کاربران Venmo در مورد کشف اسرار در برنامه، “او برای خودش پول می فرستاد” | برنامه ها

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Oبه طور رسمی، Venmo یک برنامه برای انتقال پول از شخصی به فرد دیگر است. در ایالات متحده، جایی که اکثر بانک‌ها انتقال پول رایگان فوری ارائه نمی‌دهند، برای کارهای ساده‌ای مانند تقسیم صورت‌حساب شام، یا ارسال نیمی از اجاره به هم اتاقی‌های خود انقلابی بود. اما از آنجایی که اپلیکیشن Venmo یک «فید خانگی» دارد، یک اسکرول بی‌پایان که پرداخت‌های بین کاربران را نشان می‌دهد، این یک شکل زیرکانه از رسانه‌های اجتماعی نیز هست. می‌توانید ببینید دوستانتان پول خود را چگونه خرج می‌کنند – و آن‌ها را با چه کسانی خرج می‌کنند.

بعد از بررسی حسابم، اکنون می دانم که مربی فوتبال دبیرستانم دیشب به همسرش پول داده است تا در پتکو خرج کند. دوست یکی از دوستان برای پیتزا بیرون رفت. یک همکار قدیمی برای HBOMax به پدرش پول داد. مردی که یک بار ملاقات کردم به طور انحصاری برای اموجی اسب به مردم پول می‌فرستد – فکر می‌کنم این کد کتامین است، داروی آرام‌بخش اسب/میهمانی، اما شاید او یک عادت مخفیانه قمار دارد.

اگرچه کاربران این گزینه را دارند که پرداخت‌های خود را خصوصی کنند، بسیاری از آنها فراموش می‌کنند. هنگامی که روزنامه نگاران Daily Beast معاملات مت گیتز را زیر نظر گرفتند، متوجه شدند که نماینده فلوریدا از طریق این برنامه به یک قاچاقچی جنسی متهم پول پرداخت کرده است.

حتی جو بایدن هم حساب کاربری خود را به خصوصی تغییر نداد. کمتر از 10 دقیقه برای خبرنگاران Buzzfeed طول کشید تا حساب شخصی رئیس جمهور را پیدا کنند، جایی که گفته می شود او وجوه نوه هایش را به آنجا می فرستد.

این برای بقیه چه معنایی دارد؟ مطالعه ای که توسط کارشناسان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی انجام شد نشان داد که از هر پنج کاربر Venmo، دو نفر به طور عمومی “اطلاعات حساس” را در برنامه افشا می کنند. محقق دیگری ارزش یک سال تعاملات عمومی را در زندگی غریبه ها در Venmo مستند کرد و آنچه را که Vice آن را «اپرای صابون» نامید: جدایی ها، معاملات مواد مخدر، پرداخت ها به باباهای شکر. همه ما به طور تصادفی به خودمان می گوییم.

ما با افرادی صحبت کردیم که چیزهایی را یاد گرفتند که نباید در برنامه داشته باشند. اما قبل از خواندن ادامه مطلب، شاید بروید تنظیمات حریم خصوصی خود را بررسی کنید.

او هرگز نگفت که این پول برای چه بوده است

دو سال پیش با زنی آشنا شدم که در مرکز خرید کار می کرد. از او خواستم بیرون برویم و شروع کردیم به قرار گذاشتن. حدود 10 ماه با هم بودیم. من به او اعتماد کردم. زمانی که نیاز به برقراری تماس یا جستجوی چیزی داشتیم، تلفن های یکدیگر را به اشتراک می گذاشتیم. اگر تلفن او درست جلوی من بود، از گوشی او استفاده می کردم. یا، او از من استفاده می کند. واقعا زیاد بهش فکر نکردم

من در آن زمان ملکی داشتم و از Venmo برای امور مرتبط با مدیریت آن استفاده کردم، مانند پرداخت پول به شرکت مراقبت از چمن برای کار. من به سختی به برنامه نگاه کردم. این یکی از مواردی است که من آن را نصب کردم، تنظیم کردم و آن را فراموش کردم. من احتمالا هر دو ماه یکبار آن را بررسی می کنم.

یک روز وارد ونمو شدم و دیدم دوست دخترم از من برای خودش پول می‌فرستد. من متوجه پرداخت ها نشده بودم، زیرا آنها نسبتاً کوچک بودند – شاید هر چند ماه 20 دلار. در مجموع به حدود 80 یا 100 دلار می رسد.

وقتی کسی از شما دزدی می کند، چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد تا متوجه شوید که آن شخص باید برود. من با او روبرو شدم و از او پرسیدم که چه اتفاقی افتاده است، اما او چیزی برای گفتن نداشت. او تا پایان روز بیرون بود و هرگز نگفت که این پول برای چیست.

اکنون، من بیشتر در مورد اینکه خودم را وارد حساب های خود در دستگاه های مختلف نمی کنم آگاهم. و ونمو پاک کردم. فکر نمی کنم دیگر هرگز از آن استفاده نکنم.

تیم کانر، 31 ساله، چاتانوگا، تنسی

“او برایش پول میفرستاد برای جلوگیری از بارداری”

وقتی دانشجوی کالج در کانکتیکات بودم، از راه دور با پسری قرار گذاشتم. او در بوستون زندگی می کرد، بنابراین اکثراً آخر هفته ها یکدیگر را می دیدیم.

یک روز – در واقع یک هفته قبل از روز ولنتاین – وسط سالن غذاخوری مدرسه ام بودم و ونمو را باز کردم تا به دوستی که شب قبل با او برای شام بیرون رفته بودم پول بدهم. اولین چیزی که دیدم پرداختی بود از طرف دوست پسرم به دختر دیگری که به من به عنوان دوست اشاره کرده بود. موضوع فقط سه ایموجی بود: یک دایره با خط بریده بر روی آن، یک مادر با یک نوزاد و یک قرص.

به نظر می رسید که او برای جلوگیری از بارداری پول می فرستاد. فکر کردم، حتماً چیزی هست که به اینجا نمی رسم.

من روی صفحه دختر کلیک کردم و صدها تراکنش بین آن دو صورت گرفت. برچسب‌های پرداخت‌ها می‌گفتند: «دیت شب» و چیزهایی از این قبیل. بلافاصله با دوست پسرم تماس گرفتم و پرسیدم چه اتفاقی افتاده است. او سعی نکرد آن را پنهان کند، اما ابتدا سعی کرد به من ضربه بزند، “این آن چیزی نیست که شما فکر می کنید…” او به من گفت که این فقط یک شوخی است. اما او پاسخی برای آنچه بود نداشت. فهمیدم که برای قرص صبح بعد از ظهر برایش پول فرستاده است.

اولین کاری که کردم این بود که از او جدا شدم. دومین کاری که کردم این بود که همه چیزهایم را خصوصی کردم. استفاده از Venmo برای مدتی سخت بود. وقتی آن را باز کردم، انگار به قهوه‌خانه‌ای رفتم که در آن انداخته شدی. عجیب بود که یک نفر را در حال تقلب در فضای مجازی دستگیر کردم. ایده داشتن یک پلتفرم رسانه اجتماعی مبتنی بر پول من را اشتباه می کند.

من و سابقم به مدت دو سال صحبت نکردیم، اما در نهایت یک دوستی مناسب ایجاد کردیم. اولین باری که به عنوان دوست بیرون رفتیم، صورت حساب را تقسیم کردیم و من مجبور شدم او را در Venmo از انسداد باز کنم تا بتواند به من بازپرداخت کند.

کت، 25 ساله، کانکتیکات

«برخی پرداخت‌ها مانند زبان کد برای ملاقات به نظر می‌رسیدند»

داشتم در فید خبری Venmo خود می چرخیدم که متوجه چیز عجیبی شدم: یکی از دوستانم برای کسی که او را نمی شناختم پول می فرستاد. من معمولاً از طریق فید فعالیت خود کمین نمی کنم، اما کنجکاوی من را برانگیخت. من به دنبال سرنخ‌هایی بودم، مانند پرداخت‌ها، یا اینکه آیا نظری در مورد پرداخت‌ها وجود دارد یا خیر. برخی از پرداخت ها مانند زبان کد برای ملاقات به نظر می رسید. متوجه شدم که دوستم به شریک زندگی خود خیانت می کند.

مطمئن بودم که او خیانت می کرد یا حداقل سعی می کرد چیزی را پنهان کند. تصمیم گرفتم با او مقابله نکنم. من خیلی به او نزدیک نبودم، اما هنوز از دانستن چیزی که قرار نبود بدانم احساس ناراحتی می کردم. تصمیم گرفتم که جای من نیست که درگیرش کنم. من همچنین تصمیم گرفتم با آنها قطع رابطه کنم تا از هرگونه درگیری که ممکن است از من ناشی شود با دانستن آنچه اتفاق افتاده است جلوگیری کنم.

من دیگر فعالیت ونمو را بدیهی نمی دانم. من از خطرات بالقوه استفاده از Venmo آگاهتر هستم و این باعث می شود هنگام استفاده از پلتفرم هوشیارتر باشم. اکنون دوباره بررسی می‌کنم که پرداخت‌ها را برای شخص مناسب ارسال می‌کنم و در مورد نظراتم در مورد پرداخت‌ها محتاط‌تر هستم.

مارک، 32، سنت لوئیس میسوری

“آنها خود را تشویق می کردند تا با این تهدید که باید در یک ظرف پول مشارکت کنند کار کنند”

یک بار در Venmo برای شام به کسی پول پس می‌دادم، و پرداخت‌هایی را از افرادی که می‌شناسم با موضوع «دوباره شکست خورد» و شکلک‌های جمجمه و استخوان‌های متقاطع دیدم. آنها 20 دلار به یکدیگر پرداخت می کردند. همه آنها مانند من اساتید دانشگاه بودند که روانشناسی شناختی میخوانند.

مجبور شدم کمی سرکشی کنم تا بفهمم آنها برای چه چیزی پول می‌دهند، اما فهمیدم که این پرداخت‌ها به خاطر کوتاهی در نوشتن آن هفته بود. آنها خودشان را تشویق می کردند که با این تهدید که مجبورند در ظرف پول مشارکت کنند، کار کنند. این یک کار معمولی بود که آن‌ها انجام می‌دادند: آنها هر هفته به صورت آنلاین ملاقات می‌کردند تا در مورد کار خود صحبت کنند و اگر تعهد نکنند، باید هزینه می‌کردند. من مطمئن نیستم که این پول دقیقاً برای چه چیزی هزینه شده است. این افراد در سرتاسر جهان زندگی می‌کنند، بنابراین فکر می‌کنم وقتی در کنفرانس‌های دانشگاهی ملاقات کردند، از آن برای نوشیدن نوشیدنی استفاده می‌کردند.

من پرسیدم که آیا می توانم به گروه ملحق شوم، زیرا به نظر جالب می رسید، اما آنها به من گفتند که من خیلی ارشد هستم – همه آنها استادیار بودند و در آن زمان من دانشیار بودم. این فکر به ذهنم خطور کرد که اگر بپیوندم، هرگز پرداخت نخواهم کرد – به جای ارسال پرداخت، فقط می‌نشینم و می‌نویسم. اما برای برخی از آنها، شاید نداشتن پول بیش از 20 دلار در هفته انگیزه مالی بود.

همه آنها افراد بسیار سازنده ای هستند. نمی دانم که آیا آنها هنوز این گروه را دارند یا خیر، اما همه آنها از آن زمان تاکنون مقالات و مقالات زیادی در ژورنال نوشته اند.

اندرو اشتولمن، 43 ساله، پاسادنا، کالیفرنیا

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو: تماشا کنید: تظاهرکنندگان در پاریس با تصویب قطعی اصلاحات بازنشستگی تجمع کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 21/03/2023 – 12:18 …