فعال اپوزیسیون روسی به اتهام خیانت با ۲۵ سال زندان مواجه است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ردیابی آخرین فعال اپوزیسیون روسی برای مواجهه با اتهامات علیه کرملین در مسکو آغاز شده است.

ولادیمیر کارا مورزا به دلیل انتشار آنچه که دادستان ها ادعا می کنند «اخبار جعلی» در مورد ارتش روسیه است، متهم به خیانت است. او با 25 سال زندان مواجه است.

وکیل او، وادیم پروخوروف، گفت که محاکمه با انگیزه سیاسی و تسریع بی مورد انجام شده است.

بدیهی است که مقامات تصمیم گرفتند محاکمه کارامرزا را در سریع ترین زمان ممکن برگزار کنند، جلسه بعدی در روز پنج شنبه 16 مارس برگزار می شود و متأسفانه شکی نیست که حکم نهایی چه خواهد بود.

در پارلمان اروپا، گای ورهوفشتات، نماینده لیبرال برجسته اروپا برای تجدید اروپا، علیه رفتار مسکو با کارا مورزا و دیگر مخالفان کرملین سخنرانی کرد.

“من فکر می کنم که این مجلس در این جلسه باید در کنار آنها بایستد و آزادی الکسی ناوالنی و با آنها همه زندانیان سیاسی را به روی میز بگذارد، همانطور که ولادیمیر کارا مورزا روسیه، الکسی گورینوف و بسیاری دیگر در زندان بودند. سایرین به دلیل سخن گفتن علیه جنگ در اوکراین دستگیر شدند.”

کارا مورزا یک فعال تحصیل کرده غربی است که از نزدیکان بوریس نمتسوف، رهبر ترور شده مخالفان بود.

در اکتبر سال گذشته، مجمع پارلمانی شورای اروپا در استراسبورگ فرانسه جایزه حقوق بشر واسلاو هاول خود را به ولادیمیر کارا مورزا اعطا کرد.

او یکی از چندین منتقد ولادیمیر پوتین است که از زمان حمله روسیه به اوکراین بازداشت شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دربی به عنوان مقر جدید شبکه ریلی بریتانیا تایید شد | صنعت ریلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت تایید کرده است که دربی …