پادشاه چارلز از “پتانسیل فوق العاده” مشترک المنافع استقبال می کند | شاه چارلز سوم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پادشاه چارلز در اولین پیام روز مشترک المنافع خود به عنوان پادشاه، از “پتانسیل فوق العاده” کشورهای مشترک المنافع ستایش کرده و از “ضرورت عمل” به آرمان های آن برای بهبود زندگی 2.6 میلیارد نفری آن سخن گفته است.

چارلز که از منبر بزرگ در کلیسای وست مینستر ایراد شد، “غرور ویژه” مادرش در روز مشترک المنافع را به یاد آورد و گفت: “مشترک المنافع ثابت در زندگی من بوده است، و با این حال تنوع آن همچنان مرا شگفت زده و الهام بخش می کند.”

او به جماعت 2000 نفری از اعضای ارشد سلطنتی، سیاستمداران و شخصیت های برجسته گفت: «این پتانسیل تقریباً بی حد و حصر است زیرا نیروی خیر در جهان بالاترین جاه طلبی ما را می طلبد. مقیاس بزرگ آن ما را به چالش می‌کشد تا متحد شویم و جسور باشیم.»

اعضای خانواده سلطنتی از جمله شاهزاده و پرنسس ولز با پادشاه در داخل صومعه جمع شدند که تا دو ماه دیگر میزبان تاجگذاری خواهد بود.

ارائه آدرس شخصاً از صومعه نشانگر انحراف از پیام های قبلی ملکه الیزابت دوم بود که به طور سنتی از قبل ضبط شده بود.

شعار امسال روز مشترک‌المنافع «تشکیل آینده مشترک پایدار و صلح‌آمیز» است، اگرچه این در زمانی است که خانواده سلطنتی به دلیل روابط پرتلاطم با دوک و دوشس ساسکس، از چیزی جز زمان صلح‌آمیز لذت برده‌اند.

سرویس روز مشترک المنافع 2020 آخرین باری بود که این زوج قبل از خروج از بریتانیا با خانواده سلطنتی در انظار عمومی ظاهر شدند.

ساکنان ساسکس هنوز تایید نکرده اند که آیا در مراسم تاجگذاری در 6 می شرکت خواهند کرد یا خیر، اما مکاتبات ایمیلی در مورد آن از دفتر چارلز دریافت کرده اند.

شاه چارلز سوم و کامیلا، همسر ملکه، پس از مراسم روز مشترک المنافع در کلیسای وست مینستر، با خواننده های سرود ملاقات می کنند.
شاه چارلز سوم و کامیلا، همسر ملکه، پس از مراسم روز مشترک المنافع در کلیسای وست مینستر، با خواننده های سرود ملاقات می کنند. عکس: WPA/Getty Images

چارلز پس از اینکه مادرش با موفقیت برای ایفای این نقش لابی کرد، به ریاست 56 کشور مشترک المنافع منصوب شد.

در طول مراسم روز دوشنبه، یک پرچم مشترک المنافع برای صلح در صفوف پرچم های اعضای مشترک المنافع به مناسبت سال 2023 به عنوان سال صلح مشترک المنافع حمل شد. این سرویس شامل اجراهای موسیقی از ساکسیفونیست یولان دا براون، ستارگان وست اند روشنی ابی و نووان هیو پررا، و گروه کر کاملاً زن آمالگامیشن از قبرس بود.

در آدرس او. چارلز خاطرنشان کرد: «این هفته دهمین سالگرد منشور کشورهای مشترک المنافع است که ارزش های تعیین کننده ما را بیان می کند: صلح و عدالت. مدارا، احترام و همبستگی؛ مراقب محیط زیست خود و آسیب پذیرترین افراد در میان خود باشیم.

«اینها صرفاً ایده آل نیستند. در هر یک از آنها، اقدام و ایجاد تفاوت عملی برای 2.6 میلیارد نفری که کشورهای مشترک المنافع را خانه می نامند، ضروری است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

وی ادامه داد: ما انجمنی است نه فقط از ارزش های مشترک، بلکه با هدف مشترک و اقدام مشترک. در این امر ما از نبوغ و تخیل یک سوم جمعیت جهان، از جمله یک و نیم میلیارد نفر زیر 30 سال برخوردار هستیم.

