پرسش و پاسخ: هزینه مهم ترین مانع برای پذیرش سلامت دیجیتال است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

احتمالاً هفتاد درصد مصرف‌کنندگان در آینده از راه‌حل‌های سلامت دیجیتال استفاده خواهند کرد طبق گزارش انجمن فناوری مصرف کننده، حداقل سه نفر از هر چهار معتقدند که این راه حل ها به بهبود رفاه آنها کمک می کند.

با این حال، هزینه بزرگترین مانع برای پذیرش است، و هزینه همراه با فقدان کاربر پسند بودن دلیلی است که مصرف کنندگان به طور کلی از پیشنهادات سلامت دیجیتال استفاده نمی کنند.

هنوز، 63٪ از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی معتقدند که شواهد بالینی اضافی پذیرش بیشتر را تشویق می کند، در حالی که 57٪ اظهار می کنند افزایش بازپرداخت بیمار نقش مهمی ایفا می کند.

رنه کوشی، معاون سلامت دیجیتال در انجمن فناوری مصرف کننده، صحبت کرد MobiHealthNews در مورد آخرین گزارش CTA و آنچه که ذینفعان سلامت دیجیتال باید روی حرکت رو به جلو تمرکز کنند.

موبی سلامت نیوز: آیا می توانید به من بگویید چرا CTA می خواست این تحقیق را انجام دهد؟

رنه کوشی: اول از همه، ما می‌خواستیم بفهمیم که پذیرش سلامت دیجیتال در دو جامعه مجزا چه بوده است. یکی، مصرف کنندگان. مصرف کنندگان چگونه از این فناوری استفاده می کنند؟ آیا آنها به این فناوری اعتماد دارند؟ آیا آنها از استفاده از این فناوری راضی هستند؟ آنها چگونه از این فناوری برای مدیریت سلامت خود استفاده می کنند؟ پس این یک سطل است. و سپس ما همچنین می‌خواستیم از ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی، پزشکان، در مورد نحوه استفاده از این فناوری، مزایای استفاده از این نوع فناوری و دریافت اطلاعاتی از آنها در مورد تأثیر سلامت دیجیتال و تأثیر آن‌ها مطلع شویم. دگرگونی فزاینده فناوری مراقبت های بهداشتی برای آنها و عملکرد آنها معنی خواهد داشت.

MHN: CTA چه تفاوت هایی بین مصرف کنندگان، ارائه دهندگان و سهامداران شرکت فناوری سلامت در مورد پذیرش و احساس عمومی در مورد سلامت دیجیتال پیدا کرد؟

کوشی: به طور کلی، من فکر می کنم مردم هیجان زده هستند. و من فکر می کنم که مراقبت های بهداشتی از سایر بخش ها عقب تر است. بنابراین، اگر به بخش‌های دیگر فکر می‌کنید، به نحوه بانکداری‌مان نگاه کنید، به شیوه‌ای که از سرگرمی‌ها و محتوا لذت می‌بریم نگاه کنید، به نحوه خریدمان نگاه کنید، به همه چیزهای دیگر در زندگی‌مان نگاه کنید که فناوری نقش بزرگی در آن بازی می‌کند. و من فکر می‌کنم که مراقبت‌های بهداشتی در بیشتر موارد، به‌ویژه از زاویه مصرف‌کننده، عقب مانده است. اما من فکر می‌کنم با پیشرفت روزافزون همه پیشنهادات سلامت دیجیتال، فکر می‌کنم مصرف‌کنندگان اشتهای زیادی برای استفاده از آن دارند.

و من فکر می کنم که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی نیز مزایای زیادی برای استفاده از این نوع فناوری می بینند. و بخشی از آن فقط توسط بسیاری از روندهای کلان هدایت می شود که ما واقعاً در گزارش به آنها نپرداخته ایم [i.e., workforce shortage issues, the aging population and poor U.S. health outcomes particularly when compared to spending] اما من فکر می‌کنم زمینه‌ای برای اینکه چرا بسیاری از این موارد مهم هستند فراهم کنید.

MHN: برخی از موانع پذیرش گسترده چیست؟

کوشی: خیلی هستن من فکر می کنم اول از همه پوشش و پرداخت توسط ارائه دهندگان بیمه سلامت است.

من فکر می کنم مقررات ما، و به طور کلی من در مورد مقررات صحبت می کنم، ممکن است کمی قدیمی باشد، ممکن است نیاز به به روز رسانی داشته باشد، ممکن است نیاز به تجدید نظر داشته باشد، زیرا آنها در یک دوره آنالوگ منتشر و توسعه یافته اند.

اعتماد یکی دیگر است. و من فقط در مورد حریم خصوصی صحبت نمی کنم، بلکه به طور خاص در مورد حریم خصوصی صحبت می کنم، چگونه از داده ها استفاده می شود؟ چه کسی قرار است این داده ها را ببیند؟ چه حقوقی برای این داده ها دارم؟ آیا قرار است داده ها با کارفرمای من به اشتراک گذاشته شود؟ آیا داده ها با ارائه دهنده مراقبت های اولیه من به اشتراک گذاشته می شود؟ و همه آن نوع مسائل پیرامون داده ها بسیار مهم هستند، و در حالی که HIPAA برخی از پاسخ ها را دارد، سازمان های زیادی وجود دارند که تحت پوشش HIPAA نیستند.

MHN: آیا می توانید در مورد برخی از یافته های کلیدی گزارش به من بگویید؟

کوشی: فکر می‌کنم در مورد اولین مورد صحبت کردیم، در مورد مصرف‌کنندگان، پذیرش و تمایل آنها برای این راه‌حل‌های سلامت دیجیتال. پذیرش گسترده ای وجود دارد. اکثر افرادی که از این ابزارهای سلامت دیجیتال در سمت مصرف‌کننده استفاده می‌کنند، تجربیات بسیار مثبتی را گزارش می‌کنند و فرصت‌های خارق‌العاده‌ای برای رشد در سمت مصرف‌کننده و، من فکر می‌کنم، همین چیزها در پایان کار پزشک وجود دارد. من فکر می‌کنم تقریباً 60 درصد از ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی که مورد بررسی قرار گرفتند، احساس می‌کنند راه‌حل‌های سلامت دیجیتال به کاهش بخشی از بار سیستم مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده کمک می‌کنند، اگرچه آنها می‌بینند که فضای فوق‌العاده‌ای برای بهبود وجود دارد. حداقل ما در مسیر استفاده از ابزارهایی که می توانند برخی از بارها را کاهش دهند، شروع کردیم، درست است؟ و به طور فزاینده ای، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی نیز راه حل های سلامت دیجیتال را به بیماران خود توصیه می کنند تا به بیماران کمک کنند تا سلامت خود را بهتر مدیریت کنند.

MHN: به نظر شما رهبران فناوری سلامت برای اطمینان از پذیرش بیشتر سلامت دیجیتال باید روی چه چیزی تمرکز کنند؟

کوشی: من فکر می‌کنم گاهی اوقات تصور می‌کنیم که مصرف‌کنندگان از آنچه در بازار موجود است آگاه هستند، اما اینطور نیست. بنابراین یک قطعه آموزش مصرف کننده وجود دارد، اما من فکر می کنم یک قطعه آموزش ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی نیز وجود دارد. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید در مورد آنچه در بازار موجود است و برای نوع خاص بیمار آنها مناسب است، مطلع شوند.

و سپس من فکر می کنم ما باید در سمت سیاست کار کنیم. ما باید اطمینان حاصل کنیم که سیاستگذاران متوجه می شوند که در بازار چه می گذرد، نوآوری ها، نحوه توسعه آنها، نحوه استفاده از آنها را درک می کنند، و نگرانی های سیاست گذاران را از منظر حفظ حریم خصوصی و چشم انداز نشت داده ها و انواع آن کاهش دهیم. نگرانی های بسیاری از سیاست گذاران است. بنابراین، من فکر می‌کنم اینها سه چیز بزرگی هستند که فکر می‌کنم صنعت می‌تواند انجام دهد.

دکتر مانیش کوهلی در جلسه HIMSS23 خود با عنوان “پل های دیجیتال: امید و شفا برای کسانی که بیشتر آسیب می بینند” جزئیات بیشتری ارائه خواهد کرد. برای پنجشنبه، 20 آوریل، ساعت 1-2 بعد از ظهر CT در ساختمان جنوبی، سطح 4، در اتاق S406 A برنامه ریزی شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …