نیمکو علی مشاور سابق وزارت کشور می گوید سیاست های Braverman “بی عاطفه” هستند سوئلا براورمن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از مشاوران سابق وزارت کشور گفته است که سولا براورمن باید موضع خود را برای ارائه سیاست‌های مهاجرتی «بی‌رحمانه و بی‌رحم» که علیه پناهندگان رنگین‌پوست جنگی تبعیض‌آمیز است، در نظر بگیرد.

نیمکو علی، یکی از مبارزان سابق محافظه‌کار که در ماه دسامبر کار خود را به عنوان مشاور در مورد خشونت علیه زنان ترک کرد، گفت که وزیر کشور “فرد اشتباهی نه تنها برای حزب محافظه‌کار بلکه برای کشور” بود.

علی که یک کودک پناهنده از سومالی لند است، گفت که به نظر می رسد شکست دولت در تعریض مسیرهایی که به روی اوکراینی ها برای سایر پناهندگان باز می شود، “نژادپرستی” و “دردناک” است.

سخنان او در حالی بیان شد که دولت با مخالفت نمایندگان در سراسر مجلس عوام روبرو شد، زیرا تلاش کرد لایحه مهاجرت غیرقانونی را در روز دوشنبه از طریق پارلمان به تصویب برساند. پس از یک بحث چهار ساعته بد خلقی، اصلاحیه کارگر برای جلوگیری از این لایحه با 312 رای موافق در مقابل 249 رای مخالف شکست خورد و اکنون به قرائت دوم خود می رسد.

ترزا می در مداخله‌ای اهانت‌آمیز در جریان مناظره، از طرح براورمن انتقاد کرد و هشدار داد که «هر کسی که فکر می‌کند این لایحه یک بار برای همیشه به موضوع مهاجرت غیرقانونی می‌پردازد، اشتباه می‌کند».

این لایحه می گوید که پناهندگانی که بدون اجازه قبلی وارد بریتانیا می شوند به مدت 28 روز بازداشت خواهند شد و درخواست پناهندگی در هر شرایطی که باشد “غیرقابل قبول” تلقی خواهد شد.

اگر این امکان وجود نداشته باشد، آنها یا به کشور خود یا یک “کشور ثالث امن” مانند رواندا منتقل خواهند شد.

علی که 32 سال پیش به همراه خانواده‌اش به بریتانیا آمد، گفت اگر طبق قانون برنامه‌ریزی‌شده وارد می‌شدند، مجرم شناخته می‌شدند.

لایحه ای که سوئلا براورمن ارائه کرده است به این معنی است که هرکسی مانند من که از جنگ فرار کند و برای درخواست پناهندگی به بریتانیا بیاید، جنایتکار است.

تمرکز سوئلا بر جرم انگاری قربانیان است، نه عاملان قاچاق. زنانی که قاچاق می شوند باید به عنوان قربانی دیده شوند، اما بر اساس این قانون، افرادی که قاچاق می شوند جرم انگاری می شوند.

علی گفت که برنامه فرستادن افراد به رواندا در زمانی که مشاور وزارت کشور بود، سؤالات سختی را برای او ایجاد کرد، اما «حداقل روند قانونی وجود داشت».

او گفت: “به عنوان یک پناهنده رنگین پوست سابق، اگر بتوانیم کمک سخاوتمندانه ای به اوکراینی هایی که از جنگ فرار می کنند ارائه کنیم، فکر می کنم باید اطمینان حاصل کنیم که مسیرهایی را برای هر کسی که از درگیری ها فرار می کند فراهم کنیم.”

“اگر ما بتوانیم برای یک کودک سفید پوست اما نه یک کودک سیاه پوست که در شرایط مشابه به اینجا می آیند، جایی پیدا کنیم، نژادپرستانه است. واقعاً دردناک است اگر باور کنیم که مردم می توانند پناه ببرند اگر از اروپا بیایند اما نه از جاهای دیگر.

او گفت: «اگر می‌توانیم مسیرهای امن و قانونی را برای اوکراینی‌ها فراهم کنیم، باید این کار را برای سایر مردم نیز انجام دهیم.»

علی، که در سال 2019 برای حزب محافظه کار مبارزات انتخاباتی کرد، گفت سوناک در انتخابات بعدی با براورمن به عنوان وزیر کشورش پیروز نخواهد شد.

او در خطر از دست دادن جوانان، رای دهندگان شناور و هزاره های بلاتکلیف است.

سولا براورمن می‌خواهد دولت سخت‌گیر به نظر برسد، اما در عوض ما را بی‌رحم و بی‌رحم جلوه می‌دهد که من فکر نمی‌کنم نخست‌وزیر چنین باشد.

من با زبان او مشکل دارم. من معتقدم که سرزنش وکلای چپ در هنگام به چالش کشیدن قانون خطرناک است. هنگامی که او در مورد رویای خود برای دیدن یک هواپیما به رواندا صحبت کرد، آن را فاقد شفقت و درک بود.

می، نخست وزیر سابق که قانون برده داری مدرن را در سال 2015 در زمان وزیر کشور معرفی کرد، گفت که وزارت کشور “می داند که قربانیان واقعی برده داری مدرن تحت این لایحه حمایت نمی شوند”. «همانطور که در حال حاضر وجود دارد، ما درها را به روی قربانیانی که به آنها قاچاق می‌شوند، می‌بندیم [modern] برده داری [in] بریتانیا،» او گفت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

می هشدار داد که این لایحه مهاجرت غیرقانونی را متوقف نخواهد کرد. «هرگاه مسیری را برای مهاجران می بندید… مهاجران و قاچاقچیان راه دیگری پیدا می کنند.

او گفت: “هرکس فکر می کند که این لایحه یک بار برای همیشه به موضوع مهاجرت غیرقانونی می پردازد، اشتباه می کند.”

تعدادی از پشتیبانان محافظه کار اعلام کرده اند که به این لایحه در حال حاضر رای منفی خواهند داد، از جمله رئیس کمیته برابری، کارولین نوکس، وزیر سابق دادگستری، رابرت باکلند، و وزیر سابق استفان هاموند.

کریس اسکیدمور، نماینده محافظه‌کار مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که به لایحه مهاجرت غیرقانونی رای نمی‌دهد که برای دومین بار در روز دوشنبه به مجلس عوام رفت.

پشتیبان که در انتخابات عمومی بعدی کناره‌گیری می‌کند، در توییتی نوشت: «آماده نقض قوانین بین‌المللی یا کنوانسیون‌های حقوق بشری نیستم که بریتانیا سابقه پرافتخار ایفای نقش رهبری در آن را داشته است.

من امشب به این لایحه رای نمی‌دهم.»

براورمن در سخنرانی خود در مجلس عوام گفت که به دلیل بیان حقیقت در مورد تأثیر مهاجرت نامحدود و غیرقانونی، مورد «توهین‌های عجیب و غریب» قرار گرفته است.

«چپ‌های غیرقابل لمس یا هیچ‌کسی در این مورد، من را تحت تأثیر قرار نخواهند داد. در مورد دیدگاه های مناسب برای کسی که سابقه من می تواند داشته باشد، از من حمایت نمی شود. زمانی که با اتهامات واهی تعصب روبه‌رو شوم، عقب‌نشینی نمی‌کنم.»

وزیر کشور در سایه، ایوت کوپر، گفت که این لایحه “مشکلی است که وضعیت را در کانال بدتر می کند” در حالی که دولت در کاهش حجم درخواست های پناهندگی ناکام است.

«کودکان، نوجوانان بدون همراه، زنان باردار، قربانیان شکنجه، قربانیان قاچاق، مترجمان افغان یا جوانان هنگ کنگری – که ما قول کمک به آنها را داده بودیم – زندانی خواهند شد. [under this bill] زیرا آنها بدون مدارک مناسب وارد شدند.

یک منبع وزارت کشور گفت: “وزیر کشور قوانینی را که در زمانی که نیمکو مشاور وزارت کشور بود، تشدید می کند، که شامل اطمینان از اینکه ورود غیرقانونی به بریتانیا یک عمل مجرمانه تلقی می شود.” علاوه بر مسیرهای موجود، مسیرهای امن و قانونی بیشتری وجود خواهد داشت و ما همچنان برای کسانی که واقعاً به پناهگاه نیاز دارند، پناه خواهیم داد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صنعت آبزی پروری استرالیا فراتر از پودر ماهی است تا پایداری را بهبود بخشد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صنعت رو به رشد آبزی …