بازیکن اوکراینی پس از گفتگو با رئیس WTA او را شوکه کرد | تنیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لسیا تسورنکو، بازیکن اوکراینی، پس از گفتگو با مدیر اجرایی WTA، استیو سیمون، از مسابقات آزاد BNP Paribas در ایندین ولز انصراف داد.

تسورنکو قرار بود روز یکشنبه در دور سوم به مصاف آرینا سابالنکا بلاروسی برود، اما قهرمان اوپن استرالیا را وارونه کرد.

این عقب نشینی به دلایل شخصی نسبت داده شد، اما تسورنکو اکنون فاش کرده است که به این دلیل است که از پاسخ های سایمون در بحث آنها در مورد پاسخ تنیس به حمله روسیه به اوکراین «کاملاً شوکه شده بود».

این بازیکن 33 ساله در گفتگو با وب سایت Big Tennis Ukraine گفت: “چند روز پیش، من با استیو سیمون، مدیر عامل WTA خود صحبت کردم و از شنیده هایم کاملا شوکه شدم. او به من گفت که خودش از جنگ حمایت نمی کند، اما اگر بازیکنان روسیه و بلاروس از آن حمایت کنند، این فقط نظر خودشان است و نظر دیگران نباید من را ناراحت کند.

در همان زمان، او خاطرنشان کرد که اگر این اتفاق برای او افتاده بود و او به جای من بود، احساس وحشتناکی می کرد.

اظهارات تسورنکو در حالی مطرح می شود که به نظر می رسد برگزارکنندگان ویمبلدون در نظر دارند محرومیت خود را از بازیکنان روسیه و بلاروس لغو کنند و کمیته بین المللی المپیک احتمالاً در همین راستا حرکت می کند.

سیمون این اطلاعات را به تسورنکو منتقل کرد و گفت: “او ابراز اطمینان کرد که روس ها و بلاروس ها به المپیک باز خواهند گشت و گفت که دقیقاً همانطور که اکنون در تنیس اتفاق می افتد، رخ خواهد داد.

او همچنین گفت که بازی جوانمردانه و اصول المپیک نقض نشده است، بلکه برعکس است. وقتی از او پرسیدند که آیا در مرحله فعال تجاوز نظامی روسیه به کشورم متوجه می‌شود چه می‌گوید، پاسخ مثبت داد و این نظر او بود.

من کاملاً از این مکالمه شوکه شدم، و در آخرین مسابقه [against Donna Vekic] بازی کردن فوق العاده سخت بود. وقتی زمان رفتن به دادگاه فرا رسید، دچار حمله پانیک شدم و به سادگی نمی توانستم بیرون بروم. راستش من فقط از نظر روحی خراب شدم.»

تسورنکو افزود که او و دیگر بازیکنان اوکراینی اش که او در مورد گفتگو به آنها گفت، اکنون موقعیت سایمون را زیر سوال می برند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «همه نیز شوکه شده‌اند. ما درخواست کردیم که یک کنفرانس تلفنی با هیئت مدیره WTA ترتیب دهیم تا این سوال را مطرح کنیم که چگونه شخصی مانند استیو سیمون می تواند در WTA رهبر باشد و ما در مورد آن چه باید بکنیم.

چگونه می توانیم بیشتر بفهمیم که سازمان ما به نوعی از حقوق ما محافظت می کند. من فقط نمی فهمم چطور در این دنیا اتفاق افتاده است که چنین چیزهایی نیاز به توضیح دارد. بسیار غافلگیرکننده و بسیار دردناک است.»

WTA برای اظهار نظر در نظر گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل مشکلات تنفسی به تدریج بهبود می یابد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس …