برد پیزلی، ستاره کانتری، مدافع اوکراینی بعید به نظر می رسد: «پیدا کردن من کمی سخت است» | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برد پیزلی، خواننده کانتری و هنرپیشه گیتار، با کلاه گاوچران سفید، کت و شلوار مشکی و کراوات مشکی، در اتاق شرقی کاخ سفید در برابر تماشاگران دو حزبی روی صحنه رفت.

یک شنبه شب بود و به درستی او ست 40 دقیقه ای را آغاز کرد در حال پخش آهنگ موفق خود در شنبه شب آمریکایی – اما با یک شعر اصلاح شده. او توضیح داد: «من مجبور شدم خط دوم را تغییر دهم زیرا در آن به روسیه اشاره شده بود، و دیگر این کار را نمی‌کنم.

وقتی پیزلی جایگزین خود را تحویل داد – “پرچم اوکراین پشت میله آویزان است” – هیچ کس بلندتر از جو بایدن در ردیف اول کف زد.

این لحظه ای بود که مشارکت پیزلی با مبارزه اوکراین برای بقا و قبل از گردهمایی فرمانداران ایالت های آبی و قرمز، تلاش های او برای پر کردن شکاف های سیاسی را نشان داد. این مرد 50 ساله اهل ویرجینیای غربی که سه بار برنده جایزه گرمی شده است، طبقه بندی خود را سخت توصیف می کند اما خوش بین است که آمریکا می تواند فراتر از آنچه که جنگ داخلی سرد خوانده می شود، حرکت کند.

آن شب ماه گذشته در کاخ سفید، پیزلی اسپنسر کاکس، فرماندار جمهوری‌خواه یوتا و یک موسیقی‌دان آماتور را مجبور کرد تا در یک دوئت به او بپیوندد. او همچنین آهنگ جدیدی به نام Same Here را به مناسبت اولین سالگرد تهاجم روسیه به اوکراین اجرا کرد.

پیزلی که از طریق تلفن در نشویل، تنسی صحبت می کرد، به یاد می آورد: شما اکثر ایالت ها را نماینده داشتید و همه طرف ها را داشتید. می‌توانستم آن را در اتاق ببینم: اجازه دهید آنچه را که این می‌گوید از دست ندهیم زیرا کار می‌کند. چهره به چهره، چپ به راست، کار می کند. این چیزی است که در مورد چیزی شبیه به این است: وقتی آن را بیرون می آورید، ناراحت کننده خواهد بود، اما اشکالی ندارد. هنر می تواند ناراحت کننده باشد. من از بحث استقبال می کنم.

در انتشار تجاری Same Here صدایی از رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، وجود دارد که با افتخار درباره کشور و مردم خود صحبت می کند. حق امتیاز پیزلی برای این پیست به کوشش سرمایه گذاری جمعی United24 برای کمک به ساخت مسکن برای هزاران اوکراینی آواره که خانه هایشان در جنگ ویران شده است، اهدا خواهد شد.

او این آهنگ را – اولین آهنگ از آلبوم جدیدش، پسر کوه ها – به عنوان ابراز همدلی توصیف می کند. «این در مورد هر کسی است که آرزوی آزادی دارد. سال گذشته تقریباً در همین زمان، وقتی همه این اتفاقات را می‌دیدم، تحت تأثیر تصاویر افرادی که در حال فرار بودند – مادران، دختران، مادربزرگ‌هایی که از مرز عبور می‌کردند، همه در صندلی عقب ماشین جمع شده بودند و برای جان خود فرار می‌کردند، متاثر شدم. شوهر پشت سر ماند تا دعوا کند.

“این برخلاف هر چیزی است که در طول عمرم دیده ام. این شبیه هر چیزی است که هیچ یک از ما در طول زندگی خود دیده ایم. خیلی احساس درماندگی می‌کردم که این را تماشا کنم و شاهد آن باشیم، بدون اینکه هیچ کاری انجام دهیم. شاید هیجان‌انگیزترین چیز برای من در انجام این کار این باشد که این به بازسازی خانه‌ها برای مردم کمک می‌کند و همچنین آگاهی را افزایش می‌دهد.

زلنسکی به طور خستگی ناپذیری برای ترویج آرمان خود و ایجاد حمایت در سراسر جهان تلاش کرده است. این بازیگر، کمدین و فیلمنامه نویس سابق سخنرانی هیجان انگیزی را در کنگره ایالات متحده در واشنگتن ایراد کرد و در مراسم جوایز گلدن گلوب و گرمی سخنرانی های ویدئویی ارائه کرد.

