جنگ اوکراین: واگنر در دبیرستان های مسکو برای جنگجویان جوان استخدام می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزارت دفاع بریتانیا می‌گوید که گروه مزدور واگنر روسیه در دبیرستان‌های مسکو، توزیع پرسش‌نامه و جمع‌آوری اطلاعات تماس دانش‌آموزان علاقه‌مندی که ممکن است بخواهند به «جنگجویان جوان» تبدیل شوند، تلاش کرده است.

واگنر همچنین در ده‌ها مرکز ورزشی در سراسر روسیه استخدام می‌کند.

وزارت دفاع در آخرین به‌روزرسانی اطلاعاتی خود می‌گوید که یوگنی پریگوژین، مالک گروه واگر، «احتمالاً دسترسی به سربازگیری در زندان‌های روسیه را از دست داده است، زیرا مناقشات مداوم با رهبری نظامی کرملین ادامه دارد.

واگنر وعده عفو زندانیانی را داده بود که برای جنگ در اوکراین ثبت نام کرده بودند، اما وزارت دفاع بریتانیا می گوید حدود نیمی از این زندانیانی که قبلاً مستقر شده بودند “احتمالاً قربانی شده اند.”

وزارت دفاع در پایان می‌گوید: «بعید است ابتکارات جدید برای از دست دادن خط لوله جذب محکومین جبران شود».

آیا حمله باخموت روسیه متوقف شده است؟

در همین حال، به نظر می رسد که حمله روسیه برای تصرف شهر باخموت در شرق اوکراین متوقف شده است.

مستقر در آمریکا موسسه مطالعات جنگ (ISW) گفت که هیچ پیشروی تایید شده اخیر از سوی نیروهای روسی در بحبوحه درگیری شدید بر سر شهر شرق اوکراین وجود ندارد.

با این حال، ادعاهایی مبنی بر پیشرفت روسیه در اوایل هفته وجود داشت.

ارتش روسیه و واحدهایی از نیروهای مزدور گروه واگنر به حملات زمینی به باخموت ادامه می دهند، اما به گفته ISW هیچ مدرکی وجود ندارد که آنها پیشرفتی داشته باشند.

این اندیشکده آمریکایی به نقل از سخنگوی نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرد که درگیری ها در این شهر شدیدتر شده است و از 23 درگیری در 24 ساعت گذشته خبر می دهد.

باخموت که اکنون در شمال، جنوب و شرق تحت فشار قرار گرفته است، تحت یک لشکرکشی خونین ماه‌ها از سوی مسکو قرار گرفته است که خسارات ویرانگری را به هر دو طرف و غیرنظامیان وارد کرده است.

کرملین این شهر معدنی قدیمی را – که قبل از جنگ 70000 نفر در آن زندگی می کرد – به عنوان یک شهر بسیار استراتژیک توصیف کرد و گفت که تصرف آن برای تصرف منطقه ارزشمند دونباس کلیدی است، اگرچه کارشناسان این موضوع را مورد مناقشه قرار می دهند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، علی‌رغم تجاوز روسیه، قول داده است که عقب‌نشینی نکند.

روز شنبه، وزارت دفاع بریتانیا (وزارت دفاع) اعلام کرد که نیروهای واگنر بیشتر بخش شرقی باخموت را تصرف کرده‌اند و رودخانه‌ای که از میان شهر می‌گذرد اکنون خط مقدم نبرد را نشان می‌دهد.

این بیانیه تاکید کرد که تداوم حمله روسیه بدون تلفات بیشتر پرسنل دشوار خواهد بود.

به نظر می رسد که هدف اوکراین اکنون به دست آوردن زمان و درهم شکستن نیروهای روسیه است.

الکساندر سیرسکی، فرمانده نیروی زمینی اوکراین گفت: «ما باید برای جمع آوری ذخایر و راه اندازی یک ضد حمله که دور از دسترس نیست، زمان به دست آوریم.

وی جزئیات بیشتری در مورد این حمله احتمالی ارائه نکرد.

اقتصاد روسیه طوفان تحریم ها را پشت سر گذاشته است

تحریم های غرب بانک های روسیه، افراد ثروتمند و واردات فناوری را تحت تاثیر قرار داده است. اما پس از یک سال محدودیت‌های گسترده با هدف تحقیر سینه جنگی مسکو، زندگی اقتصادی روس‌های معمولی چندان متفاوت از قبل از حمله به اوکراین به نظر نمی‌رسد.

هیچ بیکاری انبوهی وجود ندارد، هیچ ارز در حال سقوط نیست، هیچ صفی در مقابل بانک های ورشکسته وجود ندارد. مجموعه‌ای از سوپرمارکت‌ها تغییر چندانی نکرده است و مارک‌های بین‌المللی هنوز در دسترس هستند یا جایگزین‌های محلی جای آن‌ها را گرفته‌اند.

ازدحام جمعیت ممکن است در برخی از مراکز خرید مسکو کم شده باشد، اما نه به شدت. برخی از شرکت‌های خارجی مانند مک‌دونالدز و استارباکس توسط مالکان محلی تصرف شده‌اند که نام‌های مختلفی را در اساساً روی یک منو می‌زنند.

ولادیمیر ژاروف، 53 ساله که در تلویزیون کار می کند، گفت: «از نظر اقتصادی، هیچ چیز تغییر نکرده است. “من مثل سابق کار می کنم، مثل گذشته خرید می کنم. خوب، شاید قیمت ها کمی افزایش یافته باشد، اما نه به گونه ای که خیلی به چشم بیاید.”

اقتصاد روسیه بسیار بهتر از حد انتظار تحریم های اقتصادی بی سابقه غرب را پشت سر گذاشته است. اما در نهایت با تشدید محدودیت‌ها بر پول‌ساز اصلی کرملین – نفت – ماه‌های آینده آزمون سخت‌تری برای اقتصاد قلعه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه خواهد بود.

اقتصاددانان می‌گویند تحریم‌ها بر روی سوخت‌های فسیلی روسیه که اکنون به‌طور کامل اعمال می‌شوند – مانند سقف قیمت نفت – باید درآمدی را که بودجه حملات ارتش به اوکراین را تامین می‌کند، کاهش دهد. برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که نشانه‌هایی از مشکلات – مشکلات مالی دولت یا سقوط ارز – ممکن است در ماه‌های آینده ظاهر شود.

اما سایر اقتصاددانان می گویند که کرملین دارای ذخایر قابل توجهی از پول است که توسط تحریم ها ضربه نخورده است، در حالی که پیوندها با شرکای تجاری جدید در آسیا به سرعت شکل گرفته است. آنها می گویند که روسیه به احتمال زیاد امسال با کمبود پول مواجه نخواهد شد، اما در عوض با یک لغزش آهسته به سمت سال های رکود اقتصادی مواجه خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …