استماع قرص سقط جنین پس از نگرانی شفافیت عمومی شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن — یک قاضی قرار است در این هفته استدلال هایی را در یک دادخواست که تهدیدی برای در دسترس بودن داروی سقط جنین در سراسر کشور است، بشنود. جلسه آتی روز دوشنبه علنی شد، پس از آن که گزارش‌ها نگرانی‌هایی را در مورد اینکه این پرونده با پیامدهای عمده ممکن است با نظارت کمی عمومی آشکار شود، علنی شد.

شکایتی که به شدت تماشا شده بود، تایید سازمان غذا و داروی داروی میفپریستون را در سال 2000 به چالش می کشد و توسط گروهی که به چالش Roe v. Wade کمک کرده بود، تشکیل شد. این به یک قاضی تگزاس منصوب شده است که توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ منصوب شده است و به دیدگاه های محافظه کار معروف است.

این حکم می‌تواند ایالت‌ها را بدون در نظر گرفتن قانونی بودن سقط جنین تحت تأثیر قرار دهد و در حالی صادر می‌شود که بیش از نیمی از سقط‌ها را دارو تشکیل می‌دهد. تاثیرات یک حکم علیه سازمان غذا و دارو ممکن است سال ها طول بکشد تا مشخص شود.

جلسه استماع تعیین شده برای چهارشنبه اولین بار توسط واشنگتن پست فاش شد و گزارش داد که قاضی منطقه ای ایالات متحده متیو کاکسماریک برای به حداقل رساندن تهدیدها و اعتراضات احتمالی، قرار دادن آن در دادگاه عمومی را به تاخیر می اندازد. این روزنامه گزارش داد که او همچنین از وکلای دادگستری خواسته است که جزئیات این طرح ها را به طور علنی مطرح نکنند.

فرض علنی بودن در دادرسی دادگاه فدرال وجود دارد، به این معنی که رسیدگی برای عموم آزاد است، مگر در موارد استثنایی نادر، و شفافیت در سیستم دادگاه سنگ اصلی سیستم قضایی آمریکا است. به تأخیر انداختن اطلاعیه عمومی در مورد جلسه رسیدگی بسیار غیرعادی است زیرا معمولاً به سرعت در دفتر دادگاه عمومی قرار می گیرد.

بسیاری از جلسات دادگاه هفته ها یا ماه ها قبل برنامه ریزی می شوند و به سرعت به اسناد عمومی اضافه می شوند.

به گفته چارلز هال، سخنگوی دفتر اداری دادگاه های ایالات متحده، با این حال، به نظر می رسد که هیچ خط مشی ملی یا قوانینی در مورد اعلان استماع وجود ندارد و قضات در مورد بسیاری از جنبه های نحوه اداره پرونده ها اختیار زیادی دارند. ناحیه شمالی تگزاس، جایی که پرونده در حال رسیدگی است، هیچ قانون محلی برای تعیین ضرب الاجل برای استماع اطلاعیه ها ندارد.

صفحه وب رسمی دادگاه برای Kacsmaryk نشان می‌دهد که او معمولاً تمایل به صراحت و مهر و موم کردن اطلاعات “به شدت نارضایتی(های)” دارد.

ائتلافی از رسانه ها در اعتراض به اطلاع رسانی تاخیری درخواستی ارائه کردند و گفتند که این به منزله تعطیلی غیرمستقیم دادگاه است. این پرونده در آماریلو، شهری در تگزاس پانهندل که چند ساعت با شهرهای بزرگ فاصله دارد، در حال رسیدگی است.

در این درخواست اشاره شده است که قاضی درباره امنیت ابراز نگرانی کرده است، اما وکلای رسانه ای استدلال می کنند که می توان ساختمان دادگاه را بدون بستن دادگاه تامین کرد. سرویس مارشال‌های ایالات متحده، که مسئولیت امنیت قضایی فدرال را بر عهده دارد، مدت‌هاست که سالن‌های دادگاه را در تعداد بی‌شماری از مواردی که از نزدیک تحت نظر هستند، دارای بار احساسی و بالقوه خطرناک است، ایمن کرده است.

دیوید کوهن، استاد حقوق در دانشگاه درکسل در فیلادلفیا، گفت: «قرار است دادگاه‌ها برای عموم باز باشند و فقط در شرایط غیرعادی اسناد را مهر و موم می‌کنید یا جلسه استماع را پنهان می‌کنید.» در این مورد، کوهن گفت: “به نظر نمی رسد چیزی در اینجا وجود داشته باشد که این الزامات را برآورده کند.”

وزارت دادگستری ایالات متحده، که نمایندگی سازمان غذا و دارو را بر عهده دارد، در ابتدا از ارائه جزئیات اساسی در مورد این جلسه پرمخاطب خودداری کرد. این موضع سؤالاتی را در مورد اینکه آیا مریک گارلند، دادستان کل آمریکا و سایر مقامات بلندپایه مبنی بر شفافیت و پاسخگویی به مردم آمریکا، به تعهدات خود عمل می کند، ایجاد کرد. کاخ سفید سوالات را به وزارت دادگستری ارجاع داد.

کوهن گفت که توصیه قاضی مبنی بر عدم بحث در مورد برنامه ها به طور علنی به این معنی است که تأیید می تواند نارضایتی او را به خطر بیندازد، اگرچه احتمال تحقیر کمتر خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …