30 نفر به دلیل عدم کمک گارد ساحلی ایتالیا غرق شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک سازمان نظارتی ادعا کرده است که حداقل 30 نفر در دریای مدیترانه به دلیل “عدم کمک” توسط مقامات ایتالیایی غرق شده اند.

در ساعات اولیه 11 مارس، تلفن زنگ داریک خط ویژه نجات برای مهاجران، مدعی شد که مرکز هماهنگی نجات دریایی ایتالیا (MRCC) – در کنار گارد ساحلی مالت و لیبی – را از وجود یک قایق مضطرب با 47 نفر مطلع کرده است.

با این حال، علیرغم هشدارهای مکرر، آنها را متهم به تأخیر عمدی نجات کردند و «فقط کشتی‌های تجاری» «پس از ساعت‌ها» به محل حادثه رسیدند – در این مرحله قایق غرق شده بود.

گارد ساحلی ایتالیا اعلام کرد که واژگونی در خارج از محدوده مسئولیت ایتالیا اتفاق افتاده است، به‌علاوه تلاش‌های نجات به دلیل آب و هوای بد با مشکل مواجه شده است.

زنگ هشدار در نامه ای نوشت: “وضعیت بحرانی بود. قایق سرگردان بود. شرایط آب و هوایی به شدت خطرناک بود. افرادی که در کشتی بودند با تلفن فریاد می زدند که به کمک نیاز دارند.” بیانیه یکشنبه منتشر شد.

واضح است که مقامات ایتالیایی تلاش می کردند از آوردن مردم به ایتالیا جلوگیری کنند و مداخله را به تعویق انداختند تا به اصطلاح گارد ساحلی لیبی از راه برسد و مردم را به زور به لیبی بازگرداند، به شرایط عذاب آور که سعی کرده بودند از آن فرار کنند.

سازمان دیگری به نام Sea Watch International نیز ادعا کرد که مقامات ایتالیایی بیش از یک روز از کشتی سرگردان شده اطلاع داشتند.

جورجیا ملونی، نخست وزیر راست افراطی ایتالیا در ماه اکتبر وعده داد که از عبور مهاجران با قایق از آفریقا جلوگیری کند و کاهش مهاجرت را به یکی از برنامه های خود تبدیل کند.

وزیر کشور او گفت که ممکن است کشتی‌ها را از آوردن مهاجران نجات‌یافته به ایتالیا جلوگیری کند و این امر باعث احیای یک سیاست بحث برانگیز از سال 2019 شده است.

ایتالیا – یکی از اصلی ترین نقاط ورود به اروپا – در حال حاضر با تعداد مهاجران ورودی دست و پنجه نرم می کند.

از ژانویه تا آگوست سال گذشته، 44000 مهاجر و پناهنده از سواحل جنوبی دریای مدیترانه به ایتالیا، عمدتاً در جزیره لامپدوزا، فرود آمدند.

هم از طریق ایمیل و هم از طریق تماس، Alarm Phone مدعی شد که «مکرراً به مقامات ایتالیایی در مورد قایق مضطرب اطلاع داده است، مختصات GPS را ارسال کرده و در عین حال به «وخامت وضعیت» افراد حاضر در قایق اشاره کرده است.

این سازمان اعلام کرد که هشدار برای اولین بار در ساعت 2:28 به وقت محلی در 11 مارس به صدا درآمد و “تاخیر سیستماتیک” را “مرگبار” خواند.

آخرین ارتباط مانیتور با سرنشینان در ساعت 06:50 روز 12 مارس بود که پس از آن قایق در حدود 110 مایلی شمال غربی بنغازی، لیبی واژگون شد.

هفده نفر توسط کشتی تجاری فرولند نجات یافتند و 30 نفر دیگر جان خود را از دست دادند.

گزارش شده است که قایق مهاجران در جریان عملیات نجات واژگون شده است.

در طول بیش از 24 ساعتی که بین زمان نجات و اولین زنگ هشدار سپری شد، Alarm Phone ادعا کرد که یک کشتی تجاری از محل حادثه عبور کرده است، اما متوقف نشده است.

این سازمان افزود: «اگر MRCC رم دستور می داد، می توانست مداخله کند… برای ساعت ها، کشتی های تجاری صرفاً وضعیت را زیر نظر داشتند اما مداخله نمی کردند».

کشتی‌های تجاری برای ساعت‌ها فقط اوضاع را زیر نظر داشتند اما مداخله نمی‌کردند.»

مقامات لیبی نیز از طریق تلفن زنگ خطر در مورد مشکل قایق مطلع شدند، اما طبق گزارش ها گفتند که نمی توانند “به دلیل کمبود دارایی” مداخله کنند، در حالی که تاکید کردند که ایتالیا در حال هماهنگی عملیات جستجو و نجات است.

نه ساعت پس از اولین هشدار، Seabird 2 از Sea Watch قایق را از آسمان مشاهده کرد و همچنین به مقامات اعلام کرد که وضعیت فوری است.

عصر یکشنبه، گارد ساحلی ایتالیا گفت که دو نفر از این افراد به دلیل نیاز به مراقبت فوری پزشکی به مالت منتقل خواهند شد، در حالی که بقیه به ایتالیا منتقل خواهند شد.

امسال تاکنون بیش از 17000 نفر از جمله حدود 4000 نفر در این هفته به ایتالیا رسیده اند.

Alarm Phone در بیانیه خود پرسید: «چرا با توجه به فوریت وضعیت، مقامات ایتالیایی دارایی های امداد و نجات کافی را بلافاصله به محل حادثه ارسال نکردند؟

صدها نفر در تلاش برای عبور از مدیترانه و رسیدن به اروپا در سال جاری جان خود را از دست داده اند و امدادگران آن را “قبرستان مایعات” می نامند.

منتقدان قوانین سختگیرانه ای را که توسط دولت راست افراطی ملونی وضع شده است را عامل مرگ و میر می دانند، با این حال مقامات ایتالیایی اشاره می کنند که هزاران مهاجر را نجات داده اند.

گارد ساحلی این کشور اعلام کرد که اخیراً بیش از 1300 مهاجر در سه عملیات جداگانه در جنوب ایتالیا و 200 نفر دیگر در نزدیکی سیسیل نجات یافته اند.

بر اساس پروژه مهاجران گمشده سازمان ملل، از سال 2014 تاکنون بیش از 26000 مهاجر در منطقه مدیترانه جان خود را از دست داده یا ناپدید شده اند.

گارد ساحلی ایتالیا برای اظهار نظر تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“چه شبی، جدی”: چراغ ها برای شیاطین خاموش می شوند زیرا شیرها پس از خاموشی گابا برنده می شوند | شیرهای بریزبن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گابا به دلیل قطع برق …