مناظر، بوها، آهنگ ها و غم فوتبال. اوه، و VAR | داوران

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیدن قرمز

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ما در کودکی عاشق این آشفتگی مطلق شدیم که به عنوان فوتبال می شناسیم. مناظر، بوها، آهنگ ها، جمعیت، کریک، شخصیت ها، سوزن، روتین، مهارت باورنکردنی، ناتوانی خیره کننده، درام، تعلیق، سرعت، حس مناسبت، احساس تعلق ، جامعه، انفجار احساسات. Football Daily هنوز با تک تک هوادارانی که تا به حال بوده اند صحبت نکرده است – این پروژه در حال انجام است یا اگر کسی حاضر به گفتگو با آن باشد – اما تحقیقات انحصاری آن تاکنون نشان می دهد که هیچ کس مجذوب جزئیات داوری بازی نشده است. روند.

در این صورت، درک اینکه چرا مقامات فوتبال VAR را با هدف افزایش درصد تصمیمات صحیح از 95 درصد به 99 درصد معرفی کردند، غیرممکن است. درک آن غیرممکن است، اما درک آن در واقع بسیار آسان است: بزرگسالان قادر به کنار آمدن نیستند زیرا تیم مورد علاقه کوچک فقیرشان برنده نشده است، با استناد به تعصب، فساد و انتقام جویی، «به توییتر مراجعه می‌کنند». بازیکنان و مدیران تلخی که مسئولان را سرزنش می‌کنند تا اشتباهات خود را هدایت کنند. بنابراین جریان بازی قربانی شد و همراه با آن خلسه لجام گسیخته و غیرقابل مقایسه ای که به دنبال به ثمر رساندن یک گل، بزرگترین احساس شناخته شده برای بشریت است.

یک مسابقه فوتبال هرگز به دلیل تصمیم داور شکست نمی خورد. مسئولان مرتکب خطا می شوند، بنابراین وظیفه بازیکنان و مدیران است – که آنها نیز اشتباه می کنند – بی ربط جلوه دادن آنها. این نکته توسط اریک تن هاگ پس از رد شدن منچستریونایتد در هنگام تساوی با کریستال پالاس، مورد توجه قرار گرفت. او با بی حوصلگی گفت: “شما باید تصمیمات VAR و داوران را بپذیرید.” من در آینه نگاه می‌کنم، به تیمم نگاه می‌کنم، به مدیریت و مربیگری خودم نگاه می‌کنم و می‌گویم برای هدف دوم بیشتر سرمایه‌گذاری کنید تا از موقعیت‌ها اجتناب کنید. [where] تو به داور وابسته هستی.»

با این حال، روز یکشنبه، تن هاگ نتوانست از انتقاد مسئولان به دنبال کارت قرمزی که به کازمیرو نشان داد – دومین کارت قرمز او در کمتر از یک ماه – در تساوی بدون گل یونایتد مقابل ساوتهمپتون، خودداری کند. اکنون، اینکه آیا هر یک از این تخلفات مستحق چنین مجازاتی هستند یا خیر، یک موضوع نظر است – Football Daily هر دو طرف را می بیند – اما آنچه که هر دو موقعیت را بسیار احمقانه می کند، شرایط اطراف است.

اولین اخراج – به اتهام چنگ زدن به گلوی ویل هیوز – در غوغایی رخ داد که سایر فعالیت‌های غیرقابل انکار با جدیت معادل را نشان می‌داد، که از یک منظر بد به نظر می‌رسید اما از زاویه‌ای دیگر کمابیش خوب به نظر می‌رسید. جز آندره مارینر، داور که برای درک همه چیز فراخوانده شد، توجه خود را فقط به یک درگیری جلب کرد که فقط از یک جنبه به او نشان داده شد. سپس، هفته بعد، کانر کودی اندی رابرتسون را مهار کرد و یک کارت زرد دریافت کرد.

حالا شاید تفسیر قوانین از رسمی به رسمی دیگر متفاوت باشد… که دومین اخراج کازمیرو را غریبه می کند. آنتونی تیلور فقط چند یارد از حادثه فاصله داشت، بنابراین یک کارت زرد نشان داد، فقط برای داور سوم، مارینر – یا دره همانطور که احتمالاً اصرار دارد آشنایانش او را صدا کنند – او را احضار کند تا صفحه را بررسی کند، پس از آن کارت قرمز و هماهنگی دریافت کرد. محرومیت چهار بازی صادر شد. باز هم، این ممکن است به سادگی یک مسئله ادراک باشد. به جز، زمانی که روز قبل لستر و چلسی را قضاوت کردند، مارینر نتوانست به اندازه یک کارت زرد به ریکاردو پریرا، برای تکل ژائو فلیکس که بسیار خطرناک تر و خشن تر از کازمیرو بود، نشان دهد و VAR نتوانست مداخله کند. یعنی حتی اگر تیلور خطایی مرتکب شده باشد، نمی‌تواند آنقدر «روشن و واضح» باشد که تشویق شود آن را تغییر دهد.

هیچ کدام از اینها به خاطر افت دو امتیازی یونایتد یا کسب یک امتیاز ساوتهمپتون مقصر مسئولان نیستند. داوری اگر نگوییم غیرممکن است دشوار است، و نحوه تدوین قوانین فوتبال – بد، تعریف نامناسب اصطلاحات آن، و به طور کلی، مقاماتی که برای برقراری تماس‌های ذهنی اختیار دارند – به این معنی است که ما باید منتظر تغییراتی باشیم. اما وقایع این آخر هفته نشان می‌دهد که، باز هم، VAR تأثیر مطلوب را نداشته است، و در عوض، تمام کاری که ما برای حفظ حس شگفتی که در دوران کودکی داشتیم، انجام می‌دادیم، خیلی کم را واگذار کرد. مثل بچه ها رفتار نکن

نقل قول روز

«بعد از چند روز سورئال، من خوشحالم که راهی را برای این کار طی کرده‌ایم. من می خواهم از همه شما برای حمایت باورنکردنی تشکر کنم، به ویژه از همکارانم در بی بی سی اسپورت، برای نمایش قابل توجه همبستگی. فوتبال یک بازی تیمی است اما حمایت آنها بسیار زیاد بود. من تقریباً 3 دهه است که ورزش را در بی بی سی ارائه می کنم و بی اندازه به همکاری با بهترین و منصف ترین پخش کننده در جهان افتخار می کنم. من نمی توانم صبر کنم تا شنبه به صندلی MOTD برگردم. آخرین فکر: هر چند چند روز گذشته سخت بوده است، به سادگی با فرار از خانه خود از آزار و اذیت یا جنگ برای پناه بردن به سرزمینی دور قابل مقایسه نیست. این دلگرم کننده است که همدلی بسیاری از شما نسبت به مصیبت آنها را دیدم. ما کشوری با مردمی عمدتاً بردبار، خوش‌پذیر و سخاوتمند باقی می‌مانیم. متشکرم – گری لاینکر برگشته عزیزم.

روی کین این صحنه را تشخیص خواهد داد.
روی کین این صحنه را تشخیص خواهد داد. عکس: نیل هال/EPA

اظهارات آنتونیو کونته “من آماده هستم تا برای این باشگاه بمیرم – تا پایان فصل” بدون شک مورد تردید بسیاری از هواداران اسپرز قرار خواهد گرفت، اما باید به خاطر داشت که او قبلاً عضوی از بدنش را در این راه از دست داده است. جان ولدون

«از اینکه دیدم نامه جیمز تریسی را چاپ کردید، خوشحال شدم [Friday’s letters] به درستی شما را به خاطر فرانسوی بد سرزنش می کند، اما متعاقباً از اینکه اشتباه خود را در نظر نهایی خود تشدید کردید متعجب شدم، که البته باید. ‘et rien d’autres’ را خوانده‌اند» – استیو پیلگریم.

نامه های خود را به آدرس the.boss@aban.news.com ارسال کنید. برنده امروز نامه بدون جایزه ما در روز … استیو پیلگریم است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن از رگولاتورها خواست تا نظارت بر برخی بانک ها را افزایش دهند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه از …