اعضای هیئت منصفه نتوانستند درباره حکم متهم حمله کننده به کامیون نیویورک به توافق برسند | حمله با کامیون در نیویورک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هیئت منصفه روز دوشنبه گفت که نمی تواند به اتفاق آرا درباره صدور حکم اعدام برای یک اسلامگرای افراطی که هشت نفر را با استفاده از یک کامیون تندرو در مسیر دوچرخه سواری محبوب شهر نیویورک کشته است یا خیر، دست یابد.

اعضای هیئت منصفه به یک قاضی فدرال گفتند که نتوانستند در مورد زنده ماندن یا مرگ سیفولو سایپوف برای حمله اکتبر 2017 به توافق برسند.

برای صدور حکم اعدام نیاز به رأی وحدت رویه است. این اولین محاکمه تروریسم فدرال از زمان ریاست جمهوری جو بایدن بود.

سایپوف، 35 ساله، در ژانویه به کشتن پنج گردشگر آرژانتینی، دو آمریکایی و یک زن بلژیکی در این حمله محکوم شد. او به دولت اسلامی وفادار شده بود.

سایپوف با الهام از تبلیغات گروه دولت اسلامی، کامیونی را در مسیری شلوغ که از سمت غرب منهتن، نزدیک رودخانه هادسون می گذرد، راند و در بین دوچرخه سواران، دوندگان، رولر بلدرها و سایر کاربران اوقات فراغت محبوب است.

این مسیر از ترافیک در جاده شلوغ چند لاین مجاور آن جدا است، اما سایپوف کامیونی را که در نیوجرسی کرایه کرده بود از ترافیک عادی به مسیر عابر پیاده و دوچرخه هدایت کرد، بیش از یک مایل سرعت گرفت و دوچرخه سواران را زیر گرفت. ، قبل از اینکه در نهایت با اتوبوس مدرسه تصادف کند و از وسیله نقلیه فرار کند.

او شهروند ازبکستان است اما در نیوجرسی زندگی می کرد.

شهردار وقت نیویورک، بیل دی بلازیو، در آن زمان در سال 2017 گفت که این حادثه به عنوان “یک اقدام تروریستی بخصوص بزدلانه” تلقی می شود. یک افسر پلیس منصوب به منطقه خود را به محل وحشتناک رساند و با شلیک گلوله به شکم مهاجم را متوقف کرد.

جزئیات بیشتر به زودی

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پیروزی بر داروخانه بزرگ درها را به روی داروهای ارزان تر سل می گشاید | توسعه جهانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افراد مبتلا به سل مقاوم …