مقامات می گویند که دولت بایدن پروژه نفت بید در آلاسکا را تایید کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات اداری پروژه Willow را با وجود این واقعیت که تجزیه و تحلیل زیست محیطی آن “نگرانی های اساسی” در مورد انتشار گازهای گلخانه ای، خطر برای منابع آب شیرین و تهدیدات برای پرندگان مهاجر، کاریبوها، نهنگ ها و سایر حیوانات ساکن منطقه ایجاد کرده است، ادامه می دهند.

به گفته دو فرد آشنا با مذاکرات، دولت به این نتیجه رسید که صلاحیت قانونی برای رد مجوز به ConocoPhillips را ندارد، که مدت‌هاست اجاره زمین در ذخایر نفت را دارد.

سنگ بنای تعهدات زیست محیطی جدید آقای بایدن در قطب شمال، اعلامیه ای است مبنی بر اینکه کل اقیانوس منجمد شمالی از محدودیت های اجاره نفت و گاز خارج خواهد شد و تلاشی را که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما آغاز شد، تکمیل می کند.

وزارت کشور گفت که آقای بایدن حدود 2.8 میلیون هکتار از دریای بوفورت در اقیانوس منجمد شمالی در نزدیکی ساحل در ذخیره‌گاه ملی نفت آلاسکا را به‌عنوان محدودیت‌های نامحدود برای اجاره نفت و گاز در آینده تعیین خواهد کرد. وزارت کشور در بیانیه ای گفت که این تضمین می کند که “این زیستگاه مهم برای نهنگ ها، فوک ها، خرس های قطبی و همچنین برای مقاصد معیشتی، برای همیشه از توسعه استخراج محافظت می شود.”

آقای اوباما با استفاده از قانون 1953 که به روسای جمهور اجازه می دهد از فروش حقوق حفاری و معدن در دریا جلوگیری کنند، حفاری در بخش هایی از دریاهای بوفورت و چوکچی اقیانوس منجمد شمالی را ممنوع کرد. پرزیدنت ترامپ بعداً سعی کرد تمام آب های ساحلی ایالات متحده را به روی حفاری نفت و گاز، از جمله مناطق حفاظت شده توسط دولت اوباما، باز کند.

آقای بایدن همچنین از تعدادی از سایت‌ها در آلاسکا محافظت کرد، از جمله دریاچه Teshekpuk، Utukok Uplands، رودخانه Colville، Kasegaluk Lagoon و مناطق ویژه خلیج Peard.

مقامات صنعت نفت از برنامه ریزی های حفاظتی قطب شمال انتقاد کردند.

فرانک ماکیارولا، معاون ارشد گفت: «در بحران انرژی کنونی، دولت بایدن باید بر تقویت امنیت انرژی ایالات متحده و ایستادن در کنار خانواده‌های کارگر آلاسکا از طریق حمایت از توسعه مسئولانه زمین‌ها و آب‌های فدرال تمرکز کند – نه اینکه برای محدود کردن آن اقدام کند». رئیس سیاست در موسسه نفت آمریکا، یک سازمان تجاری.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادگاه قبرس: انگلیسی آزادانه به قتل همسرش اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، پافوس، قبرس — دادگاه قبرس روز …