رهبری بی‌بی‌سی تحت فشار مجدد پس از چرخش گری لاینکر | بی بی سی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبری بی‌بی‌سی روز دوشنبه پس از اینکه این شرکت برای بازگرداندن گری لینه‌کر به بازی روز بازگشت، با لغو تعلیق مجری بدون نیاز به هرگونه امتیاز قابل توجهی، با فشار دوباره مواجه شد.

سه روز پس از اینکه لاینکر به دلیل انتقاد از زبان مورد استفاده وزیران هنگام بحث در مورد سیاست پناهندگی دولت، از پخش خارج شد، تیم دیوی، مدیر کل بی بی سی، از بررسی مستقل دستورالعمل های رسانه های اجتماعی این شرکت خبر داد.

دیوی که از مخاطبان بی‌بی‌سی به خاطر آشفتگی و اختلال پس از امتناع مجریان، صاحب نظران و مفسران دیگر از کار، در همبستگی با لاینکر، عذرخواهی کرد، در مصاحبه‌ای گفت که لاینکر قول داده است که دستورالعمل‌ها را در حین انجام بازبینی رعایت کند.

به نوبه خود، لاینکر دیوی را تحسین کرد و از بررسی استقبال کرد، اما با اشاره به این موضوع افزود: «هرچقدر هم که چند روز گذشته سخت بوده است، به سادگی با فرار از خانه خود از آزار و اذیت یا جنگ برای پناه بردن به سرزمینی دور قابل مقایسه نیست…

ما همچنان کشوری با مردمی عمدتاً بردبار، پذیرا و سخاوتمند هستیم. متشکرم.”

آخرین فکر: هر چند چند روز گذشته سخت بوده است، به سادگی با فرار از خانه خود از آزار و اذیت یا جنگ برای پناه بردن به سرزمینی دور قابل مقایسه نیست. این دلگرم کننده است که همدلی بسیاری از شما نسبت به مصیبت آنها را دیدم. 3/4

— گری لاینکر 💙💛 (@GaryLineker) 13 مارس 2023

کریگ اولیور، مدیر اجرایی سابق اخبار و ارتباطات بی‌بی‌سی در دوران دیوید کامرون، بازگرداندن لاینکر را به عنوان “کاپیتالاسیون” توسط این شرکت توصیف کرد.

«من فکر می‌کنم آنچه در اینجا اتفاق افتاده، گری لاینکر 1 است. اعتبار بی بی سی 0.» او گفت. واقعیت این است که بی‌بی‌سی امروز اعلام کرده است که دستورالعمل‌های رسانه‌های اجتماعی خود را بازبینی خواهد کرد. در واقع، نیاز به بازنگری در مورد نحوه مدیریت بحران‌هایی مانند این دارد.»

این شرکت روز دوشنبه زمانی که فیونا بروس مجری بی بی سی Question Time گفت که از نقش خود به عنوان سفیر موسسه خیریه پناهگاه کناره گیری می کند، خود را درگیر بحران اعتبار دیگری یافت.

بروس پس از این ادعا که خشونت خانگی را در جریان بحث درباره استنلی جانسون در برنامه هفته گذشته بی اهمیت جلوه داده است، پس از اظهارنظرهایی که گفته بود قانوناً موظف به انجام آن بوده و در رسانه های اجتماعی «شخصیت نادرست» شده است، کناره گیری کرد.

دیوی که «مناطق خاکستری» را در دستورالعمل‌ها عامل خشم لاینکر می‌داند که باعث انتقاد از همه طرف‌ها در بحث بی‌طرفی و آزادی بیان شده است، گفته است که استعفای خود را به دلیل سوءاستفاده‌های متصورانه در این زمینه در نظر نخواهد گرفت. امر.

این مناقشه همچنین درخواست‌ها را برای کناره‌گیری ریچارد شارپ، رئیس بی‌بی‌سی منصوب شده از سوی دولت، به دلیل تضاد منافع جداگانه و رسوایی بی‌طرفی افزایش داده است.

شارپ، یکی از اهداکنندگان محافظه‌کار که زمانی رئیس ریشی سوناک در گلدمن ساکس بود، پس از اینکه مشخص شد بوریس جانسون را به دوستی معرفی کرد که به نخست‌وزیر سابق ضمانت وام تا سقف 800000 پوند داده بود، مورد دو تحقیق قرار گرفت.

شارپ، که در طول رسوایی لاینکر سکوت کرده است، در طی مصاحبه ها برای استخدام به عنوان رئیس بی بی سی نتوانست تضاد منافع احتمالی را اعلام کند.

کیر استارمر، رهبر حزب کارگر گفت: “من فکر می کنم که موقعیت ریچارد شارپ به طور فزاینده ای غیرقابل دفاع است.” «فکر می‌کنم اکثر مردمی که به‌هم‌ریختگی کامل چند روز گذشته را تماشا می‌کنند، می‌گویند چطور او هنوز در موقعیت است و گری لینه‌کر از ایراد خارج شده است؟ این یک آشفتگی است که خود بی بی سی ساخته است. آنها باید آن را مرتب کنند و سریع آن را مرتب کنند.»

سر اد دیوی، رهبر لیبرال دموکرات ها، گفت: «با توجه به روابط او با بوریس جانسون و حزب محافظه کار، و رسوایی پیرامون انتصاب او، مردم به سادگی نمی توانند به ریچارد شارپ برای بازگرداندن اعتبار بی بی سی اعتماد کنند. ریشی سوناک باید اکنون او را اخراج کند و اطمینان حاصل کند که یک صندلی جدید و مستقل برای اجرای بررسی به محض پایان یافتن، در این پست است.

داونینگ استریت از گفتن اینکه آیا سوناک به صندلی بی‌بی‌سی اعتماد دارد یا نه، خودداری کرد، و نخست‌وزیر دفاعی ملایم از رئیس سابق خود ارائه کرد که بعداً در زمانی که صدراعظم در جریان همه‌گیری کووید بود، به عنوان مشاور دولتی بدون مزد استخدام کرد. پرواز به آمریکا

سخنگوی نخست وزیر گفت که سوناک منتظر بررسی دفتر کمیساریای انتصابات عمومی در مورد رفتار شارپ بود که او برای این نقش درخواست داد.

سوناک در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت: «او قبل از اینکه من نخست‌وزیر باشم، طی یک فرآیند مستقل منصوب شد. و این روند نیز اکنون به طور مستقل در حال بررسی است. درست است که اجازه دهیم آن بررسی کامل شود. و فکر می‌کنم مردم چگونه انتظار دارند با چنین چیزی برخورد شود.»

دیوی که در دهه 1990 یک کاندیدای محافظه کار و یکی از مقامات محلی حزب بود، این ادعاها را رد کرد که تلاش برای دست زدن به لینهکر و برکناری او از وظایف خود پاسخی به فشار دولت و وزرایی بود که احساس می کردند این شرکت علیه محافظه کاران مغرضانه است.

او در مصاحبه ای در روز دوشنبه گفت: «ما در بی بی سی اینگونه کار نمی کنیم. «روایتی راحت است. این درست نیست. دستورالعمل بی طرفی از نظر انتقاد از چپ یا راست به همان اندازه اعمال می شود. موضوع درگیر شدن در مسائل سیاسی حزبی است و ما مستقلاً آن را اعمال می کنیم.

جاکوب ریس موگ، وزیر سابق کابینه جناح راست، گفت که این مشاجره شواهد دیگری است مبنی بر اینکه «هزینه مجوز از تاریخ فروش گذشته است».

اما سوناک گفت: «خوشحالم که مشکل گری لینهکر حل شد و همه ما می‌توانیم مشتاقانه منتظر تماشای مسابقه روز باشیم… درست بود که این موضوع بین بی‌بی‌سی و گری حل شد. خوشحالم که این اتفاق افتاده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“چه شبی، جدی”: چراغ ها برای شیاطین خاموش می شوند زیرا شیرها پس از خاموشی گابا برنده می شوند | شیرهای بریزبن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گابا به دلیل قطع برق …