کارشناسان هشدار می دهند که در صورت خروج این کشور از کنوانسیون اروپایی حقوق بشر، شهروندان بریتانیا بیشترین ضرر را خواهند داشت

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کارشناس هشدار داده است که اگر این کشور از کنوانسیون اروپایی حقوق بشر (ECHR) خارج شود، شهروندان بریتانیا بیشترین ضرر را متحمل خواهند شد.

ECHR یک معاهده بین المللی مهم است که برای حمایت از حقوق بشر و آزادی های اساسی در اروپا طراحی شده است.

اعضای دولت بریتانیا گفته اند که می خواهند از ECHR خارج شوند تا امکان سرکوب بسیار بحث برانگیز مهاجرت را فراهم کنند.

هفته گذشته رونمایی شد، طرح لندن برای بازداشت و حذف افرادی که با عبور از کانال مانش به طور “نامنظم” با قایق های کوچک وارد می شوند، احتمالاً محافظت های تضمین شده توسط این معاهده، مانند محدودیت های بازداشت و عدم بازگشت را نقض می کند.

“تمام گفتگو در مورد این است [exiting the ECHR] میریام رونزونی، استاد تئوری سیاسی در دانشگاه، گفت: بریتانیا را قادر می‌سازد تا با افراد خارجی مانند مهاجران و پناهجویان رفتار کند. دانشگاه منچستر.

“همه اینها نگران کننده و از نظر اخلاقی نفرت انگیز است، اما یک چیزی که دولت و محافظان محافظه کار طرفدار خروج از ECHR آشکارا در مورد آن سکوت می کنند این است که اکثر پرونده هایی که به ECHR ارجاع می شوند مواردی در مورد نقض حقوق بشر توسط دولت ها علیه شهروندان خود هستند. “

او افزود: «به عبارت دیگر، این شهروندان بریتانیایی هستند که از لحاظ حمایت از حقوق بشر ضرر زیادی خواهند کرد.»

روز سه شنبه، وزیر کشور بریتانیا سوئلا براورمن گفت که نمی تواند اظهار نظر قطعی در مورد اینکه آیا “لایحه مهاجرت غیرقانونی” با ECHR سازگار است یا خیر.

او با توصیف روند کنونی به عنوان “عمیقاً ناقص” گفت که دولت پس از مداخله سال گذشته برای جلوگیری از ارسال برخی از پناهجویان به رواندا، “بحث هایی” را با ECHR آغاز کرده است.

«برای من مسئله این است [the ECHR] رونزونی گفت: «برای بازگرداندن کنترل مرزهایمان به سلاح تبدیل می‌شود، در حالی که مهم‌ترین پیامدها برای خود مردم بریتانیا خواهد بود.»

پیش نویس ECHR در سال 1959 توسط وکلای بریتانیایی و پس از ویرانی های جنگ جهانی دوم تهیه شد.

مواد معاهده شکنجه، بردگی و کار اجباری را ممنوع می کند، در حالی که تضمین می کند که مردم از حق امنیت، آزادی و محاکمه عادلانه، از جمله موارد دیگر برخوردار هستند.

هر کسی که احساس می کند حقوقش توسط یک ایالت نقض شده است، می تواند پرونده خود را به دادگاهی که در آن واقع شده است، ببرد استراسبورگ، که سپس حکم خواهد داد که آیا دولت باید غرامت بپردازد.

همچنین می‌تواند دولت‌ها را ملزم به ایجاد تغییراتی کند تا اطمینان حاصل شود که همان اتفاق دوباره تکرار نمی‌شود، اما دادگاه این اختیار را ندارد که تصمیمات ملی را لغو کند یا قوانین را لغو کند.

وینستون چرچیل، رهبر زمان جنگ بریتانیا، از حامیان سرسخت ECHR بود و معتقد بود که این معاهده نقشی کلیدی در حفاظت از شهروندان در برابر رفتارهای ظالمانه و غیرانسانی دولت های مستبد در قاره اروپا ایفا می کند.

حدود 47 کشور از جمله بیشتر اروپا، روسیه و ترکیه به ECHR پیوسته اند.

تنها دو کشور تاکنون از ECHR خارج شده اند: یونان، به دنبال کودتای نظامی که دموکراسی را لغو کرد و حکومت نظامی را تحمیل کرد. و روسیه که پس از حمله به اوکراین بیرون رانده شد.

این هفته کارشناسان حقوقی هشدار دادند که اگر بریتانیا از ECHR خارج شود، توافق تجاری برگزیت با اتحادیه اروپا “می تواند فسخ شود”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …