وزارت دادگستری با ادعای تعصب نژادی در وام های رهنی مداخله می کند | مسابقه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزارت دادگستری روز دوشنبه در یک شکایت فدرال مداخله کرد که ادعا می‌کرد یک ارزیاب و یک وام‌دهنده وام مسکن با کاهش قابل توجه ارزش خانه‌شان در بالتیمور و رد کردن وام به دلیل سیاه‌پوست بودن، علیه زوجی که هر دو استاد دانشگاه جانز هاپکینز هستند، تبعیض قائل شدند.

وکلای حقوق مدنی وزارت دادگستری loanDepot در پاسخ به یک درخواست معلق برای رد شکایت توسط وام دهندگان وام مسکن، “بیانیه علاقه” را به دادگاه منطقه فدرال در مریلند ارائه کردند و استدلال کردند که این پرونده سؤالات مهمی در مورد تعصب نژادی در ارزیابی ایجاد کرده است. رئیس جمهور جو بایدن این موضوع را “به عنوان اولویت دولت فدرال” شناسایی کرده بود.

کاخ سفید در سال 2021 یک کارگروه بین سازمانی به رهبری مارسیا فاج، وزیر مسکن و شهرسازی ایجاد کرد که بر ریشه‌یابی تفاوت‌ها در ارزیابی خانه متمرکز بود.

وکلای وزارت دادگستری نوشتند: «اظهار loanDepot مبنی بر اینکه قانون فدرال از اصلاح یا نادیده گرفتن ارزیابی تبعیض آمیز منع شده است، آشکارا نادرست است.

دکتر ناتان کانولی، استاد تاریخ، و شانی مات، مدرس مطالعات آفریقایی، هر دو در دانشگاه جان هاپکینز، می‌خواستند برای تامین مالی مجدد وام مسکن خود و بهره‌برداری از نرخ‌های بهره پایین تاریخی درخواست دهند. آنها خانه چهار خوابه خود را در محله ای عمدتا سفیدپوست در بالتیمور بازسازی کردند.

آنها در دادخواست ادعا کردند که ارزیابی کننده، Shane Lanham، از 20/20 Valuations، خانه آنها در بالتیمور را “به طور چشمگیری” کمتر از ارزش 472,000 دلاری ارزش گذاری کرده است، و loanDepot درخواست وام آنها را بر اساس این ارزیابی رد کرده است. لانهام در ماه ژانویه از این زوج به اتهام افترا شکایت کرد و استدلال کرد که آنها به دروغ او را به نژادپرستی متهم کردند و این اتهام “تأثیر مخربی” بر شهرت و تجارت او داشت. او استدلال کرد که این ارزیابی “هیچ ارتباطی با تبعیض” نژاد کانولی و مات نداشت.

Connolly و Mott به دنبال وام دهنده دیگری بودند، اما این بار آنها خانه خود را “سفید شستند” و علائمی را که نشان می داد یک خانواده سیاه پوست با سه فرزند در آنجا زندگی می کنند حذف کردند. آنها عکس های خانوادگی و نقاشی های کودکان را با وسایلی از دوستان سفید پوست جایگزین کردند. آنها یک همکار سفیدپوست، یکی از استادان جانز هاپکینز را آوردند تا وقتی ارزیاب ظاهر شد، در جای آنها بایستد.

ارزش خانه در آن زمان 750000 دلار بود.

کانولی به نیویورک تایمز گفت: «ما به وضوح از تبعیض ارزیابی آگاه بودیم. اما اینکه با این همه کلمات به ما گفته شود که حضور ما و زندگی که در خانه خود ساخته ایم ارزش ملک را پایین می آورد؟ این یک ضربه به روده مطلق است.»

پرونده تبعیض آنها، که تنها یکی از موارد متعدد در سراسر ایالات متحده است، نگاهی اجمالی به روش‌هایی ارائه می‌کند که ارزیابی‌های مسکن با نژادپرستی سیستماتیک آغشته شده است، و نابرابری‌ها را در میان صاحبان خانه تشدید می‌کند که به دنبال تعیین ارزش دارایی خود هستند. این نشان می دهد که چگونه صاحبان خانه های رنگین پوست در مقایسه با صاحبان خانه های سفیدپوست بسته به محله ای که در آن زندگی می کنند، بی ارزش می شوند، یادآوری آشکار از عوارض طولانی مدت سیاست های فدرال مانند خطوط قرمز در شهرهای تقسیم شده آمریکا.

تجزیه و تحلیل داده های ارزیابی در سال 2022 از سوی آژانس مالی مسکن فدرال نشان داد که صاحبان خانه های سفیدپوست دو برابر بیشتر از صاحبان رنگین پوست شاهد افزایش ارزش خانه خود هستند.

وکلای فدرال حقوق مدنی استدلال کردند که کانولی و موت باید «فقط به طور قابل قبولی ادعا کنند که متهمان با قصد تبعیض آمیز عمل کرده اند» تا نشان دهند که ارزیابی کننده و وام دهنده قانون مسکن منصفانه و قانون فرصت های اعتباری برابر را نقض کرده اند.

علاوه بر این، وزارت دادگستری استدلال کرد که loanDepot می‌تواند به دلیل «تکیه بر ارزیابی که می‌داند یا باید بداند تبعیض‌آمیز است» مسئول شناخته شود. Connolly و Mott همچنین مجبور نبودند نقض اساسی قانون مسکن منصفانه را برای ادعای تبعیض نژادی خود نشان دهند.

کریستن کلارک، دستیار دادستان کل بخش حقوق مدنی وزارت دادگستری در بیانیه ای گفت: «ارزیابی های تبعیض آمیز خانه غیرقانونی است، شکاف ثروت نژادی را تداوم می بخشد و جوامع رنگین پوست را از مزایای مالکیت خانه محروم می کند. وزارت دادگستری در تلاش است تا بازار مسکن باز و منصفانه را با اتخاذ سوگیری ارزیابی، خط قرمز مدرن، شیوه‌های تبعیض‌آمیز قیمت‌گذاری وام، و سایر اشکال تبعیض که ممکن است در هر مرحله از فرآیند خرید مسکن، سر زشت خود را بالا ببرد، تضمین کند. “

وزارت دادگستری قبلاً در ژانویه گذشته در پرونده تبعیض ارزیابی مسکن جداگانه مداخله کرده بود، زمانی که “بیانیه علاقه” را در مورد پل آستین و تنیشا تیت آستین، یک زوج سیاه پوست در مارین سیتی، کالیفرنیا، که خود را “سفید شسته بودند” ارائه کرد. دارایی و یک دوست سفیدپوست پس از ارزیابی اولیه کم به عنوان صاحب خانه ظاهر شد.

در آن صورت، ارزش خانه از 995000 دلار به 1.4 میلیون دلار افزایش یافت. این پرونده چهارشنبه گذشته با توافق به پایان رسید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صنعت آبزی پروری استرالیا فراتر از پودر ماهی است تا پایداری را بهبود بخشد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صنعت رو به رشد آبزی …