پیزلی می گوید: «این یک چیز شگفت انگیز است. چه کسی فکرش را می کرد؟ شما تقریباً نمی توانید فیلمنامه را بنویسید – آنها در واقع، این برنامه تلویزیونی او بود – اما به نظر می رسد او مرد مناسبی در زمان مناسب است، به گونه ای که فقط خدایی به نظر می رسد. این غیر قابل باور است.»

رئیس جمهور اوکراین از همکاری با پیزلی خوشحال بود و حتی پیشنهادهایی برای آهنگسازی داشت. “وقتی او آن را شنید، متوجه شدم که چند خط وجود دارد که او در مورد آنها متعجب است و بنابراین ما روی آنها کار کردیم و مطمئن شدیم که به همین شکل است.

خنده دار است که الان چقدر بهتر از زمانی است که شروع کردیم به این معنا که شنیدن این صدا در میانه این درگیری با یک ملودی واقعاً قابل توجه است. او پیشنهادات خوبی داشت. نمی دانم آیا او آرزویی برای نوشتن آهنگ دارد یا نه.

نمایش‌های عمومی حمایت پیزلی از اوکراین با حملات ربات‌ها روبه‌رو شده است – حساب‌های جعلی و خودکار که پس از استفاده روسیه از آنها در تلاش برای مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 بدنام شدند.

تعجبی نخواهد داشت که پیزلی را در آتش متقابل سیاسی بیابیم. خطرات پیش روی هنرمندان موسیقی کانتری که وارد عرصه سیاسی می شوند، زمانی مشخص شد که دیکسی چیکس به دلیل محکومیت تهاجم پرزیدنت جورج دبلیو بوش به عراق با واکنش شدیدی مواجه شد.

در طول انتخابات 2016، نظرسنجی توسط نشریه تجاری Country Aircheck نشان داد که 46٪ از متخصصان صنعت از دونالد ترامپ جمهوری خواه حمایت می کنند در حالی که 41٪ هیلاری کلینتون دموکرات را ترجیح می دهند. بسیاری از ستاره ها ترجیح می دهند غیرسیاسی بمانند، که ممکن است با توجه به خطر بیگانگی نیمی از مخاطبانشان، عملگرا باشد.

نشویل، خانه موسیقی کانتری، یک شهردار دموکرات دارد، اما در تنسی توسط قرمز جمهوری خواه احاطه شده است. پیزلی خود را دموکرات یا جمهوری خواه اعلام نمی کند. نکته اصلی این است که من از مقوله سرپیچی می کنم. من قطعا یکی از افراد گیج کننده تر در این زمینه هستم. لحظه‌ای که به «اینجا من هستم» وابسته می‌شوید، آیا شما همه آن چیزها هستید؟ من مطمئناً همه آن چیزها در هر دو طرف نیستم.»

«پیدا کردن من کمی سخت است. هنگامی که این آلبوم منتشر می شود آهنگ هایی وجود خواهد داشت که در آن بسیاری از لیبرال ها خواهند رفت، “یک دقیقه صبر کنید، نمی توانید این را بگویید!” من آلبومی نوشته ام که مشت نمی کشد. اگر من به چیزی اعتقاد دارم یا اگر بخواهم داستانی را تعریف کنم، در اینجا در این آلبوم وجود دارد. من به معنای واقعی کلمه برای آن خونریزی کرده ام – من دستم را چند بار در حال نواختن گیتار بریده ام. من آن را به حدی نوشته ام که واقعاً سعی کرده ام تمام کلمات را از خط اول تا آخرین سطر این آلبوم در برگیرم..

چپ افراطی ممکن است بگویند، “تو چه کار می کنی؟” هارلن هاوارد، یکی از ترانه سرایان بزرگ ما در موسیقی کانتری، به او فلک می دادند. بنابراین بسیاری از آهنگ ها آهنگ های تقلب، آهنگ های نوشیدن بود. آنها می گویند، “چرا اینقدر در مورد آن می نویسید؟” او گفت: “وقتی مردم متوقف شوند، من نیز متوقف خواهم شد!” او می خندد. این کاری است که مردم انجام می دهند. اگر مردم دیگر این کار را نکنند، ما مجبور خواهیم بود در مورد همه چیزهای دیگر آهنگ های کانتری بنویسیم. اما در اینجا آهنگ هایی درباره کارهایی که مردم انجام می دهند وجود دارد.”

پیزلی در مورد اوکراین:
پیزلی در مورد اوکراین: “فقط احساس ناتوانی می کردم که این را تماشا کنم و شاهد آن باشیم بدون اینکه هیچ کاری انجام دهیم.” عکس: کریس کلپونیس/EPA

این اولین بار نیست که پیزلی با انتقادات چپ روبرو می شود. ماه آینده دهمین سالگرد همکاری بدبختانه پیزلی با رپر LL Cool J است.

پیزلی ترانه را با حکایتی درباره یک مرد سیاهپوست شروع کرد که از تی شرت پرچم کنفدراسیون خود توهین می کرد و توضیح داد: “تنها چیزی که می خواستم بگویم این است که من طرفدار Skynyrd هستم” – اشاره ای به گروه راک جنوبی که اغلب استفاده می کرد. پرچم. او ادامه داد که یک قرن و نیم پس از جنگ داخلی در مورد مردم سفیدپوست که “میان غرور جنوبی و سرزنش جنوب گرفتار شده اند” می خواند.

پیزلی اصرار داشت که تلاش می‌کرد تا بحثی آزاد در مورد روابط نژادی ایجاد کند، اما منتقدان گفتند که این بحث ناشنوا بود. تحلیلی توسط تا-نهیسی کوتس در اقیانوس اطلس با عنوان: «چرا «نژادپرست تصادفی» در واقع فقط نژادپرست است؟ دمتریا اروین از وب سایت بلک فرهنگ گریو آن را “بدترین آهنگ تاریخ موسیقی” نامید. پاتون اسوالت، بازیگر و کمدین در توییتی نوشت: «من نمی‌توانم منتظر تک‌آهنگ بعدی براد پیزلی و ال‌ال‌ال کول جی باشم: «ووپسی دیزی، هولوکاست، بد من».

آیا او از این تجربه درس گرفته است؟

“شما نمی توانید به همه چیز فکر کنید، و در یک مقطع زمانی هنری که می سازید باید آنطور که می خواهید وجود داشته باشد، اما اگر بهتر است، و کسی نظری دارد، باید به آنها گوش دهید. اگر این یک نظر معتبر است، اگر یک ربات نیست، اگر یک نوع دستور کار عجیب و غریب نیست. از این نظر، مطمئناً همه اینها بخشی از سفر من بوده است و از این چیزها درس می‌گیرم.»

کل کشور در طی 10 سال از زمان نژادپرستان تصادفی، در یک منحنی یادگیری سرگیجه‌آور بوده است، و شاهد یک محاسبه نژادی بوده‌ایم که چارچوبی مجدد از تاریخ آمریکا از طریق پروژه 1619 و حذف بسیاری از مجسمه‌های کنفدراسیون در سراسر جنوب دارد.

نظرات پیزلی: من تمام عمرم را از 20 سالگی اینجا در تنسی از کنار این مجسمه ها رانندگی کردم و اصلاً به آنها فکر نکردم. بدیهی است که من اشتباه می کنم که بپرسم آیا آنها پایین می آیند یا خیر. مهم نیست که من چه فکر می کنم. از نظر من این مربوط به افرادی است که چیزی را عمیقاً احساس می کنند و بسیار صدمه دیده اند. بیایید در مورد آن صحبت کنیم.»

این نوازنده مدت‌هاست که از پلتفرم خود برای دفاع از اهداف استفاده می‌کند، یک فروشگاه مواد غذایی رایگان در نشویل با همسرش کیمبرلی ویلیامز-پیزلی باز کرده و در طول همه‌گیری ویروس کرونا یک میلیون وعده غذایی اهدا کرده است. او از سربازان آمریکایی در افغانستان بازدید کرد و با زلنسکی درباره اجرای برنامه در اوکراین صحبت کرد. اما او این ایده را رد می کند که Same Here موردی از اختلاط موسیقی با سیاست است.

از نظر من به هیچ وجه، شکل یا شکل آن یک بیانیه سیاسی نیست. من حدس می‌زنم که من یک رهبر جهانی دارم و جالب است بگوییم وقتی این کار را می‌کنید چیزی دوری از سیاست است. اما راستش را بخواهید، برای من، وقتی آن را کم می کنید، این چیزی است که ما به آن اهمیت می دهیم: گریه کردن در عروسی، نوشیدن آبجو با هم در یک مکان دورافتاده، خانواده ها و سربازان، پرچم ها و آزادی و همه این چیزها.

به نظر من، اگر می خواهید اسمش را سیاسی بگذارید، اسمش را هر چه می خواهید بگذارید. اما بیایید در این مورد صحبت کنیم. اینها چیزهای کلیدی در زندگی هستند که از ما انسان می‌سازند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“اگر فوتبال را از زندگیم پاک کنم خوشحالتر خواهم شد؟”: چگونه به بوقلمون سرد رفتم و بازی زیبا را ترک کردم | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دبلیوآیا هر هفته 25 ساعت از …