هدف بودجه هانت این است که مردم را به کار بازگرداند درست زمانی که بازار کار ضعیف می شود | آمار بیکاری و اشتغال انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آخرین مجموعه ارقام بازار کار قبل از بودجه، تصویر واضحی از چالش‌های فراروی جرمی هانت را ارائه می‌دهد، اگرچه آنها با آنهایی که معمولاً با اقتصاد راکد مرتبط هستند متفاوت هستند.

زمانی بود که نبود رشد برای یک سال تمام منجر به افزایش شدید بیکاری می شد. در طول رکودهای اوایل دهه 1980 و 90، مجموع بیکاران بیش از 3 میلیون نفر بود در حالی که نرخ بیکاری به بیش از 10٪ افزایش یافت – سه برابر سطح فعلی 3.7٪. افزایش عرضه نیروی کار برای دولت های تاچر و بزرگ آن زمان اولویت نداشت.

هانت، با این حال، با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند که معمولاً به جای اقتصادی در حال مبارزه، با یک اقتصاد در حال رشد همراه است. اشتغال در حال افزایش است، مشاغل خالی زیاد است و رشد دستمزد اسمی قوی است.

در نتیجه، بودجه شامل اقداماتی می‌شود که برای افزایش اشتغال طراحی شده‌اند، به این دلیل که نیروی کار هنوز تقریباً نیم میلیون کمتر از قبل از همه‌گیری کووید است و افراد زیادی وجود دارند که با این فرصت کار می‌کنند.

تونی ویلسون، مدیر مؤسسه مطالعات اشتغال، می گوید علاوه بر 1.3 میلیون نفری که به طور رسمی به عنوان بیکار طبقه بندی شده اند، 1.7 میلیون نفر نیز شغلی را انتخاب می کنند اما برای یافتن آن به کمک نیاز دارند. با این حال، او در مورد درست بودن اقدامات بودجه ای مورد انتظار تردید جدی دارد.

ویلسون می‌گوید: «دولت پیشنهاد کرده است که فردا شاهد سرمایه‌گذاری جدید در حمایت از اشتغال برای کسانی که به دلیل بیماری طولانی‌مدت بیکار هستند، خواهیم بود، اما کسانی که شرکت نمی‌کنند می‌توانند مزایای خود را کاهش دهند.» این به‌عنوان یک «تکان دادن» توصیف می‌شود، اما بیشتر یک ضربه است و ممکن است شکست بخورد.»

عرضه نیروی کار بدون توجه به بودجه احتمالاً افزایش می یابد زیرا بازار کار در نوبت است. تعدیل‌های شغلی اعلام‌شده به خدمات ورشکستگی یک سال پیش افزایش یافته است، فرصت‌های شغلی در حال کاهش است، افراد بیشتری به دنبال کار هستند و رشد درآمد کاهش یافته است.

درآمدهای بخش خصوصی، به ویژه، نشانه های آشکاری از ضعف را نشان می دهد. با نظارت دقیق بانک انگلستان، آنها در سه ماه منتهی به ژانویه با نرخ سالانه 3.5 درصد رشد کردند و با تورم بیش از 10 درصد، دستمزدهای واقعی به سرعت در حال کاهش هستند، که باعث هشداری از سوی دبیر کل TUC، پل نواک، شد. که “مردم شاغل نمی توانند بیشتر از این را تحمل کنند”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در کوتاه مدت، فشار بر استانداردهای زندگی ادامه می یابد. احتمالاً تا زمانی که تورم – هنوز در 10.1 درصد – شروع به کاهش قابل توجهی در سال جاری کند، ادامه خواهد داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …