بیش از یک میلیون نفر خواستار عدالت فیفا برای کارگران مهاجر جام جهانی قطر هستند | فیفا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بیش از یک میلیون نفر با امضای نامه ای از فیفا خواسته اند تا در نهایت به مهاجرانی که در حین کار در جام جهانی قطر متحمل نقض وحشتناک حقوق بشر شده اند، غرامت بپردازد. این نامه که توسط گروه‌های حقوق بشر عفو و آواز به هیئت حاکمه فوتبال تحویل داده شده است، همچنین از آن می‌خواهد که «از نگاه دیگر نگاه نکند» در حالی که کنگره این هفته در رواندا برگزار می‌شود.

در ماه دسامبر، جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، اعلام کرد که سازمانش بیش از 7 میلیارد دلار از چرخه جام جهانی 2022 درآمد داشته است، اما گروه های حقوق بشری از اینکه جزئیات در مورد اینکه آیا “صندوق میراث” پیشنهادی فیفا به کارگرانی که از دستمزد رنج می برند غرامت می دهد یا خیر، ناامید هستند. دزدی، هزینه های استخدام غیرقانونی و جراحات در قطر و پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان.

به مقامات فیفا در زوریخ همچنین پیراهن‌هایی با طراحی ویژه تحویل داده شد که نشان‌دهنده لباس‌های آبی و جلیقه‌های زردی است که بسیاری از کارگران مهاجری که در ساخت ورزشگاه‌ها و زیرساخت‌ها مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند، استفاده می‌کنند.

بیتا اندماریام، مدیر حقوقی آواز در ایالات متحده، گفت: «نامه ما دارای بیش از یک میلیون امضا از بیش از 190 کشور است. “مردم جهانی بی عدالتی شدیدی را که در حق این کارگران انجام شده است را درک کرده اند و گرد هم آمده اند تا از فیفا بخواهند کسری از میلیاردها دلاری که از عرق، خون و جان صدها هزار نفر از این قربانیان به دست آمده را بردارد – و به سادگی به آنها بدهد و خانواده‌هایشان چه بدهی دارند.»

این نامه به عنوان پیشنهادی از سوی اتحادیه فوتبال نروژ ارائه شده است که در آن از فیفا خواسته شده است که “ارزیابی کند که آیا مسئولیت خود را برای اصلاح جام جهانی 2022 انجام داده است، از جمله تحقیق در مورد مرگ و میر و جراحات مرتبط با جام جهانی”. روز پنجشنبه مورد بحث قرار گرفت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

استیو کاکبرن گفت: “این جلسه فرصت دیگری را برای فیفا فراهم می کند تا اصلاحات را انجام دهد و برنامه و جدول زمانی محکمی را برای جبران مستقیم و سریع کارگران و خانواده های آنها که از نقض تکان دهنده حقوق بشر رنج می برند برای ارائه جام جهانی که بر اساس فداکاری آنها ساخته شده است، تعیین کند.” رئیس بخش عدالت اقتصادی و اجتماعی عفو بین‌الملل.

در حالی که هیچ چیز نمی تواند جایگزین از دست دادن یک عزیز شود، بدون شک فیفا منابعی برای کمک به اصلاح این بی عدالتی ها و ارائه حمایت های متحول کننده زندگی از کارگران و خانواده های آنها دارد. زمان آن فرا رسیده است که فیفا به جای پرداختن هزینه به قطر، به درستی به مسئولیت های خود رسیدگی کند.

فیفا نوامبر گذشته اعلام کرد که صندوق میراث آن بر پروژه‌های آموزشی تمرکز خواهد کرد و از ایجاد یک مرکز تعالی نیروی کار حمایت خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شاید دوباره سال 2008 نباشد – اما این آشفتگی بانکی بدون خطر نیست | ریچارد پارتینگتون

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، سیبازارهای مالی پرشتاب، عجله سپرده گذاران …