دولت NSW در نظر دارد TikTok را در تمام دستگاه های بخش عمومی ممنوع کند | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت نیو ساوت ولز در نظر دارد کارمندان بخش دولتی را از استفاده از TikTok در دستگاه‌های کاری منع کند و آژانس‌های امنیت سایبری فدرال را برای مشاوره در میان بگذارد.

از آنجایی که دولت فدرال امنیت این برنامه را در نظر می گیرد، کمیسیون انتخابات نیو ساوت ولز تایید کرده است که نرم افزار – از جمله TikTok – مجاز به دانلود بر روی تلفن های همراه کار بدون تایید قبلی نیست.

دولت ایالتی هنوز یک سیاست کلی برای دانلود و استفاده از برنامه در دستگاه‌های بخش ندارد، اما آبان نیوز استرالیا می‌داند که اکنون در حال بررسی است.

در حال حاضر ادارات و آژانس های NSW مجاز به تصمیم گیری در مورد مسیر عمل خود هستند.

تقریباً نیمی از آژانس‌های فدرال در ماه‌های اخیر این برنامه را در دستگاه‌های دولتی ممنوع کرده‌اند که توسط مخالفان فدرال به دلیل عدم پاسخگویی منسجم و فراگیر به استفاده از این برنامه مورد انتقاد قرار گرفته است.

وزارت امور داخله در این ماه بررسی نهایی وزیر کلر اونیل را در مورد خطرات امنیتی تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی و تنظیمات صحیح دولتی نهایی خواهد کرد.

در حالی که حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها برای همه برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی یک نگرانی است، نگرانی TikTok و اپلیکیشن چینی WeChat در مورد نحوه دسترسی به داده‌ها بر اساس قانون امنیت ملی چین بوده است.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، این هفته نشان داد که بریتانیا می‌تواند از ایالات متحده و کانادا در ممنوعیت این برنامه از دستگاه‌های دولتی پیروی کند و گفت که «هر اقدامی که لازم باشد» برای محافظت از امنیت انجام خواهد داد.

دولت NSW مذاکراتی را با مرکز امنیت سایبری استرالیا اداره سیگنال های استرالیا درباره این برنامه که متعلق به شرکت چینی ByteDance است، آغاز کرده است.

یک سخنگوی دولت گفت: “دولت نیو ساوت دبلیوترال از این موضوع آگاه است و در حال حاضر با ACSC کار می کند.”

«دولت نیوساوت ولز یک سیاست کلی برای منع TikTok از دستگاه‌های دولتی ندارد. هر آژانس دستورالعمل‌ها و رویه‌هایی در رسانه‌های اجتماعی برای کنترل نحوه استفاده از برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی در دستگاه‌های منتشر شده در محل کار دارد.

آژانس خود ایالت – Cyber ​​Security NSW – به همه کاربران توصیه کرده است که هنگام بارگیری هر برنامه روی یک دستگاه شرکتی، امنیت و حریم خصوصی را “در نظر بگیرند”.

سخنگو گفت: “Cyber ​​Security NSW به طور مداوم راهنمایی ها را بررسی می کند و محصولاتی را برای نهادهای دولتی NSW در سیستم ها و برنامه های محل کار توسعه می دهد.”

“امنیت سایبری NSW رویکردی هوشیارانه برای امنیت سایبری حفظ خواهد کرد.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

کمیسیون انتخابات نیوساوت ولز درباره برنامه‌های امنیت سایبری خود «تفسیر عمومی مفصل» ارائه نمی‌کند، اما تأیید کرد که کارمندان از دانلود برنامه بدون تأیید صریح منع شده‌اند.

این آژانس با امنیت سایبری NSW، کارگروه تضمین یکپارچگی انتخاباتی مشترک المنافع و ACSC کار می کند.

یاسمین کتلی، سخنگوی دیجیتالی حزب کارگر نیوساوت ولز، گفت که ائتلاف در ارائه یک خط مشی فراگیر “شکست” داشته است و متعهد شد در صورت تشکیل دولت کارگری در عرض دو هفته، آن را اصلاح کند.

او گفت: «یک دولت کارگری آینده نیوساوت ولز با همتایان دولت فدرال ما در پاسخ به هرگونه نگرانی خاص همکاری خواهد کرد.

دکتر مایکل جنسن، دانشیار امنیت ملی در دانشگاه کانبرا، معتقد است که بررسی فدرال احتمالاً منجر به ممنوعیت دستگاه‌های دولتی در بخش‌های مشترک المنافع، با استثنائات محدود، خواهد شد و ایالت‌ها احتمالاً از آن پیروی خواهند کرد.

او گفت: “من فکر می کنم که آنها به طور کلی به آنچه در سطح ملی اتفاق می افتد نگاه می کنند.”

لی هانتر، مدیر کل TikTok استرالیا، گفت TikTok یک شرکت چینی نیست و اصرار دارد که یک نهاد جهانی است که داده‌های کاربران استرالیایی را در سنگاپور و ایالات متحده ذخیره می‌کند.

او گفت: «دولت چین نمی‌تواند کشور مستقل دیگری را مجبور به ارائه داده‌های ذخیره‌شده در قلمرو آن کشور کند».

ما فعالانه با دولت‌ها در تمام سطوح در زمینه‌های مورد علاقه مشترک تعامل داشته و خواهیم داشت و همیشه آماده پاسخگویی به سؤالاتی هستیم که ممکن است داشته باشند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اوون ویلیامز از Ospreys: “راگبی بدترین چیزی است که از زمانی که حرفه ای بوده ام آن را دیده ام” | ماهی‌خواران

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیدر اینجا افراد کمی هستند که …