بایدن به آمریکایی ها اطمینان داد: سیستم بانکی ما امن است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – پرزیدنت بایدن صبح روز دوشنبه به دنبال جلوگیری از هرگونه بحران اعتماد به دنبال شکست دو بانک بزرگ در روزهای اخیر بود و تاکید کرد که آمریکایی‌ها می‌توانند به این سیستم ایمان داشته باشند، حتی در حالی که او تاکید کرد که نجات به منزله کمک مالی مالیات دهندگان نیست.

آقای بایدن در یک بیانیه تلویزیونی کوتاه از کاخ سفید، کمی قبل از باز شدن بازارها در ایالات متحده، اعلام کرد که دولت قاطعانه به فروپاشی بانک سیلیکون ولی و بانک امضا پاسخ می دهد به گونه ای که از سپرده گذاران بدون پاداش دادن به ریسک محافظت می کند. گرفتن مدیران و سرمایه گذاران

“آمریکایی ها می توانند مطمئن باشند که سیستم بانکی ما امن است. رئیس جمهور گفت سپرده های شما محفوظ است. اجازه دهید همچنین به شما اطمینان دهم که ما در این امر متوقف نخواهیم شد. ما هر کاری لازم باشد انجام خواهیم داد.»

آقای بایدن گفت که دولت مطمئن خواهد شد که سپرده‌ها در روز دوشنبه در دسترس خواهد بود تا مشاغل کوچک بتوانند به کارگران خود پرداخت کنند و کارگران بتوانند صورت حساب‌های خود را بپردازند. او گفت: «سپرده‌های شما در صورت نیاز وجود خواهد داشت.

اما او به دنبال تمایز مداخله خود از کمک مالی مالیات دهندگان در طول سقوط مالی 09-2008 بود، زمانی که دولت های جورج دبلیو بوش و باراک اوباما صدها میلیارد دلار را برای نجات صنعت بانک به دنبال یک بحران سیستمی هدایت کردند. سرانجام، بانک‌ها پول را بازپرداخت کردند، اما این تصور که مالیات‌دهندگان روزمره مجبور بودند بانکداران ثروتمند را نجات دهند، رأی‌دهندگان را تحت فشار قرار داد و مسلماً سیاست را به گونه‌ای تغییر داد که تا به امروز هم ادامه دارد.

آقای بایدن که معاون رئیس جمهور اوباما در مرحله آخر بحران قبلی بود، در بیانیه خود در صبح روز دوشنبه گفت: “این یک نکته مهم است: هیچ ضرری متوجه مالیات دهندگان نخواهد شد.” اجازه دهید تکرار کنم که هیچ ضرری متوجه مالیات دهندگان نخواهد شد.

هزینه کامل کردن سپرده گذاران از طریق کارمزدهای پرداخت شده توسط بانک ها به شرکت بیمه سپرده فدرال، یا FDIC تامین می شود. در بیانیه‌ای در روز یکشنبه، فدرال رزرو اعلام کرد «پیش‌بینی نمی‌کند که نیازی به استفاده از این وجوه پشتیبان باشد».

آقای بایدن اصرار داشت که مسئولیت این ناکامی ها را بر عهده خواهد گرفت. وی با بیان اینکه مدیران این بانک ها برکنار می شوند، افزود: هیچکس بالاتر از قانون نیست. و آقای بایدن گفت که از کنگره و تنظیم‌کننده‌های بانکی می‌خواهد تا تغییرات قوانین را در نظر بگیرند «تا احتمال وقوع دوباره این نوع شکست بانک‌ها کاهش یابد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

«جهان صغیر بریتانیا برگزیت»: مستند نورفولک یک موفقیت شگفت‌انگیز آلمانی است | نورفولک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پرتره غریب و صمیمانه یک …