پزشکان جوان، وزیر بهداشت را به دلیل راه اندازی اعتصابات در سراسر انگلیس مقصر می دانند | پزشکان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبران پزشکان جوان استیو بارکلی را به دلیل شروع اعتصاب سه روزه آنها در این هفته با نادیده گرفتن نگرانی های آنها و “نادیده گرفتن” درخواست های آنها برای افزایش دستمزد سرزنش کرده اند.

بیمارستان‌ها در انگلستان در روز دوشنبه، اولین روز توقف، با مشاوران – پزشکان ارشد – به طور موثر کار کردند که معمولاً توسط همکاران جوان انجام می‌شد. هزاران پزشک کارآموز از کار خودداری کردند و بیمارستان‌ها را مجبور به لغو قرار ملاقات‌ها و عمل‌های سرپایی کردند.

انجمن مشاوران و متخصصان بیمارستان (HCSA)، یکی از دو اتحادیه صنفی پزشکی که اعضای آن تا روز پنجشنبه اعتصاب کرده‌اند، حمله شدیدی را به نحوه رسیدگی وزیر بهداشت به این مناقشه که از ژوئن سال گذشته به طور فزاینده‌ای محتمل شده است، آغاز کرد.

دکتر نارو نارایانان، رئیس آن، گفت که دولت‌های متوالی به‌رغم نرخ بالای ترک تحصیل در میان آنها در اوایل دوران حرفه‌ای خود، که با سطوح بالای فرسودگی شغلی و استرس ناشی از کار بر روی پزشکان مرتبط است، به دلیل «بی‌توجهی سریال» به پزشکان جوان مقصر بوده‌اند. خط مقدم NHS

وزیر بهداشت ماه ها را تلف کرده است. در حالی که این اعتصاب در حال دمیدن بود. او و دولت به جای ملاقات با اتحادیه های پزشکان جوان برای حل مشکلات، ترجیح داده اند که آنها را نادیده بگیرند.

نارایانان گفت: «این موضع ردکننده نسبت به نارضایتی‌های بسیار واقعی، اکثریت عظیم پزشکان جوان را به اعتصاب سوق داده است.

وی افزود: واضح است که تنها کسانی که مسئول اعتصابات این هفته هستند وزرایی هستند که در طول سالیان متمادی بر این باور بوده اند که با وجود کمبود پزشک، می توانند با پرداخت دستمزد کمتر از ارزششان به پزشکان جوان دست بزنند.

کووید و ادامه سقف افزایش 2 درصدی علیرغم تورم بسیار زیاد، در نهایت پزشکان جوان را از مرز خارج کرد.

ریشه‌های این اعتصاب در سال‌ها بی‌توجهی زنجیره‌ای از پزشکان جوان توسط دولت‌های متوالی است که کاهش قابل توجهی را در درآمد واقعی از طریق افزایش کمتر از تورم تحمیل کرده‌اند.»

پزشکان روز دوشنبه در سراسر انگلیس به صف های اعتراضی پیوستند و این کار را دوباره در روزهای سه شنبه و چهارشنبه انجام خواهند داد. توقف در ساعت 7 صبح روز پنجشنبه به پایان می رسد.

انجمن پزشکی بریتانیا (BMA)، دیگر اتحادیه درگیر، نیز خشم خود را از بارکلی ابراز کرد. هر دو اتحادیه به دنبال «ترمیم کامل حقوق و دستمزد» 26 درصدی برای پزشکان جوان – یا کارآموز – هستند تا کاهش ارزش واقعی حقوق خود را از سال 2008/09 جبران کنند.

BMA از او خواست تا پیش از آغاز مذاکرات دقیق پرداخت، پیش شرط هایی را که بر آن اصرار دارد BMA و HCSA قبول کنند، کنار بگذارد.

اتحادیه گفت: “اینها شامل تمایل دولت به ادامه بحث در مورد حقوق آینده و محدود کردن گفتگوها در مورد 15 سال کاهش دستمزدها به پرداخت پاداش یکباره است.”

دکتر راب لورنسون و دکتر ویوک تریودی، روسای مشترک کمیته پزشکان جوان BMA، می‌گویند: «این واقعیت که اعتصاب در حال وقوع است، صددرصد تقصیر استیو بارکلی است که هیچ تعهد واقعی برای حل این اختلاف نشان نمی‌دهد. یک پیشنهاد ساعت یازدهم از مذاکرات یک نما است.

او در حال لگد زدن به قوطی است، هر بحث معنی‌داری را به تأخیر می‌اندازد و هیچ مدرک معتبری مبنی بر شروع گفتگوی صادقانه برای پایان دادن به اختلاف نشان نمی‌دهد.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

روز دوشنبه بسیاری از مشاوران از کناره گیری همکاران کوچکتر خود در توییتر حمایت کردند.

شیفت شب امشب برای حمایت از پزشکان جوان فوق العاده ما. دکتر جیم داون، پزشک مراقبت‌های ویژه در توییتی نوشت: آنها آینده هستند و اگر می‌خواهیم آنها در NHS بمانند، باید به درستی به آنها پول پرداخت کنیم و از آنها مراقبت کنیم.

ما به عنوان مشاور به آنها گفتیم که 100 درصد از آنها حمایت می شود. ما برای ایمن نگه داشتن خدمات خود و بیماران، برنامه‌ای با کارکنان مشاور تهیه کرده‌ایم. تعداد داوطلبان ما بیشتر از اسلات بود. دکتر آرون بل، متخصص قلب و عروق کودکان در لندن، در توییتی نوشت:

دکتر کلر کالینز در توییتی نوشت: «امیدوارم کارآموزان ما بدانند که وقتی می‌گویم ما از آنها حمایت کرده‌ایم، منظورم این است که ما از آنها حمایت کرده‌ایم. مشاوران برای 3 روز آینده کار خود را انجام می دهند. روتاس پوشیده شده است. آنچه را که نیاز دارید انجام دهید.»

در توضیح این اعتصاب، سر دیوید نیکلسون، رئیس سابق NHS، که اکنون ریاست دو مرکز بهداشتی در وست میدلندز را بر عهده دارد، در توییتی نوشت: “من نمی توانم باور کنم که هیچ دولت شایسته ای اجازه دهد این اتفاق بیفتد.”

بارکلی گفت: «بسیار ناامیدکننده بود که انجمن پزشکی بریتانیا (BMA) پیشنهاد من را برای ورود به مذاکرات رسمی پرداخت به شرط توقف اعتصاب‌ها رد کرد.

من برای کار سخت پزشکان جوان ارزش زیادی قائلم و از اتحادیه‌ها می‌خواهم که پای میز مذاکره بیایند و اعتصاب‌هایی را لغو کنند که ایمنی بیمار را به خطر می‌اندازد و تلاش‌ها برای مقابله با معوقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. من می‌خواهم یک حل و فصل منصفانه پیدا کنم که نقش حیاتی پزشکان جوان و فشارهای اقتصادی گسترده‌تری را که بریتانیا با آن مواجه است به رسمیت بشناسد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اکران فیلم ترسناک وینی پو در هنگ کنگ لغو شد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وب سایت های سینمایی اعلام …