چه کسی خطوط لوله گاز نورد استریم را منفجر کرد؟ – پادکست | اخبار

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صبح روز 26 سپتامبر سال گذشته، فعالیت لرزه‌ای غیرعادی در قسمتی از دریای بالتیک در نزدیکی دانمارک مشاهده شد. بلافاصله پس از آن، مقامات دانمارکی به کشتی های عبوری هشدار دادند. توده‌های گاز زیر آب در مکان‌های مختلف ظاهر می‌شدند و نواحی غول‌پیکری از حباب‌ها را روی سطح اقیانوس تشکیل می‌دادند. برخی از آنها 700 متر (2300 فوت) عرض داشتند.

به عنوان سردبیر دفاعی آبان نیوز، و صباغ، می گوید مایکل صافی، زیردریایی ها برای بررسی فرستاده شدند و به سرعت منبع نشت را پیدا کردند: انفجارهای عمدی – خرابکاری.

این سوال که چه کسی خطوط لوله نورد استریم را منفجر کرد، یک معمای بین‌المللی بود، با اولین سرنخ‌های مشخص در هفته گذشته که مظنون به انجام آن بودند: گروه کوچکی از افراد بسیار آموزش دیده که گمان می‌رود طرفدار اوکراین هستند. دولت اوکراین به نوبه خود هرگونه دخالت در خرابکاری را رد کرده است. گزارش های جدید درباره این حادثه چه چیزی را نشان می دهد؟ و آیا این یک عملیات “پرچم دروغین” بوده است؟حباب های سطح دریای بالتیک پس از انفجار خط لوله نورد استریم.  عکس: دفاع دانمارک/خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

عکس: دفاع دانمارکی/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

از آبان نیوز حمایت کنید

آبان نیوز از نظر سرمقاله مستقل است. و ما می خواهیم روزنامه نگاری خود را باز و در دسترس همه نگه داریم. اما ما به طور فزاینده‌ای به خوانندگان خود نیاز داریم تا بودجه کار ما را تأمین کنند.

از آبان نیوز حمایت کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …