دولت بایدن پروژه نفت بید آلاسکا را تایید کرد که خشم طرفداران محیط زیست را برانگیخت

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایالات متحده گفته است که یک پروژه بزرگ حفاری نفت در شیب شمالی غنی از نفت آلاسکا را تایید می کند – اقدامی که به گفته کارشناسان محیط زیست با اهداف آب و هوایی این کشور مغایرت دارد.

تصمیم دولت بایدن در مورد پروژه ConocoPhillips Alaska’s Willow، در ذخایر نفت فدرال تقریباً به اندازه ایندیانا، روز دوشنبه فاش شد. این یک روز پس از آن صورت می گیرد که اعلام کرده بود حفاری را در برخی مناطق دیگر آلاسکا و اقیانوس منجمد شمالی ممنوع یا محدود می کند.

تصویب این پروژه توسط دفتر مدیریت اراضی به سه سایت حفاری شامل حداکثر 199 حلقه چاه اجازه می دهد. دو سایت حفاری دیگر پیشنهادی برای این پروژه رد خواهند شد. رایان لنس، رئیس و مدیر عامل ConocoPhillips، این دستور را “تصمیم درست برای آلاسکا و ملت ما” خواند.

دب هالند وزیر کشور ایالات متحده ویلو را “مسئله ای دشوار و پیچیده که از دولت های قبلی به ارث رسیده” توصیف کرد. و او افزود که مقامات “فضای تصمیم گیری محدودی” برای جلوگیری از این پروژه داشتند زیرا ConocoPhillips چندین دهه در این منطقه اجاره نامه دارد.

هالند همچنین از سوابق دولت بایدن در مورد تغییرات آب و هوایی دفاع کرد و گفت: “من مطمئن هستم که ما در مسیر درستی هستیم، حتی اگر همیشه یک خط مستقیم نباشد.”

فعالان آب و هوا از اینکه بایدن این پروژه را تأیید کرد، که به گفته آنها میراث آب و هوایی او را به خطر می اندازد، خشمگین شدند. آنها استدلال کردند که اجازه دادن به طرح حفاری به جلو نشان دهنده نقض عمده وعده انتخاباتی بایدن برای توقف حفاری جدید نفت در اراضی فدرال است.

به گفته این شرکت، این پروژه می تواند تا 180000 بشکه نفت در روز تولید کند که حدود 1.5 درصد از کل تولید نفت ایالات متحده است. استفاده از روغن ویلو در طول عمر 30 ساله پروژه معادل بیش از 263 میلیون تن گازهای گلخانه ای تولید می کند که تقریباً به اندازه انتشار گازهای گلخانه ای 1.7 میلیون خودروی سواری در مدت زمان مشابه است.

اعلامیه روز دوشنبه به احتمال زیاد آخرین حرف نیست، زیرا انتظار می رود که از سوی گروه های محیط زیست طرح دعوی شود.

با این حال، این پروژه از حمایت سیاسی گسترده ای در ایالت برخوردار است.

هیئت دو حزبی کنگره آلاسکا در اوایل ماه مارس با بایدن و مشاورانش دیدار کرد تا از این پروژه دفاع کنند و قانونگذاران بومی آلاسکا اخیراً با هالند ملاقات کردند تا از آنها حمایت کنند.

حامیان این پروژه را متعادل خوانده اند و می گویند که جوامع از مالیات های ایجاد شده توسط Willow برای سرمایه گذاری در زیرساخت ها و ارائه خدمات عمومی سود خواهند برد.

لیزا مورکوفسکی، قانونگذار آلاسکا روز دوشنبه گفت این تصمیم “خبر بسیار خوبی برای کشور” است.

مورکوفسکی گفت: «این نه تنها به معنای شغل و درآمد برای آلاسکا خواهد بود، بلکه منابعی خواهد بود که برای کشور و دوستان و متحدان ما مورد نیاز است. دولت به صدای آلاسکا گوش داد. آنها در حالی که ما در مورد امنیت انرژی و امنیت ملی فشار می آوردیم، به صحبت های هیئت گوش دادند.»

به گفته ConocoPhillips، این پروژه می تواند تا 2500 شغل در طول ساخت و ساز و 300 شغل درازمدت ایجاد کند و میلیاردها دلار حق امتیاز و درآمد مالیاتی برای دولت های فدرال، ایالتی و محلی ایجاد کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …