لوایح DeSantis در مورد تنوع، جنسیت کمیته های فلوریدا را تصویب می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تالاهاسی، فلوریدا. جمهوری خواهان فلوریدا روز دوشنبه دو ابتکار کلیدی فرماندار ران دیسانتیس را در حالی که برای یک نامزدی مورد انتظار ریاست جمهوری آماده می شود، به پیش بردند – ممنوعیت تأیید جنسیت مراقبت از خردسالان و حذف برنامه های تنوع در کالج ها.

این پیشنهادها کمیته‌های جداگانه‌ای را تأیید کرده‌اند، اما همچنان باید از سوی مجلس نمایندگان و مجلس سنا تأیید شود.

دیسانتیس یک دستور کار محافظه کارانه تهاجمی در مورد نژاد، جنسیت و تحصیلات را پیش از نامزدی مورد انتظار خود دنبال می کند و به موضعی ادامه می دهد که او را به یکی از محبوب ترین جمهوری خواهان در کشور تبدیل کرده است.

اکثریت جمهوری خواه در مجلس ایالتی قرار است تقریباً تمام اولویت های دسانتیس را در طول جلسه قانونگذاری امسال مشخص کند و به فرماندار پلتفرمی برای پیروزی های سیاسی بدهد که می تواند در طول انتخابات مقدماتی حزب جمهوری خواه محبوبیت پیدا کند.

فرماندار منتقد اصلی تنوع، برابری و برنامه‌های شمول در کالج‌ها، معروف به DEI، و همچنین نظریه نژاد انتقادی، که شیوه‌ای برای تفکر درباره تاریخ آمریکا از دریچه نژادپرستی است، بوده است.

پیش از رأی گیری کمیته در روز دوشنبه، دیسانتیس یک میزگرد برای انتقاد از برنامه های تنوع به عنوان تفرقه افکن نژادی و تبعیض آمیز برگزار کرد. او بارها برنامه ها را در انتقاد از آنچه که ایدئولوژی “بیدار” در آموزش می خواند هدف قرار داده است.

دیسانتیس گفت: “در فلوریدا، ما در برابر اوباش بیدار عقب نشینی نمی کنیم و کلاهبرداری هایی را که آنها سعی دارند به دانش آموزان در سراسر کشور تحمیل کنند، افشا خواهیم کرد.” “دانشجویان فلوریدا آموزش خواهند دید، نه یک تلقین سیاسی.”

این پیشنهاد کالج ها را از استفاده از بودجه ایالتی یا فدرال برای برنامه های تنوع، برابری و گنجاندن منع می کند. این امر مدارس را از داشتن برنامه درسی شامل نظریه نژاد انتقادی یا به اصطلاح نظریه فمینیستی رادیکال، نظریه جنسیت رادیکال، نظریه دگرباش، عدالت اجتماعی انتقادی یا تقابل باز می دارد.

به‌علاوه، دانشگاه‌ها می‌توانند در هر زمان به دلایلی، علاوه بر بازنگری مورد نیاز هر پنج سال، بازبینی‌های پس از تصدی اعضای هیئت علمی را انجام دهند.

منتقدان گفتند که این لایحه به دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی به دنبال شغل می گردند به ضرر آنها می شود، می تواند اعتبار دوره های فلوریدا را به خطر بیندازد و آزادی علمی در پردیس ها را خفه کند.

«این مسئولیت دولت نیست که آنچه را که می‌توانیم یا نمی‌توانیم یاد بگیریم، تعریف یا دیکته کند. آنا اسکامانی، نماینده دموکرات، گفت: این انتخاب ما است، به ویژه به عنوان بزرگسالان در موسسات عالی. چرا ما از این موضوعات می ترسیم؟ چرا نمی‌خواهیم بزرگ‌سالانی مثل من در دانشگاه‌های دولتی که تصمیم می‌گیرند درباره این نظریه‌ها بیاموزند، فرصتی برای یادگیری درباره آن، زیر سوال بردن و بحث درباره آن داشته باشند؟»

محققان نظریه نژاد انتقادی را در طول دهه‌های 1970 و 1980 در پاسخ به آنچه محققان به‌عنوان عدم پیشرفت نژادی به دنبال قوانین حقوق مدنی در دهه 1960 می‌دانستند، توسعه دادند. این نظریه بر این ایده متمرکز است که نژادپرستی در نهادهای کشور سیستمی است، که برای حفظ سلطه سفیدپوستان در جامعه عمل می‌کنند.

سال گذشته، فرماندار قانونی را امضا کرد که به آن قانون Stop WOKE می‌گویند که مکالمات و تحلیل‌های نژادی خاص را در مدارس و مشاغل محدود می‌کند. این قانون دستورالعملی را ممنوع می‌کند که می‌گوید اعضای یک نژاد ذاتاً نژادپرست هستند یا باید نسبت به اقدامات قبلی که توسط سایرین از همان نژاد انجام شده است احساس گناه کنند.

ده‌ها تراجنسیتی، والدین دارای کودکان ترنس‌جندر و حامیان آن‌ها در یکی از اتاق‌های کمیته سنا گرد هم آمدند تا علیه لایحه ممنوعیت مراقبت‌های تأییدکننده جنسیت از خردسالان صحبت کنند.

مخالفان گفتند که این امر منجر به افزایش نرخ خودکشی، افسردگی و اضطراب می شود و آسیب بسیار بیشتری نسبت به فایده دارد.

قانونگذاران دموکرات گفتند که همکاران جمهوری خواه آنها از مداخله دولت در گفتگوهای خصوصی خانواده ها با پزشکان خود حمایت می کنند و حقوق آنها را برای مراقبت از فرزندانشان سلب می کنند.

سناتور دموکرات، تریسی دیویس، سخنان خود را خطاب به افرادی که علیه این لایحه شهادت دادند، گفت.

دیویس گفت: “کاری که ما امروز با این قانون انجام دادیم، توهین به شخصیت شماست.” من همانطور که هستم.»

سناتور جمهوری خواه کلی یاربورو گفت که لایحه او در مورد حمایت از کودکان است و به مخالفان گفت که به آنها احترام می گذارد.

«هر فردی از زمانی که خلق شد با ارزش فوق‌العاده، ارزش باورنکردنی و هدفی منحصربه‌فرد خلق شد. شما نمی توانید آن را تغییر دهید.» یاربورو گفت: «ما باید اجازه دهیم بچه ها بچه باشند و قوانین ما باید مرزهای مناسبی را تعیین کند که به حقوق و مسئولیت های والدین احترام بگذارد و در عین حال از کودکان محافظت کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده مدیری که خودکشی کرد، می‌گوید رژیم دولت «به‌طور مرگ‌بار ناقص است». آفستد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده مدیر مدرسه روث پری …