دو نامزد رهبری SNP، جی کی رولینگ را “گنجینه ملی” می نامند | حزب ملی اسکاتلند (SNP)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو تن از نامزدهایی که به دنبال رهبری بعدی حزب ملی اسکاتلند هستند، نویسنده جی کی رولینگ را علیرغم اینکه نیکولا استورجن سلف آنها را «ویرانگر حقوق زنان» می‌خواند، «گنجینه ملی» توصیف کرده‌اند.

کیت فوربس و اش ریگان که با همزا یوسف برای تبدیل شدن به اولین وزیر بعدی رقابت می کنند، هر دو رولینگ را “شجاع” توصیف کردند، وقتی عصر دوشنبه در مناظره رهبری اسکای نیوز در مورد نویسنده هری پاتر، که به طور منظم و اغلب بسیار شخصی صحبت کرده است، از او پرسیدند. ، مداخلات در مخالفت با اصلاحات به رسمیت شناختن جنسیت استورجن.

در پاسخ به این سوال که آیا او با رولینگ در مورد حقوق تراجنسیتی ها موافق نیست، فوربس، که از سمت خود به عنوان وزیر دارایی در مرخصی زایمان است، پاسخ داد: “نه، من با او مخالف نیستم.”

یوسف، وزیر بهداشت دولت اسکاتلند، در پاسخ به این سوال که آیا نویسنده در دور سریع سوالات مجری بت ریگبی، یک گنج ملی است، گفت: نویسنده از نظر کتاب هایی که نوشته است شگفت انگیز است، اما من به شدت با او مخالفم. موضوع حقوق تراجنسیتی ها».

نظرسنجی انجام شده قبل از مناظره نشان داد که اکثر رای دهندگان بر این باورند که هیچ یک از این سه نامزد نمی توانند وزیر اول بهتری از استورجن باشند که ماه گذشته پس از هشت سال استعفای شوکه کننده خود را اعلام کرد. اما این نظرسنجی همچنین نشان داد که 56 درصد از رای دهندگان گفتند که با اصلاحات به رسمیت شناختن جنسیت “بر اساس آنچه در مورد آنها دیده و شنیده اند” مخالف هستند، در حالی که 26٪ از آنها حمایت می کنند.

واکنش فوربس به ویژه در مورد بقای مشارکت حاکمیتی SNP با سبزهای اسکاتلند در صورت انتخاب شدن او تردید شدیدی ایجاد می کند. هر دو رهبر مشترک پاتریک هاروی و لورنا اسلیتر به شدت از موضع رولینگ انتقاد کرده‌اند و قبلاً نگرانی‌های عمیقی در مورد دیدگاه‌های فوربس در مورد موضوعات دیگری مانند ازدواج برابر و سقط جنین نشان داده‌اند.

در اولین مناظره تلویزیونی از زمان باز شدن رای‌گیری‌ها در صبح دوشنبه، فوربس و یوسف، پیشتازان رقابتی که تصور می‌شود خیلی نزدیک به نظر می‌رسد، در مورد آنچه نظرسنجی اسکای از نظر جذابیت برای بخش‌های مختلف رای‌دهندگان پیشنهاد می‌دهد، انتقاداتی را مطرح کردند.

یوسف ادعا کرد که محبوبیت فوربس در میان رای دهندگان SNP از زمان شروع مبارزات انتخاباتی، زمانی که فوربس – یکی از اعضای کلیسای انجیلی آزاد اسکاتلند – برای اولین بار موضع محافظه کارانه اجتماعی خود را در مورد طیف وسیعی از مسائل تایید کرد، “کاهش” یافته است.

فوربس که توسط ریگبی برای عذرخواهی از «زوج‌های متاهل با بچه‌هایی که این را تماشا می‌کنند، زوج‌های متاهل همجنس‌گرا که این را تماشا می‌کنند، به این فکر می‌کنند که شما سبک زندگی آن‌ها را تایید نمی‌کنید» عذرخواهی می‌کند، اصرار داشت: «مطمئناً، مطمئناً من را تأیید نمی‌کنم».

او با کمی لغزش ادامه داد: منظورم این است که در خانواده من افرادی هستند و وظیفه من به عنوان نماینده منتخب این است که بدون تعصب از همه نمایندگی کنم.

اما فوربس در ادامه بیان کرد که یک مرد همجنس گرا می تواند به شیوه های تغییر مذهب رضایت دهد.

در پاسخ به سوالی در مورد تعهد دولت اسکاتلند برای ممنوعیت کامل اعمال تغییر، او تمایز قائل شد که «اجبار منفور است»، اما پس از آن به دلیل یافته‌های یک گروه مشاوره متخصص مبنی بر اینکه امکان ندارد یک فرد واقعاً به چنین رفتاری رضایت دهد، به چالش کشیده شد. .

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در پاسخ به سوالی درباره یک مرد همجنس‌باز بزرگسال که می‌خواست درمانی برای تغییر تمایلات جنسی خود داشته باشد، پاسخ داد: “این انتخاب اوست”.

یوسف به فوربس گفت که این نشان می‌دهد که او «نمی‌تواند به یک سؤال واقعاً مستقیم در دستور کار مترقی ما پاسخی کاملاً مستقیم بدهد» و این امر حامیان SNP را بیگانه می‌کند.

او به او گفت: “شما می توانید به دلیل چشم انداز اقتصادی که دارید به محافظه کاران متوسل شوید، اما نمی توانید حمایتی که ما داریم را حفظ کنید.”

فوربس انتقام گرفت که او “در هر زمینه سیاستی بیشتر مورد اعتماد است”، اما یوسف استدلال کرد که این به این دلیل است که او نقشی در ارائه خدمات عمومی نداشته است. او مدعی شد: “من در 10 سال و نیم گذشته سه تا از سخت ترین نقش ها را در دولت داشته ام.”

نظرسنجی Sky توسط YouGov نشان داد که همه نامزدها هنوز نتوانسته بودند رای دهندگان را متقاعد کنند. برای هر سه، حداقل یک سوم رای دهندگان نمی دانستند که وزیر اول خوب یا بد خواهند شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انجمن پیشرو از بایدن می خواهد تا در مورد دستمزدها، مقررات بانکی و آب و هوا عمل کند | دموکرات ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه مترقی کنگره از جو …