بایدن اقامت هزاران اوکراینی را تمدید کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – دولت بایدن روز دوشنبه گفت که هزاران اوکراینی که در ماه های اول پس از حمله روسیه به کشورشان به ایالات متحده گریختند، واجد شرایط تمدید اقامت خود خواهند بود، زیرا جنگ در اوکراین برای دومین سال ادامه دارد.

حدود 25000 اوکراینی و اعضای خانواده آنها که از طریق مکزیک در بندر ورودی ایالات متحده بین 24 فوریه تا 25 آوریل سال گذشته وارد کشور شده بودند، اجازه اقامت برای یک سال را داشتند. وزارت امنیت داخلی گفت که تمدید یک ساله را برای این گروه در نظر خواهد گرفت.

کل دوره دو ساله مطابق با مدت زمانی است که اوکراینی‌های فراری از جنگ بعداً تحت برنامه‌ای در سیستمی به نام آزادی مشروط بشردوستانه مجاز به ماندن در ایالات متحده شدند.

از آنجایی که تهاجم بی‌سابقه روسیه به اوکراین و بحران انسانی بی‌سابقه‌ای که ناشی از آن ادامه دارد، DHS ارزیابی می‌کند که دلایل فوری بشردوستانه و همچنین منافع عمومی قابل توجهی برای تمدید آزادی مشروط برخی از اوکراینی‌ها و اعضای خانواده وجود دارد. آنجلو فرناندز، سخنگوی امنیت داخلی روز دوشنبه در بیانیه ای گفت.

نزدیک به 300000 اوکراینی و خانواده هایشان از زمان آغاز جنگ تحت آزادی مشروط بشردوستانه، با ویزا یا به عنوان پناهنده وارد کشور شده اند. بیش از هشت میلیون نفر در سال گذشته به کشورهای اروپایی گریخته اند.

دولت بایدن اشاره کرده بود که راهی پیدا خواهد کرد تا به مهاجران اولیه اوکراین اجازه دهد اقامت و کار خود را در ایالات متحده تمدید کنند، اما تا روز دوشنبه راه حلی را اعلام نکرد. هزاران نفر از اوکراینی‌ها به این فکر افتاده بودند که آیا باید خودشان را از ریشه درآورند تا به کشور دیگری پناه ببرند، در حالی که جنگ در کشورشان ادامه دارد.

کریش اومارا ویگناراخا، رئیس اداره مهاجرت و پناهندگان لوتری، گفت: «این روند برای هزاران اوکراینی که با اضطراب و عدم اطمینان شدید در مورد آینده خود در اینجا مواجه بوده اند، کمک خواهد کرد.

مدافعان حقوق بشر گفتند که به افرادی از کشورهای دیگر که تحت آزادی مشروط بشردوستانه موقت در ایالات متحده هستند باید تضمین های مشابهی داده شود. خانم ویگناراجه گفت که حمایت‌ها در تابستان امسال برای هزاران افغان که از اولین کسانی بودند که پس از تخلیه سریع افغانستان در اوت 2021 وارد ایالات متحده شدند، منقضی می‌شود.

او گفت: «استفاده گسترده‌تر دولت از آزادی مشروط باید با برنامه‌ای متفکرانه برای چگونگی و زمان تمدید حمایت‌های موقت و اینکه ذینفعان چگونه می‌توانند به مسیرهای وضعیت بلندمدت دسترسی پیدا کنند، همراه باشد.

یک پیشنهاد قانونی برای دادن فرصتی به آزادگان مشروط افغانستان برای درخواست اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا نتوانست از حمایت کافی جمهوری خواهان برخوردار شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …