“این دیوانه کننده بود”: تقلا برای نجات SVB UK و جلوگیری از یک بحران بانکی | بانک سیلیکون ولی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از لحظه سقوط بانک سیلیکون ولی در بعدازظهر جمعه، تنظیم‌کننده‌های بانکی می‌دانستند که فقط دو روز فرصت دارند تا اعتماد خود را تقویت کنند و از سرایت بیماری در بریتانیا جلوگیری کنند.

در دفاتر، اتاق خواب‌ها و آشپزخانه‌های اضافی در سراسر بریتانیا، همه چیز در اختیار ایستگاه‌های نبرد مجازی بود، زیرا ارتش کوچکی در طول تعطیلات آخر هفته و تا ساعات اولیه صبح دوشنبه کار می‌کردند تا بتوانند بازوی بریتانیایی وام‌دهنده فناوری را نجات دهند – یا در معرض خطر قرار گرفتند. آشفتگی با باز شدن بازارها

وزرا، رگولاتورهای ارشد و مدیران بانکی با نزدیک شدن به موعد مقرر، در حال تلاش برای جلوگیری از بحران نقدینگی بودند که می‌تواند استارت‌آپ‌ها را در سراسر بریتانیا فلج کند. سقوط بانک مستقر در کالیفرنیا خطر گرسنگی 3500 مشتری بریتانیایی آن – عمدتاً شرکت های فناوری – را از پول نقد و ترساندن بخش بانکی گسترده تر به همراه داشت.

مناقصه‌دهندگان، از جمله HSBC و وام‌دهنده نوپا، بانک لندن، تقریباً هر 20 دقیقه یک‌بار در نیمه‌شب تماس‌های تلفنی و ویدیویی برقرار می‌کردند، زیرا مقامات بانک انگلستان و مقامات خزانه‌داری و روسای خود SVB UK تلاش می‌کردند جزئیات مربوط به این موضوع را درهم کنند. چگونه می توان تصاحب مربوطه آنها را قبل از باز شدن بازار لندن اجرا کرد.

یکی از افرادی که در مذاکرات یک شبه شرکت داشت، گفت: «این دیوانه کننده بود». “اما مثل “ما نمی توانیم مشکل را حل کنیم” دیوانه کننده نبود. از کوره در رفته بود چون تا ساعت 7 صبح فرصت داشتیم این مشکل را حل کنیم.

همه چیز در ایستگاه های نبرد بود. همه خیلی سریع حرکت می کردند.»

تلاش آخر هفته برای نجات بانک سیلیکون ولی بریتانیا (SVB UK) خاطرات بحران مالی سال 2008 را زنده کرد، زمانی که قانونگذاران مجبور شدند برای جلوگیری از سقوط Lehman Brothers و فرار از وام دهنده ورشکسته نورترن راک که چندین بانک بزرگ بریتانیا را آلوده کرده بود، به رقابت بپردازند. بانک اسکاتلند به دست لویدز و ملی شدن بخشی از بانک سلطنتی اسکاتلند.

اما 15 سال پس از پذیرش فناوری ناشی از قرنطینه های همه گیر، روش نجات وام دهندگان ورشکسته را تغییر داده است. دوران جابجایی روسای و مدیران اجرایی به داونینگ استریت برای گفتگوهای بحرانی گذشته است.

در عوض، بیشتر آنها برای هماهنگ کردن تماس‌ها و بررسی جزئیات امن در مورد دفتر وام و ترازنامه خود هدف تصاحب آماده بودند. حتي نخست وزير ريشي سوناك در جريان پرواز 15 ساعته خود براي ديدار با رئيس جمهور جو بايدن براي مذاكرات پيمان دفاعي در سن ديگو در آخر هفته، اوضاع را زير نظر داشت و با صدراعظم جرمي هانت و بانك انگلستان تماس گرفت.

“این قابل توجه است – به دلیل جنبه های وحشتناک کووید، همه ما 100٪ در 100٪ مواقع در دسترس هستیم. ما می‌توانیم به اتاق‌های جلسه مجازی وارد شویم، وارد اتاق‌های داده مجازی شویم و اسناد را در زمان واقعی امضا کنیم.

همچنین برای بیش از 100 رئیس فناوری، اعضای گروه لابی و سرمایه‌گذارانی که به شدت برای مداخله دولت تلاش می‌کردند و منتظر معامله‌ای بودند که صدها شرکت نوپا را از فلج شدن نجات دهد، به معنای کم خوابی بود. پول نقد مورد نیاز برای پرداخت به کارکنان و تامین کنندگان از صبح دوشنبه گم شده است.

مقامات دو گزینه ارجح داشتند. طرح A، یک تصاحب خصوصی که از استفاده از هرگونه پول نقد مالیات دهندگان اجتناب می کند. و طرح B، SVB UK را در معرض ورشکستگی قرار دهید و بانک‌های خیابانی را بسیج کنید تا وام‌های تضمین شده دولتی مشابه وام‌هایی که در طول همه‌گیری کووید به مشاغل در حال مبارزه ارائه می‌شد ارائه دهند.

مدیران SVB UK – که بانک انگلستان دستور بسته شدن درهای خود را در روز جمعه صادر کرده بود – از صبح شنبه وارد عمل شدند و از بانکداران بانک سرمایه گذاری بوتیک روچیلدز خواستند تا از خریداران بالقوه از جمله غول های خیابانی NatWest، Lloyds، Barclays و … استفاده کنند. HSBC. وام دهندگان مبهم بانک لندن و وام دهنده تجاری OakNorth نیز کلاه خود را در رینگ انداختند. توافقنامه عدم افشای اطلاعات امضا شد، امور مالی بررسی شد و تماس هایی با مقامات و روسای SVB انگلستان از جمله مدیر اجرایی ارین پلاتز برقرار شد.

در نهایت، HSBC، OakNorth و Bank of London – که رهبری کنسرسیومی از حامیان سهام خصوصی از جمله Carlyle و Fortress را بر عهده داشت – پیشنهاداتی را برای وام دهنده آسیب دیده ارائه کردند.

ده ها کارمند بانک انگلستان، از جمله اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان و سام وودز، تا ساعات اولیه صبح روز دوشنبه در کنار حداقل 30 مقام خزانه داری، صدراعظم و اندرو گریفیث، وزیر شهر، برای هماهنگی فروش یک شبه کار کردند. بسیاری از آنها تجربیات مهمی را با خود به ارمغان آوردند، زیرا در طول بحران مالی 2008 روی کمک های مالی بانک کار کرده بودند.

با این حال، مشکلاتی شروع به ظهور کردند، از جمله این واقعیت که NatWest، که پرداخت‌های SVB UK را پردازش می‌کرد، خدمات خود را جمعه شب متوقف کرد. هنگامی که مجوزهای احیای پرداخت ها تضمین شد، مناقصه گران همچنین متوجه شدند که SVB UK بر روی فن آوری بانک مادر آمریکایی خود کار می کند.

این به معنای هماهنگی اضطراری با رگولاتورهای ایالات متحده – که بعد از ظهر جمعه بانک مادر آمریکایی را تصرف کرده و کنترل کرده بودند – برای اطمینان از محاصره دارایی های فناوری برای فروش احتمالی بریتانیا. برخی از مدیران نگران بودند که برای تکمیل قرارداد مجبور به پرواز به واشنگتن شوند، اگرچه در نهایت، یک جلسه مجازی این انتقال را تکمیل کرد.

همچنین چالش های منحصر به فردی برای مناقصه گران وجود داشت. در بانک تسویه حساب لندن، که تنها در نوامبر 2021 راه اندازی شد، مدیران باید ثابت می کردند که می توانند سرمایه بیشتری را از سرمایه گذاران برای حمایت از پایگاه مشتری گسترده جذب کنند.

در همین حال، برای وام دهندگانی مانند HSBC که قصد دارد مشتریان شرکتی پیچیده از SVB UK را در بانک محصور شده خود که در درجه اول به مشتریان خرده فروشی خدمات رسانی می کند، قرار دهد، باید معافیت های نظارتی اعمال شود. قوانین حصار حلقه بریتانیا، که در پی بحران مالی معرفی شدند، به منظور محافظت از سپرده های روزمره مشتریان در برابر عملیات های پرخطر مانند بانکداری سرمایه گذاری است. دولت موافقت کرد که از این محدودیت ها چشم پوشی کند.

ساعت 4 صبح روز دوشنبه بود که مقامات معامله را تضمین کردند و تصمیم خود را گرفتند: HSBC که قبلاً ترازنامه قوی داشت و نیازی به افزایش سرمایه نداشت، مطمئن‌ترین شرط بود و تصاحب آن را با مبلغ اسمی 1 پوند تضمین کرد.

تا ساعت 5 صبح، رقبا به طور رسمی مطلع شدند و آماده‌سازی برای اعلام تا ساعت 7 صبح – یک ساعت قبل از باز شدن بازارهای لندن – انجام شد.

این صدراعظم هانت بود که در توییتر برای تایید رسمی قرارداد استفاده کرد. امروز صبح، دولت و بانک انگلستان فروش خصوصی بانک سیلیکون ولی انگلستان را به HSBC تسهیل کردند. سپرده ها بدون حمایت مالیات دهندگان محافظت خواهند شد. من دیروز گفتم که مراقب بخش فناوری خود خواهیم بود و برای تحقق این وعده فوراً کار کرده ایم.»

SVB UK نجات یافت، سپرده‌های مشتریانش پس‌انداز شد، و مقامات از سقوط بیشتر جلوگیری کردند، بدون اینکه خسارات مالی به جیب عمومی وارد شود.

خواب برای اکثر مذاکره کنندگان در دستور کار قرار دارد، اما مشتریان SVB UK و گروه های لابی آنها یک نان تست را پیشنهاد می کنند. دام هالاس، مدیر اجرایی بدنه صنعت استارت‌آپ، «برای بنیان‌گذارانی که به دنبال جشن گرفتن دسترسی به خدمات بانکی کاربردی پس از جنون آخر هفته هستند، کوادک امشب میزبان نوشیدنی‌ها است. در توییتر گفت. “برای جزئیات به من پیام دهید.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اوون ویلیامز از Ospreys: “راگبی بدترین چیزی است که از زمانی که حرفه ای بوده ام آن را دیده ام” | ماهی‌خواران

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیدر اینجا افراد کمی هستند که …