10 نفر دیگر متهم به کلاهبرداری 250 میلیون دلاری در برنامه غذایی فدرال شدند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مینیاپولیس — دادستان های فدرال روز دوشنبه گفتند که ده نفر دیگر در ارتباط با طرح سرقت بیش از 250 میلیون دلار از یک برنامه فدرال که برای ارائه وعده های غذایی به کودکان کم درآمد در مینه سوتا طراحی شده است، متهم شده اند.

اکنون در مجموع 60 نفر در این توطئه متهم شده اند، که در آن مقامات می گویند گروهی از افراد از قوانینی که در طول همه گیری کووید-19 کاهش یافته بود سوء استفاده کردند و به دروغ ادعا کردند که به کودکان غذا می دهند. اندی لوگر، دادستان مینه سوتا، در ماه سپتامبر گفت که این توطئه بزرگترین طرح کلاهبرداری مرتبط با بیماری همه گیر تا به امروز بوده است.

لوگر در یک کنفرانس خبری دوشنبه گفت که تاکنون شش نفر به جرم خود اعتراف کرده اند و اطلاعات بیشتری در مورد سازماندهی این طرح در دست است.

لوگر گفت: «تحقیقات ما ادامه دارد و ما انتظار داریم در آینده اتهامات بیشتری را دریافت کنیم.

بر اساس ادعاها، در مرکز توطئه، یک سازمان غیرانتفاعی در مینه سوتا به نام تغذیه آینده ما قرار داشت.

دادستان ها گفتند که تنها کسری از این پول صرف غذا دادن به بچه ها می شود و بقیه از طریق شرکت های پوسته شسته شده و برای اموال، اتومبیل های لوکس و مسافرت خرج می شود.

این پول از سوی وزارت کشاورزی ایالات متحده و با نظارت دولت های ایالتی تامین شد. در مینه‌سوتا، این بودجه توسط وزارت آموزش و پرورش ایالتی اداره می‌شد و وعده‌های غذایی از طریق مدارس و مراکز روزانه برای بچه‌ها ارائه می‌شد. سایت‌هایی که این غذا را سرو می‌کردند توسط گروه‌های دولتی یا غیرانتفاعی مجاز حمایت می‌شدند.

برخی از الزامات برنامه استاندارد در طول همه گیری COVID-19 کاهش یافت. به رستوران‌های انتفاعی اجازه داده شد که در آن شرکت کنند، و غذا اجازه داده شد خارج از برنامه‌های آموزشی توزیع شود.

لوگر در ماه سپتامبر گفت که گروه کوچکی از مردم طرحی را برای سوء استفاده از قوانین ساده و سرقت ده‌ها میلیون دلار با ادعای نادرست ارائه غذا به کودکان ارائه کردند. لوگر گفت که دیگران به زودی به آن ملحق شدند و این طرح رشد کرد.

روز دوشنبه، لوگر گفت که متهمان ادعا می‌کنند که سایت‌های مواد غذایی تقلبی را در سراسر ایالت، از جمله پلیکان رپیدز، فاریبو، برنزویل، مینه‌تونکا، بلومینگتون، مینیاپولیس و سنت پل اداره می‌کردند.

او کیفرخواست علیه زنی را برجسته کرد که مدعی بود روزانه 2560 وعده غذایی به کودکان در پلیکان راپیدز می دهد، شهری که در مجموع تنها 2500 نفر جمعیت دارد. لوگر گفت که این زن حدود 3.7 میلیون دلار از سایت های کلاهبرداری که اداره می کرد به دست آورد.

لوگر افزود که دادستان های فدرال در ماه سپتامبر حدود 50 میلیون دلار اموالی را که متهمان با تقلب به دست آورده بودند، توقیف کردند. او گفت: «این رقم اکنون بیش از 66.6 میلیون دلار است – و در حال افزایش است.

قانونگذاران جمهوری خواه گفته اند که فرماندار تیم والز و کیت الیسون، دادستان کل، هر دو دموکرات، فرصت ها را برای استفاده از اختیارات تحقیقاتی خود برای جلوگیری از تقلب زودتر از دست دادند.

فرماندار پاسخ داد که دولت فدرال با ارسال کمک‌های COVID-19 به ایالت‌ها – «آنطور که باید می‌کردند» – قوانین خود را کاهش داد و وقتی دولت او متوجه تقلب شد FBI را آگاه کرد.

اکنون این یک تحقیق در حال انجام است. والز در ماه اکتبر، قبل از اینکه او و الیسون در ماه بعد در انتخابات مجدد پیروز شوند، گفت: حدس می‌زنم که وضوح بیشتری به دست آوریم.

___

تریشا احمد یکی از اعضای سپاه Associated Press/Report for America Statehouse News Initiative است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل مخفی گزارش دهند. او را در توییتر دنبال کنید: @TrishaAhmed15

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مارک لاتام به دلیل توئیت همجنسگرا هراسی که وزیر کار را از نظر جسمی بیمار کرد، محکوم شد | سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پنی شارپ، وزیر محیط زیست …