“بوداپست درسی به فنلاند و سوئد می دهد”: مجارستان به طور فزاینده ای در ناتو منزوی می شود

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مجارستان به طور فزاینده ای در ائتلاف نظامی ناتو منزوی می شود. حتی قبل از جنگ در اوکراین، نخست وزیر ویکتور اوربان در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا مخالفت کرد.

اما او از آن زمان مهم ترین حامی خود را از دست داده است: لهستان.

اوربان در یک سخنرانی در ماه فوریه، که در آن به جنگ جهانی دوم اشاره کرد، اعتراف کرد که متحدانش تمام شده است: «سایر کشورها فکر می‌کردند که اگر آلمان‌ها نتوانند در برابر این همه فشار خارجی مقاومت کنند، آنها هم نمی‌توانند.» .

بنابراین، آنها از اردوگاه صلح به اردوگاه جنگ منتقل شدند. این فقط ما دو نفر را باقی می گذارد: مجارستان و واتیکان.”

بوداپست پیوسته تلاش کرده است تا تصویب الحاق سوئد و فنلاند به ناتو را به تعویق بیندازد. به گفته پیتر کرکو، مدیر عامل اندیشکده سرمایه سیاسی، این تاخیر کشور را بیش از هر زمان دیگری منزوی می کند.

او گفت: «به نظر کاملا واضح است که در حالی که مجارستان بودجه اتحادیه اروپا را دریافت نمی کند، درسی به فنلاند و سوئد، دو کشور عضوی که اغلب مجارستان را به دلیل عقب ماندگی دموکراتیک مورد انتقاد قرار داده اند، می دهد. توسط مجارستان.”

زولتان سنز، مدرس دانشگاه ملی خدمات عمومی و رئیس سابق ستاد نیروهای دفاعی مجارستان، معتقد است که تلاش های بوداپست برای جلوگیری از نشست های کمیته ناتو-اوکراین در سطح وزیران می تواند یکی دیگر از موارد اختلاف باشد.

او گفت: «از منظر اتحاد، این تأخیر یک موضوع فنی است. مسئله واقعی این است که چگونه می‌توانیم وضعیت با اوکراین را حل کنیم. فشار زیادی روی اوکراینی ها وجود دارد. آنها اکنون در حال اصلاح قوانین با توجه به الزامات اتحادیه اروپا هستند.

بنابراین فکر می‌کنم این موضوع در دوره آینده در دستور کار قرار گیرد و شاید این نقطه دردناک ناتو حل شود.»

همانطور که اوضاع جاری است، پارلمان مجارستان در اواخر ماه مارس در مورد حمایت از پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو رای خواهد داد. به طور رسمی، دولت در حال اعلام حمایت از پیشنهاد ارائه شده در ژوئیه گذشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …