پلیس لوئیزیانا قاتلان ادعایی نوزادی را که در کیسه زباله در سال 1992 پیدا شد دستگیر کرد | لوئیزیانا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برای بیش از سه دهه، پاسخ‌های مربوط به مرگ وحشتناک دختر بچه‌ای که آن‌ها را به عنوان بیبی دو می‌شناسند، از مقامات می‌سی‌سی‌پی طفره می‌رود. جسد این نوزاد در 17 آوریل 1992 در داخل یک کیسه زباله در منطقه جنوب غربی می سی سی پی در Picayune کشف شد.

مقامات تشخیص دادند که شخصی بیبی دو را خفه کرده و مرگ نابهنگام او را یک قتل تلقی کرده است. پلیس Picayune شروع به تحقیق کرد و شواهدی را جمع آوری کرد – برخی از آنها نوزاد را به همسایه لوئیزیانا گره زدند، طبق گزارش ها از جمله روزنامه های محلی – اما پرونده سرد شد.

هفته گذشته اما مشخص شد که بیبی دو هرگز فراموش نشد. پلیس لوئیزیانا اعلام کرد که قاتلان ادعایی دو – والدین او – را با استفاده از تجزیه و تحلیل شجره نامه ژنتیکی شواهد جمع آوری شده پس از پیدا شدن جسد نوزاد دستگیر کرده است.

مقامات گفتند که پلیس پیکایون، با کمک اداره تحقیقات می سی سی پی، پرونده بیبی دو را بازگشایی کرده است. آنها گفتند که با استفاده از “فناوری پیشرفته، پروفایل های DNA و اثر انگشت از شواهد حفظ شده ساخته شده اند.”

پس از پیگیری این سرنخ ها، آنها ادعا کردند که والدین بیبی دو را به نام اندرو و اینگا یوهانسن کریر، هر دو 50 ساله شناسایی کرده اند. آنها این زوج را که اکنون طلاق گرفته اند، به ترتیب در 9 مارس و 28 فوریه دستگیر کردند.

پلیس ایالت لوئیزیانا در یک پست فیسبوک در 9 مارس گفت: “این پیشرفت در این پرونده گواهی بر پیشرفت در فناوری پزشکی قانونی و تعهد سازمان های مجری قانون برای اجرای عدالت برای قربانیان و خانواده های آنها است.”

در حالی که ظهور علم پزشکی قانونی پلیس را به سمت قاتلان ادعایی بیبی دو سوق داد، کارآگاهی سنتی و آدامس‌ها تحقیقات را تحریک کرد. به گزارش وب‌سایت خبری nola.com در نیواورلئان، درست خارج از آن که کریرها زندگی می‌کردند، روندا جانسون، کارآگاه پلیس پیکایون، در سال 2021 در حالی که در حال بررسی یک پرونده سرد بود، با جعبه‌ای از شواهد با عنوان «بیبی دو» مواجه شد.

این روزنامه گفت که جانسون در مورد جعبه پرس و جو کرد و یک کارمند مدرک به کارآگاه یادآوری کرد که یک نوزاد در سطل زباله در 15 آوریل 1992 کشف شد.

جانسون به روزنامه یادآور شد: «من گفتم، بعداً باید این کار را انجام دهم». کارآگاه به دنبال قبر Baby Doe شد.

جانسون دختر را در کلیسایی در Picayune پیدا کرد. روی سنگ قبر او نوشته شده بود: «فرشته بهشت».

پلیس مجبور نبود جسد بیبی دو را نبش قبر کند، زیرا شواهد موجود در مرگ او به خوبی حفظ شده بود. کارآگاه کریستا گروم از اداره تحقیقات جانسون و می سی سی پی شواهد ژنتیکی را به آزمایشگاه Othram مستقر در وودویل تگزاس فرستاد.

این آزمایشگاه بر روی استفاده از DNA صحنه جرم برای شناسایی قربانیان و مهاجمان آنها تمرکز دارد. در مورد Baby Doe، Othram یک پروفایل DNA برای نوزاد ساخت.

کریستن میتلمن، مدیر ارشد توسعه Othram، به nola.com گفت، نسب شناسان ژنتیکی به نوبه خود از این مشخصات برای قرار دادن Baby Doe در یک درخت خانوادگی و کشف خویشاوندان احتمالی استفاده کردند.

گفته می شود که تحلیلگران Othram پدربزرگ و مادربزرگ بیبی دو را در لوئیزیانا کشف کردند. پلیس به نوبه خود مادر و پدر بیبی دو را پیدا کرد.

Inga Carriere در Avondale دستگیر شد که در آن سوی رودخانه می سی سی پی از نیواورلئان قرار دارد و حدود 60 مایلی از Picayune فاصله دارد. اندرو کریر در ریور ریج، که در جامعه ای درست خارج از – و در همان سمت رودخانه – نیواورلئان است، دستگیر شد.

هر دو در یک زندان محلی در حومه نیواورلئان گرتنا نگهداری می شدند تا در انتظار استرداد به می سی سی پی باشند.

وکیل اینگا کریر، پل فلمینگ، اظهار داشت که او از قتل بی گناه است. فلمینگ گفته است: “او در آن زمان معتقد بود که کودک مرده به دنیا آمده است.” بلافاصله با وکلای اندرو کریر تماس گرفت.

استفاده محققین از شجره نامه ژنتیکی برای شناسایی والدین ادعایی بیبی دو در بحبوحه افزایش آشکار نیروهای اجرای قانون با استفاده از این تکنیک برای حل جنایات صورت می گیرد. در یکی از معروف‌ترین نمونه‌ها، پلیس در ساکرامنتو، کالیفرنیا، با استفاده از پروفایل‌های ژنتیکی موجود در وب‌سایت‌های شجره‌نامه، قاتل گلدن استیت، جوزف جیمز دی آنجلو جونیور را به خانه برد.

استفاده از شجره نامه ژنتیکی در اجرای قانون جنجال برانگیخته است. منتقدان این سوال را مطرح کرده اند که آیا مقامات باید بتوانند از اطلاعات شخصی – مانند اطلاعات ژنتیکی که از اشخاص ثالث گرفته شده است – در تحقیقات خود به دلیل نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی استفاده کنند.

هنوز مشخص نیست که اوترام چگونه توانسته است DNA از Baby Doe را به پدربزرگ و مادربزرگ ادعایی‌اش مرتبط کند، از جمله اینکه آیا این اطلاعات از شخص ثالث گرفته شده است یا خیر. Othram بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اروپا چگونه می تواند جایگاه قطبی را در نوآوری به دست آورد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نوآوری به عنوان کلیدی برای حل …