طوفان‌های بیشتر «رودخانه جوی» پس از چند روز باران و سیل، کالیفرنیا را فرا می‌گیرد | کالیفرنیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مردم کالیفرنیا پس از یک آخر هفته بارندگی شدید و جاری شدن سیل که هزاران نفر را مجبور به تخلیه، شسته شدن جاده ها و قطع برق کرد، خود را برای ورود یک طوفان “رودخانه جوی” دیگر در روز دوشنبه آماده می کنند.

در میان مناطقی که بیشترین آسیب را دید، جوامع کنار رودخانه در مرکز کالیفرنیا بودند که در آن نهرهای متعددی که در اثر رواناب باران و ذوب برف از کوه‌های اطراف سرازیر شده بودند، به سیلاب‌های خروشان تبدیل شدند. به بیش از 1500 نفر دستور داده شد تا از پاجارو، یک جامعه کشاورزی در شمال کالیفرنیا، روز شنبه پس از عبور آب از رودخانه متورم پاجارو، تخلیه شوند.

راهنمای سریع

واژه نامه سریع اصطلاحات آب و هوای شدید

نمایش دهید

فرهنگ لغت کوتاهی از طوفان ها و عناصر آنها که به حالت خشک شده قبلی برخورد می کنند.

رودخانه های جوی: جریان‌های طولانی رطوبت – یا همانطور که اداره ملی اقیانوسی و جوی به سادگی می‌گوید، «رودخانه‌هایی در آسمان» – که بخار آب را از مناطق استوایی پس از تبخیر آب گرم از اقیانوس آرام منتقل می‌کنند. آنها گاهی اوقات می توانند فوق العاده مخرب باشند و اغلب با بادهای شدید و تند همراه هستند.

اکسپرس آناناس: سیستم بسیار قوی آناناس، رطوبت را از اطراف هاوایی به سواحل غربی می رساند و سپس مناطق دیگر ایالات متحده و کانادا را با باران و برف چکش می کند.

طوفان بمب: این سیستم‌های طوفانی کم فشار به ایجاد رودخانه‌های جوی کمک می‌کنند و آنها را از اقیانوس آرام به سواحل سوق می‌دهند. بر خلاف طوفان ها یا طوفان های دیگر که مرکز آن قوی ترین است، طوفان های بمب می توانند بدترین آب و هوا را در لبه های خود ایجاد کنند.

دختر: این یک الگوی آب و هوایی است که با سردتر از حد متوسط ​​سطح سطح دریا در اقیانوس آرام در نزدیکی خط استوا مشخص می شود. این منطقه در چنگال سال سوم شرایط لانینا قرار دارد، که تمایل دارد طوفان ها را به سمت شمال به واشنگتن و اورگان هدایت کند.

– گابریل کانن

از بازخورد شما متشکرم.

به گفته سرویس ملی هواشناسی (NWS) یک رودخانه جوی دیگر قرار است روز دوشنبه و تا سه شنبه سراسر ایالت را در نوردد. این آژانس “تأثیرات عمده باد و آب پیش بینی می شود.” در یک توییت گفت.

آخرین سیل ناشی از جریان‌های متراکم رطوبت اقیانوس آرام که آسمان کالیفرنیا را فراگرفته، برخی از مناطق کوهستانی را که هنوز مملو از انبوه برف‌هایی هستند که توسط موجی از کولاک‌های فلج‌کننده اخیر ریخته شده است، خیس کرد، در حالی که برف بیشتری را به ارتفاعات بالاتر رساند.

اداره کلانتری شهرستان سن برناردینو گفت که در حال بررسی است که طوفان برف اواخر فوریه چه نقشی در مرگ حداقل هشت نفر داشته است که اکثر آنها سالخورده بودند و مشخص شد که در گذشته در خانه های خود به تنهایی جان خود را از دست داده اند. دو هفته.

آخرین انفجار باران‌های شدید و بادهای تند پنج‌شنبه شب وارد شد و در اوایل جمعه به اوج خود رسید و منطقه وسیعی را که محل زندگی حدود 26 میلیون نفر است، از جمله لس‌آنجلس بزرگ، منطقه خلیج سانفرانسیسکو و کلان شهر ساکرامنتو را فرا گرفت.

جو بایدن در کالیفرنیا وضعیت اضطراری اعلام کرده و دستور کمک فدرال برای کمک به مقامات ایالتی و محلی برای مقابله با هوای سخت را صادر کرده است.

این طوفان محصول چیزی بود که هواشناسان آن را رودخانه جوی می نامند، جریانی در ارتفاع بالا از رطوبت متراکم و نیمه گرمسیری که از آب های گرم اقیانوس آرام در اطراف هاوایی به سواحل غربی جریان دارد. این دهمین سیستم آب و هوایی از این دست است که از کریسمس به کالیفرنیا ضربه می زند و به زمستان فوق العاده مرطوب و برفی در ایالتی می افزاید که در سال های اخیر بیش از بارش شدید باران گرفتار خشکسالی و آتش سوزی های جنگلی بوده است.

یک منظره هوایی مردی را نشان می‌دهد که روز شنبه با دوچرخه خود در آب‌های سیلاب در پاجارو حرکت می‌کند.
یک منظره هوایی مردی را نشان می‌دهد که روز شنبه با دوچرخه خود در آب‌های سیلاب در پاجارو حرکت می‌کند. عکس: جاش ادلسون/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

راشل مونته دیون، هماهنگ کننده خدمات اضطراری این شهرستان، گفت که حدود 2000 نفر در شهرستان سن لوئیس اوبیسپو تحت دستور تخلیه و هشدار قرار گرفتند، زیرا خدمه آنجا تمام روز را به نظارت بر آبریزها، نهرها و رودخانه ها و پر کردن کیسه های شن گذراندند.

برخی از پرسنل ساعت ها در تریلرها به تماشای سیل در مناطق کم ارتفاع در سراسر شهرستان پرداختند، سیل که در ماه ژانویه در اثر بارش شدید باران تحت تاثیر قرار گرفت و باعث از بین رفتن مالیات و آسیب رساندن به خانه ها شد.

دیون گفت: «از ژانویه، باران پیوسته در اینجا می‌بارد و بنابراین زمین ما کاملاً اشباع شده و نهرهای ما پر شده است.

جیسون هاپین، سخنگوی این شهرستان گفت، در شهرستان سانتا کروز، جاده دیگری که توسط یک نهر سیلابی در نزدیکی شهر سوکوئل شسته شد، حداقل 400 خانه را در جوامع کوهپایه‌ای و کوهستانی مجاور منزوی کرد.

کلانتر شهرستان تولار دستور تخلیه و هشدارهایی را برای مناطقی که رودخانه‌ها و نهرها از سواحل خود طغیان کرده‌اند، به سطح خطرناکی نزدیک شده‌اند و یا در آن‌جا که آب‌ریزها شکسته شده‌اند، صادر کرده است. گزارش شده است که حداقل یک پل شسته شده است.

کارشناسان می گویند که فراوانی و شدت فزاینده چنین طوفان هایی در میان دوره های خشکسالی طولانی مدت، نشانه تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان است. نوسان از یک افراطی به دیگری دشواری مدیریت منابع آب با ارزش کالیفرنیا را افزایش داده و در عین حال خطر سیل و آتش‌سوزی جنگلی را به حداقل رسانده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مردی در پرونده مربوط به ترور رئیس جمهور هائیتی به گناه خود اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک تاجر و قاچاقچی سابق مواد مخدر …