کوفته های مسموم عامل مرگ سگ ها در مسابقه Canicross فرانسه | فرانسه

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در آخر هفته در فرانسه در جریان مسابقه بین سگ‌ها، حداقل چهار سگ مسموم شدند و سه سگ جان خود را از دست دادند.

برگزارکنندگان مسابقات قهرمانی Canicross 30 فرانسه که در آن صاحبان حیوانات خانگی با حیوانات خود می دوند، گفتند که سگ ها با کوفته های سمی کشته شده اند.

تعدادی از کوفته های مشکوک برای شناسایی سم در حال بررسی هستند و دادستان عمومی در Nîmes تحقیقاتی را در مورد حیوان آزاری آغاز کرده است.

گفته می شود سگ چهارمی که روز یکشنبه به شدت بیمار بود، پس از درمان رو به بهبودی است.

گمان می رود که مسمومیت ادعا شده صبح یکشنبه در شهر Vauvert در جنوب فرانسه در دومین و آخرین روز رویداد رخ داده است. از آنجایی که سگ ها بیمار شدند و مردند، رویدادهای روز لغو شد و تیم هایی از صاحبان و داوطلبان رویداد منطقه را برای یافتن کوفته های بیشتری جستجو کردند.

چهار سگ مسموم قرار بود در مسابقه نهایی شرکت کنند – با برندگان واجد شرایط برای مسابقات جهانی Caniccross که قرار بود در ماه اکتبر در آلمان برگزار شود – و در عرض 15 دقیقه پس از خوردن گوشت مردند. تیمی از دامپزشکان حاضر در مسابقه نتوانستند آنها را نجات دهند.

فدراسیون ورزش و اوقات فراغت سگ‌ها که این رویداد را برگزار کرد، گفت که همه در شوک هستند و حمله به سگ‌ها را “یک عمل جنایتکارانه مفتضحانه” توصیف کرد و مدعی شد که “شخصی کوفته‌های مسموم را در محل قرار داده است”.

“برای تیم دامپزشکان ما که آنجا بودند بسیار سخت بود و یک ضربه بزرگ برای آنها بود. دامپزشکان ما برای مسابقات حضور دارند اما نه برای چیزهای غیرقابل تصور… ما در مواجهه با ظلم انسانی ناتوان هستیم.

ایوان لاسبلیز، رئیس فدراسیون در صفحه فیس بوک خود، این اقدام را “یک اقدام بسیار نفرت انگیز” توصیف کرد.

بلافاصله پس از این حادثه، شهردار شهر پیاده‌روی در جنگل‌ها و حومه‌های محلی را ممنوع کرد در حالی که بازرسان مشخص کردند چه اتفاقی افتاده است.

عمل مجرمانه حیوان آزاری حداکثر دو سال حبس و 30000 یورو جریمه دارد.

Cécile Gensac، دادستان عمومی Nîmes، به خبرنگاران محلی گفت که هنوز شواهدی برای “بررسی آنچه اتفاق افتاده” جمع آوری می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن از رگولاتورها خواست تا نظارت بر برخی بانک ها را افزایش دهند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه از …