تاخیر قطارهای جدید در سیدنی زیرا کارشناسان هشدار می‌دهند که سیستم‌های قدیمی احتمالاً همچنان خراب می‌شوند | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کارشناس حمل و نقل هشدار داده است که ساکنان سیدنی با تاخیرهای جدید قطار مواجه شده اند و قطعی های مکرر به دلیل فناوری ارتباطات قدیمی و برنامه ریزی ضعیف سیستم پشتیبان احتمالا ادامه خواهد داشت، زیرا دولت Perrottet متهم به بی توجهی به ارتقاء است.

این هشدار صبح سه‌شنبه زمانی صادر شد که به مسافران گفته شد به دلیل کار سیگنال‌دهی فوری در Broadmeadow و تعمیرات قطار در خط ساحلی شمالی در Waitara که باعث تاخیر در سراسر شبکه شد، به مسافران گفته شد «زمان سفر اضافی را در نظر بگیرند».

اختلالات سه‌شنبه‌ها به دنبال خرابی سیستم رادیویی دیجیتال شبکه راه‌آهن سیدنی در چهارشنبه گذشته است که منجر به تعطیلی شبکه سراسری شد که باعث شد هر قطار به مدت 90 دقیقه پارک شود. این خرابی در اوج بعدازظهر رخ داد و 250000 مسافر را سرگردان کرد.

مشکلات دیگری از جمله سیم‌های قطع شده و قطعی‌های مجزا در سراسر شبکه قطار در روزهای جمعه و شنبه وجود داشت.

پروفسور دیوید لوینسون، کارشناس برنامه ریزی حمل و نقل در دانشکده مهندسی دانشگاه سیدنی، گفت که شبکه ارتباطی استفاده شده توسط شبکه قطار سیدنی “به دور از پیشرفت است”.

اما لوینسون گفت: «مهمتر از آن، سیستم ارتباطی نباید با یک نقطه خرابی متمرکز طراحی می شد».

او گفت: «برای هر زیرساخت اصلی، افزونگی برای ایمنی و عملیاتی نگه داشتن سیستم مورد نیاز است.

سیستم های غیرمتمرکز مانند اینترنت یا شبکه خیابانی در برابر خرابی های گسترده قوی تر هستند.

لوینسون از اینکه چقدر اطلاعات کمی در مورد قطعی ها به مردم توضیح داده شده بود، از جمله مسائل پیگیری که در آخر هفته دیده شد، بسیار سخت بود.

از دیدگاه مشتریان، دلیل عدم موفقیت سیستم نسبت به اطلاعات دقیق از قبل در مورد بسته شدن سیستم، مدت زمان آنها و گزینه های جایگزین که ارائه نشده اند، اهمیت کمتری دارد.

لوینسون هشدار داد که با توجه به وضعیت شبکه قطار ممکن است قطعی و کندی مکرر رخ دهد.

او گفت: «نصب این سیستم‌ها به زمان زیادی نیاز دارد و خرابی‌ها اغلب دلایل متعددی دارند. یک».

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در همین حال، سخنگوی حمل و نقل کارگری، جو هایلن، نسبت به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه یک سند داخلی حمل‌ونقل برای نیو ساوت ولز مربوط به بیش از یک سال پیش هشدار داده بود که اجزای سیستم رادیویی دیجیتال قطارهای سیدنی “منسوخ” شده‌اند و رفع مشکل در اولویت است، شدیداً انتقاد کرد.

هیلن گفت که آخرین عقب ماندگی تعمیر و نگهداری برای سال های 2021-22 670 میلیون دلار بوده است که از 440 میلیون دلار در سال 2020-2019 افزایش یافته است.

او گفت: «یک سال پیش به دولت لیبرال هشدار داده شد که اجزای سیستم رادیویی قطار دیجیتال قبلاً منسوخ شده است. آنها می دانستند که این می تواند کل شبکه قطار را در معرض خطر قرار دهد، اما به اندازه کافی انجام نشده است زیرا هیچ پاسخگویی وجود ندارد.

هایلن گفت: «مسافران دوباره بهای آن را می پردازند زیرا هیچ کس نمی داند چه کسی مسئول است.

سیدنی مورنینگ هرالد گزارش داد که رانندگان قطار قرار است رادیوهای دستی را به عنوان پشتیبان دریافت کنند، در صورتی که این فناوری دوباره از کار بیفتد.

لوینسون گفت که این “آستانه حداقلی برای افزونگی به نظر می رسد”، اما افزود: “تا حدودی نگران کننده است که همه اینها … فکر نشده بود، یا اگر فکر شده بود، این راه حل قبلا اجرا نشده بود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت‌های آب در انگلیس با جریمه‌های سخت‌تر تحت طرح «آلای‌دهنده‌ها بپردازند» مواجه می‌شوند | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شرکت های آب در انگلیس …