دیده بان دریافت که کمک بریتانیا به هند برای حقوق بشر و دموکراسی کمک چندانی نمی کند | توسعه جهانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازمان دیده بان کمک های دولت دریافته است که برنامه کمک های بریتانیا به هند پراکنده است، فاقد منطق روشن است و برای مقابله با روندهای منفی حقوق بشر و دموکراسی در این کشور کاری انجام نمی دهد.

این یافته‌ها احتمالاً توسط کسانی استفاده می‌شود که ادعا می‌کنند دولت بریتانیا به جای تلاش برای کاهش فقر، که هدف قانونی کمک‌های بریتانیا است، خطر استفاده از برنامه کمک‌های خود را برای تعمیق روابط خود با هند، از جمله جستجوی معاملات آزاد، به خطر می‌اندازد.

بررسی کمیسیون مستقل تاثیر کمک نشان می‌دهد که دولت بین سال‌های 2016 تا 2021، 2.7 میلیارد پوند برای کمک به هند هزینه کرده است، از جمله اعطای وام توسط سرمایه‌گذاری بین‌المللی بریتانیا که توسط دولت اداره می‌شود به شرکت‌های عمدتا کوچک‌تر. در مجموع، وام به هند 28 درصد از سبد وام جهانی BII را تشکیل می دهد.

این بررسی نشان می‌دهد که «برنامه کلی در بین فعالیت‌ها و کانال‌های هزینه‌ای پراکنده است و فاقد یک منطق توسعه قانع‌کننده است»، به‌ویژه از آنجایی که هند بازارهای مالی نسبتاً توسعه‌یافته‌ای دارد.

این بررسی می‌گوید که بریتانیا از برنامه کمک‌های خود که در نقشه راه مشترک امضا شده توسط هند و بریتانیا در سال 2021 برای حمایت از دموکراسی و حقوق بشر هند گنجانده شده است، استفاده نمی‌کند، علیرغم عقب‌نشینی در این زمینه در زمان نخست‌وزیر نارندرا مودی.

گروه بررسی ICAI گزارش داد: «برای توضیح فعالیت محدود در زمینه دموکراسی و حقوق بشر، مقامات وزارت خارجه به حساسیت شدید هند نسبت به هرگونه تأثیر خارجی در امور سیاسی خود، به ویژه از سوی بریتانیا، اشاره کردند. آنها اذعان کردند که بریتانیا و هند دیدگاه‌های متفاوتی در این زمینه دارند و نقشه راه را بر اساس منافع مشترک و نه ارزش‌های مشترک توصیف کردند. آنها به ما اطلاع دادند که بریتانیا در مورد موضوعاتی مانند آزادی بیان درگیر «دیپلماسی آرام» است.

در مورد حقوق بشر، این گزارش نشان می دهد که نقشه راه 2021 که اهداف همکاری مشترک هند و بریتانیا را مشخص می کند «هیچ هدفی مرتبط با ارتقای دموکراسی یا حقوق بشر در هند را شامل نمی شود» و اضافه می کند که «بریتانیا در هند به ویژه در هند فعال نبوده است. این حوزه در سال‌های اخیر، چه در برنامه کمک‌رسانی و چه در دیپلماسی عمومی.

این گزارش می‌گوید: «برنامه‌های مربوط به فضای دموکراتیک، رسانه‌های آزاد یا حقوق بشر کم یا اصلاً وجود ندارد. بودجه بریتانیا برای سازمان‌های غیردولتی هندی که روی مسائل جامعه مدنی کار می‌کنند تا حد زیادی متوقف شده است. در واقع، اسناد داخلی بریتانیا که توسط ICAI بررسی شده است نشان می دهد که دیپلماسی پشت پرده در این زمینه نیز بسیار محدود است. تعدادی از سازمان‌های غیردولتی هند که برای این بررسی با آنها مشورت کردیم، ابراز نگرانی کردند که بریتانیا روابط خوب با دولت هند را بر حقوق بشر در اولویت قرار داده است.»

این گزارش می‌گوید که متقاعد نشده است که سبد بزرگ هند BII سهمی قوی در رشد فراگیر و کاهش فقر داشته باشد، زیرا بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های آن برای مصرف‌کنندگان طبقه متوسط ​​به جای اقشار فقیر، مزایایی را فراهم می‌کند. یک مطالعه BII نشان داد که تنها 30 درصد از کسانی که سود می برند از نظر درآمد به 60 درصد پایین جمعیت هند تعلق دارند. یکی از سرمایه‌گذاری‌های عمده در یک بانک هندی که برای توسعه خدمات مالی برای فقرا در نظر گرفته شده بود، در واقع به گسترش تجارت کارت اعتباری بانک و وام‌دهی شرکت‌ها منجر شد.

این ارزیابی نشان داد که برنامه ها به خوبی مدیریت شده اند و تاکید بر تجزیه آب و هوا، به ویژه در بخش برق هند، با توجه به مقیاس انتشار کربن در هند منطقی است.

بریتانیا در سال 2011 در واکنش به گسترش اقتصاد هند و کاهش نرخ فقر شدید، برنامه کمک خود به هند را بازنگری کرد. یک دهه پیش، هند بزرگترین دریافت کننده کمک های بلاعوض دوجانبه بریتانیا بود، با بودجه سالانه 421 میلیون پوند در سال 2010، اما این رقم در سال 2020 به 95 میلیون پوند کاهش یافت.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: از سال 2015 بریتانیا هیچ کمک مالی به دولت هند نداده است. بیشتر بودجه ما اکنون بر روی سرمایه گذاری های تجاری متمرکز شده است که به ایجاد بازارها و مشاغل جدید برای بریتانیا و همچنین هند کمک می کند. سرمایه‌گذاری‌های بریتانیا نیز به مقابله با چالش‌های مشترک مانند تغییرات آب و هوا کمک می‌کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مردی در پرونده مربوط به ترور رئیس جمهور هائیتی به گناه خود اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک تاجر و قاچاقچی سابق مواد مخدر …