در میان ناامیدی ایرلندی‌ها در مراسم اسکار، چشم‌ها به شوخی‌های «خطرناک» می‌چرخند | اسکار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایرلند به افتخار اسکار امیدوار بود، اما در عوض به شوخی‌هایی در مورد نوشیدن، دعوا و لهجه‌های نامفهوم دست یافت، زیرا فقط چند مجسمه طلایی آرزومند را داشت.

تنها دو جایزه از 14 نامزدی به اندازه کافی ناامید کننده بود، اما هالیوود با ترانه های ملی که در ایرلند چشم ها را برانگیخت، توهین به آسیب را اضافه کرد.

جیمی کیمل، مجری برنامه، در مونولوگ افتتاحیه، یک گیج زد که «موج سبز» را به سیلی زدن ویل اسمیت به کریس راک در مراسم سال گذشته مرتبط کرد. “پنج بازیگر ایرلندی امشب نامزد شده اند، که به این معنی است که شانس یک مبارزه دیگر روی صحنه بسیار بالا رفته است.”

بعداً در مراسم، کیمل از کالین فارل در مورد نامه‌ای از طرفداران پرسید که در آن از بازی او در The Banshees of Inisherin ابراز تحسین می‌کردند، اما خواستار توضیح در مورد آنچه شخصیت در فیلم بود، شد.

این جوک بازتاب یک طرح پخش زنده شنبه شب NBC بود که فارل و همبازی اش برندان گلیسون را غیرقابل درک نشان می داد و یک مجری SNL فریاد می زد: «وای! آنها هنوز شروع به نوشیدن نکرده اند.»

ریچارد بانهام پس از دریافت جایزه اسکار در مراسم اسکار.
ریچارد بانهام پس از دریافت جایزه اسکار بهترین جلوه های بصری به عنوان بخشی از تیم سازنده آواتار: راه آب. عکس: جان لوچر/اینویژن/AP

این طرح به طور گسترده به عنوان توهین‌آمیز و غیر خنده‌دار معرفی شده بود، بنابراین بینندگان ایرلندی وقتی کیمل بار دیگر به تمسخر لهجه‌های خود در نامه طرفدار احتمالی پرداخت، شگفت‌زده شدند. فارل لبخندی زد و گفت: “دوست دارم او به یوتیوب برود و طرح SNL دیشب را ببیند.”

این مبادله باعث خنده در تئاتر دالبی شد، اما تماشاگران در ایرلند پاسخ فارل را به عنوان پاسخی واضح به کلیشه‌های تنبل تحسین کردند. یکی از کامنت‌گذاران در توییتر نوشت: «این پسر تیزبین است، خوشحالم که او را صدا می‌زند SNL، باعث افتخار ایرلند است.

یکی از دلایلی که SNL skit تا این حد صاف شد این بود که فارل در سال 2006 الکل را کنار گذاشت و در مورد چالش هوشیار ماندن صحبت کرد. لیزا مک گی، خالق دختران دری، در توییتی نوشت: «بله خیلی خوبه»، با یک ایموجی در دست.

دیگر کاربران شبکه های اجتماعی اشاره کردند که وقتی از نامزد دیگر ایرلندی، پل مسکال، روی فرش قرمز پرسیده شد که چگونه قصد دارد شب اسکار را جشن بگیرد، او پاسخ داد: “نوشیدن”.

(از سمت چپ) جیمز مارتین، راس وایت، تام برکلی و سیموس اوهارا جایزه بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده را برای فیلم خداحافظی ایرلندی دریافت کردند.
(از سمت چپ) جیمز مارتین، راس وایت، تام برکلی و سیموس اوهارا جایزه بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده را برای فیلم خداحافظی ایرلندی دریافت کردند. عکس: Rob Latour/Rex/Shutterstock

Banshees of Inisherin علیرغم 9 نامزدی، هیچ جایزه ای دریافت نکرد. آیریش تایمز می‌گوید: «در قطاری که همه‌جا همه‌جا یک‌باره است، له شد». در رده بین المللی، فیلم پیشگامانه ایرلندی زبان The Quiet Girl در مقابل فیلم All Quiet در جبهه غربی آلمان شکست خورد.

ایرلند دو تسلی داشت: ریچارد بانهام، اهل دوبلین، دومین اسکار خود را برای بهترین جلوه های بصری به عنوان بخشی از تیم سازنده آواتار: راه آب برد. و فیلم ایرلند شمالی «خداحافظ ایرلندی» برنده بهترین فیلم کوتاه لایو اکشن شد، که منجر به یکی از تکان دهنده ترین لحظات اسکار نود و پنجمین شد: تماشاگران به سازندگان فیلم پیوستند تا تولد ستاره آن، جیمز مارتین را که تبدیل شده بود، تبریک بگویند. 31.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …