخش‌های محلی با رشد سریع از جمله صنایع خلاق، یادداشت خوش‌بینانه‌ای می‌زند. ما به تازگی با آن پیش می‌رویم و به روشی بسیار یورکشایری آستین‌ها را بالا می‌زنیم – ما همیشه با یک کاسه التماس به سمت دولت بر نمی‌گردیم.» او به کمک های مالی به شرکت های محلی با رشد سریع و طرحی برای کمک به آموزش رانندگان اتوبوس در بردفورد اشاره می کند.

اما او استدلال می‌کند که با قدرت بر مهارت‌ها و حمل‌ونقل – و همچنین وعده پروژه‌های بزرگ مانند راه‌آهن نیروگاه شمال، می‌تواند در تقویت رشد بسیار مؤثرتر باشد. او گفت: «من در انتظار یک دولت کارگری هستم – شما تعجب نخواهید کرد که بدانید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شهروند آمریکایی زندانی به دلیل انتقاد از حاکمان عربستان سعودی آزاد شد | عربستان سعودی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پسرش گفت، یک شهروند آمریکایی …