هیئت منصفه ترامپ که زیر پوست آمریکا رفت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اما اگر واقعا درست نباشد چه؟ این موضوع در دهه گذشته به یک سوال دائمی تبدیل شده است، زیرا تلاقی سیاست، فرهنگ و فناوری اطلاعات اینترنت را به ویترین گسترده و اجتناب ناپذیر خطاپذیری انسان تبدیل کرده است. ما اکنون به ترابایت ایمیل های هک شده از عوامل کمپین و مدیران شرکت ها، پیام های متنی ماموران FBI و کارکنان کاخ سفید، فیلم های دوربین بدنه پلیس، آرشیوهای لو رفته شرکت های رسانه ای Slack و شبکه های رسانه های اجتماعی دسترسی داریم که امکان خودسوزی شهرت را فراهم می کند. از همه افراد، از دانشگاهیان رسمی گرفته تا اعضای هیئت مدیره مدارس محلی.

آمریکایی ها چندین دهه است که ایمان خود را به نهادهای عمومی از دست داده اند، اما ممکن است بدون از دست دادن احساس قد خود، ایمان خود را به آنها از دست بدهند. آنچه جدیدتر است از دست دادن عرفان است. گاهی افشاگری در تمام آن داده ها شامل جنایات تکان دهنده و سلب اعتماد عمومی است. گاهی اوقات آنها ظریف تر هستند و خرده گیری معمولی و قضاوت ضعیف را نشان می دهند. اما حتی در خوش‌خیم‌ترین حالت‌شان، آن‌ها ما را با معمولی بودن مردم روبرو می‌کنند، که شاید عمیق‌ترین وحی از همه باشد: این که هر نمای ستون‌های مرمری زندگی عمومی توسط افرادی که نیم ساعت قبل از ناهار می‌کشند و در حال تماشای ویروس‌های گنگ هستند، ساخته می‌شود. ویدئوها و ارسال پیامک “lol” به همکاران خود. ما همیشه این را می‌دانستیم، شاید، اما نه با ویژگی‌های بی‌وقفه‌ای که اکنون آن را می‌شناسیم.

آیا این ابهام زدایی واقعا خیلی بد است؟ به هر حال، مؤسسات به طور قابل اعتمادی از رمز و راز برای فرار از پاسخگویی و نظارت استفاده می کنند. رازداری بیش از حد و هاله ی هولناک آژانس اطلاعات مرکزی همواره احترام بی دلیل روسای جمهور و کنگره را نسبت به آنچه که در واقع یک بوروکراسی عمدتاً مستحکم و اغلب مستعد خطا است، به همراه داشته است. و اصلاح‌طلبان مدت‌هاست که سیستم هیئت منصفه بزرگ را مورد انتقاد قرار داده‌اند و استدلال می‌کنند که رسیدگی‌های بسته به دادستان‌ها کنترل ناعادلانه می‌دهد و اعضای هیئت منصفه را به‌طور نامحسوس تشویق می‌کند تا آنها را به عنوان شریک ببینند. وکلای ترامپ خاطرنشان کرده‌اند که کوهرس، حداقل یک بار در مصاحبه‌هایش، به نظر می‌رسد که با اشاره به دادستانی «ما» می‌گوید.

در عین حال، در هر نگاهی منصفانه به مصاحبه‌های کوهرس، دیدن شواهد جدی برای این ادعا که او با تعصبی علیه ترامپ وارد دادرسی شده است، دشوار است. و به نظر می رسد که او واقعاً با قرارداد مدنی وظیفه هیئت منصفه گرفته شده است: کیمیاگری غیرقابل انکار عجیب و غریب قرار دادن تصمیمات بسیار مهم برای رویدادهای جاری در دست افرادی که دقیقاً به دلیل عدم درگیری آنها با چنین چیزهایی انتخاب شده اند. او به سی‌ان‌ان گفت: «به‌جای هر کس دیگری، آنها 16 نفر تصادفی را انتخاب کردند.»

البته همیشه همینطوره شگفت‌انگیزتر این است که علیرغم همه چیزهایی که می‌دانیم، چقدر آسان است که آن را فراموش کنیم – باور کنید یا بخواهید باور کنید که پشت پرده، شخصی غیر از ما مسئول است.


منبع عکس: دان فارال/استون/گتی ایماژ; گرفتن صفحه نمایش از یوتیوب

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …