گشت مرزی ایالات متحده پل خوارس را پس از شایعه ایجاد هجوم مهاجران می بندد | مرز آمریکا و مکزیک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس گزارش ها در مورد آخرین اپیزودی که ایالات متحده را به دام انداخته است، صدها نفر در نزدیکی یک گذرگاه مرزی ال پاسو، تگزاس، که روز یکشنبه سعی کردند از سیوداد خوارز، مکزیک وارد ایالات متحده شوند، با موانع فیزیکی توسط مقامات سپردار مواجه شدند. مقامات اداره مهاجرت علیه گروهی از مهاجران

به گزارش تگزاس تریبون، بسیاری از مهاجران که عمدتاً ونزوئلایی بودند به مرکز پل بین المللی پاسو دل نورته رفته بودند تا مشخص کنند که آیا شایعه باز شدن موقت مرز به روی آنها صحت دارد یا خیر. بسیاری از افراد در تلاش برای فرار از زندگی در مکزیک، جایی که نمی توانند قانونی کار کنند و اغلب با پلیس مواجه می شوند، با عجله از باجه های عوارضی در سمت مکزیکی پل عبور کرده و به مرکز رسیده بودند.

در مواجهه با جمعیت زیاد، مقامات گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) به طور موقت گذرگاه را به روی همه ترافیک بستند و “تلاش های سخت تر بندر” – مانند موانع فیزیکی و افسران با سپر – را برای جلوگیری از ورود مهاجران به ایالات متحده انجام دادند. حدود ساعت 13:30 به وقت محلی این خبرگزاری گفت که پس از خروج مهاجران در حدود ساعت 6 بعدازظهر به وقت محلی، مقامات شروع به بازگشایی گذرگاه کردند و به افرادی که مدارک لازم را داشتند اجازه دادند دوباره وارد کشور شوند.

به گزارش آسوشیتدپرس، راجر مایر، سخنگوی CBP، گفت که این گروه از مهاجران یک “تهدید بالقوه برای ورود دسته جمعی” هستند. طبق گزارش ها، مایر گفت که موانع فیزیکی نیز در دو پل دیگر اجرا شد.

بنا به گزارش ها، بسیاری از مهاجرانی که سعی در عبور از مرز داشتند، هم به دلیل مشکلات زندگی در خوارس و هم از طریق یک برنامه تلفن هوشمند مهاجرتی که به دلیل کمبودهای متعدد مورد انتقاد قرار گرفته بود، خسته شده بودند. یک زن به تگزاس تریبون گفت که او و شریک زندگی‌اش در تلاش بوده‌اند برای آمدن به ایالات متحده اجازه بگیرند، اما علی‌رغم تلاش‌های روزانه‌شان، نتوانسته‌اند با استفاده از برنامه تلفن همراه دولت ایالات متحده یک قرار ملاقات بگذارند.

این زن که مانند بسیاری از رابط کاربری دشوار این برنامه ناامید شده بود، گفت که آنها انگیزه داشتند تا ببینند که آیا پل بدون محدودیت باز است یا نه پس از برخورد با یک پست فیس بوک.

در فیس‌بوک، تصویری را دیدیم که می‌گفت قرار است باز شوند [the bridge] این روزنامه به نقل از او گفت امروز چون روز مهاجر بود، چیزی شبیه به آن. ما فقط یک پاسخ می‌خواهیم، ​​بنابراین آمدیم تا ببینیم آیا درست است یا خیر.»

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده اخیراً اپلیکیشن CBP One را معرفی کرده است. بر اساس گزارش تگزاس تریبون، مهاجران از هائیتی، نیکاراگوئه و ونزوئلا اکنون ملزم به استفاده از آن هستند تا اگر بخواهند در برنامه «آزادی مشروط بشردوستانه» شرکت کنند.

دولت ایالات متحده در اوایل سال جاری گفت که این تنها راهی است که مهاجران در مرز می توانند درخواست پناهندگی و معافیت از یک کد چند دهه قدیمی به نام عنوان 42 کنند. در حالی که عنوان 42 در رابطه با بهداشت و رفاه عمومی ساخته شده بود، اما به مقامات اجازه می داد تا از آن استفاده کنند. اقدام اضطراری برای “توقف معرفی بیماری های واگیر”، همانطور که PBS گزارش داد، رئیس جمهور وقت دونالد ترامپ از مارس 2020 به طور گسترده از آن استفاده کرد.

ترامپ استفاده خود از عنوان 42 را به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر کووید-19 معرفی کرد.

این برنامه همچنین انتقادهایی را ایجاد کرده است که در برابر تعصبات نژادی آسیب پذیر است. مدافعان معتقدند که این برنامه بسیاری از مهاجران سیاهپوست را از ارائه ادعا منع کرده است زیرا این فناوری قادر به ثبت نام افرادی با رنگ پوست تیره تر نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لابی‌ها در بازنگری 80 میلیارد دلاری IRS بایدن از بین بروند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – بازنگری 80 میلیارد دلاری دولت …