افسر پلیس به خاطر پست های رسانه های اجتماعی انجمن دفاع اولستر به جرم تروریستی متهم شد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک افسر پلیس پس از انتشار پستی در شبکه های اجتماعی در حمایت از انجمن دفاع اولستر به یک جرم تروریستی متهم شد.

ویلیام لوید هیوز، 26 ساله، گفته می شود که سال گذشته در حالی که در پلیس یورکشایر غربی کار می کرد، تصاویری را در تبلیغ گروه شبه نظامی وفادار منتشر کرده است.

این افسر که در ایستگاه پلیس هادرزفیلد مستقر بود، به انتشار پیام هایی در حمایت از یک سازمان ممنوعه بر خلاف قانون تروریسم 2000 متهم شده است.

دفتر مستقل رفتار پلیس (IOPC) گفت که لوید هیوز نیز به سه اتهام به اشتراک گذاری پیام های توهین آمیز در توییتر متهم شده است. اعتقاد بر این است که جرایم ادعا شده در اوت و سپتامبر 2022، زمانی که او به عنوان افسر بازداشت در پلیس یورکشایر غربی خدمت می کرد، رخ داده است.

این پیام ها پس از تحقیقات پلیس ضد تروریسم شمال شرق، به کارگردانی IOPC، فاش شد. این با ارجاع اجباری پلیس یورکشایر غربی در ماه سپتامبر آغاز شد.

این نیرو گفت که لوید هیوز از کار تعلیق شده است اما استعفای خود را ارائه کرده است و استخدام او در 16 مارس به پایان می رسد.

لوید هیوز قرار است برای اولین بار در 15 مارس در دادگاه وست مینستر ظاهر شود.

انجمن دفاع اولستر، که در سال 1971 تأسیس شد، یکی از 14 سازمان مرتبط با تروریسم ایرلند شمالی است که توسط دولت بریتانیا ممنوع شده است.

لوید هیوز به عنوان یک افسر بازداشت، مسئولیت بازداشت افراد و تضمین رفاه آنها را در زمان بازداشت بر عهده داشت.

سخنگوی پلیس یورکشایر غربی گفت: «ما می توانیم تأیید کنیم که یک افسر بازداشتگاه پلیس یورکشایر غربی در حال حاضر در ارتباط با تحقیقات پلیس ضد تروریسم شمال شرق از وظیفه تعلیق شده است.

“ویلیام لوید-هیوز، که در منطقه کرکلیز کار می کرد، استعفای خود را از 16 مارس 2023 ارائه کرده است. اداره مستقل رفتار پلیس، پس از ارجاع اجباری این نیرو در سپتامبر 2022، تحقیقاتی را در مورد پیام ها انجام داد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پسران 14 و 16 ساله به قتل نوجوان نورث همپتون متهم شدند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس اعلام کرد دو پسر …