بگذارید مشترک المنافع ما باشد که نه تنها در کنار هم می ایستد، بلکه با هم تلاش می کند، در تعقیب بی قرار و عملی خیر عمومی جهانی.

پس از آن، چارلز، کامیلا، ملکه همسر و اعضای خانواده سلطنتی از دبیرکل مشترک المنافع، کمیساریای عالی، وزرای امور خارجه و سایر اعضای جامعه مشترک المنافع در یک پذیرایی از کاخ باکینگهام پذیرایی کردند.

پیام مشترک المنافع چارلز به طور کامل

روز مشترک المنافع برای مادر عزیزم، ملکه فقید، مناسبت غرور خاصی بود – فرصتی ارزشمند برای تجلیل از خانواده مشترک المنافع ما، که او زندگی طولانی و چشمگیر خود را وقف خدمات آنها کرد.

در جانشینی اعلیحضرت به عنوان رئیس مشترک المنافع، من از نمونه او، همراه با همه چیزهایی که از افراد خارق العاده ای که در طول سالیان متمادی در سرتاسر کشورهای مشترک المنافع ملاقات کرده ام، آموخته ام، قدرت زیادی می گیرم.

مشترک المنافع در زندگی من ثابت بوده است، و با این حال تنوع آن همچنان مرا شگفت زده و الهام بخش می کند. پتانسیل تقریبا بی حد و حصر آن به عنوان نیرویی برای خیر در جهان بالاترین جاه طلبی ما را می طلبد. مقیاس عظیم آن ما را به چالش می کشد تا متحد شویم و جسور باشیم.

این هفته دهمین سالگرد منشور کشورهای مشترک المنافع است که ارزش های تعیین کننده ما را بیان می کند: صلح و عدالت. مدارا، احترام و همبستگی؛ مراقب محیط زیست خود و آسیب پذیرترین افراد در میان خود باشیم.

اینها صرفا ایده آل نیستند. در هر یک از آنها، اقدام و ایجاد تغییر عملی در زندگی 2.6 میلیارد نفری که کشورهای مشترک المنافع را خانه می نامند، ضروری است.

چه در مورد تغییرات آب و هوا و از دست دادن تنوع زیستی، فرصت ها و آموزش جوانان، سلامت جهانی یا همکاری اقتصادی، کشورهای مشترک المنافع می توانند نقشی ضروری در مبرم ترین مسائل زمان ما ایفا کنند. تداعی ما نه تنها از ارزش های مشترک بلکه با هدف مشترک و اقدام مشترک است.

در این امر ما از نبوغ و تخیل یک سوم جمعیت جهان، از جمله یک و نیم میلیارد نفر زیر 30 سال برخورداریم. بشریت مشترک ما دارای چنین تنوع گرانبهایی از اندیشه، فرهنگ، سنت و تجربه است. با گوش دادن به همدیگر راه حل های زیادی را که به دنبالش هستیم پیدا خواهیم کرد.

این پتانسیل فوق‌العاده، که ما مشترک هستیم، بیش از چالش‌هایی است که با آن روبرو هستیم. این به ما قدرت بی نظیری می دهد نه فقط برای رویارویی با آینده، بلکه برای ساختن آن. در اینجا، مشترک المنافع فرصت و مسئولیتی باورنکردنی دارد تا آینده ای واقعاً بادوام ایجاد کند – آینده ای که نوعی رفاه را ارائه می دهد که با طبیعت هماهنگ است و همچنین سیاره منحصر به فرد و تنها ما را برای نسل های آینده ایمن می کند.

ارتباطات بی شمار بین ملت های ما بیش از هفت دهه است که ما را پایدار و غنی کرده است. تعهد ما به صلح، پیشرفت و فرصت، ما را برای بسیاری دیگر حفظ خواهد کرد.

بگذارید کشور ما یک مشترک المنافع باشد که نه تنها در کنار هم می ایستد، بلکه در کنار هم تلاش می کند، در تعقیب بی قرار و عملی خیر عمومی جهانی.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کمک های مالی به خانه سگ و گربه Battersea پس از مرگ پل اوگریدی به 100000 پوند رسید | پل اوگریدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانه سگ‌ها و گربه‌های Battersea …