دیوید آتنبرو هشدار می دهد که طبیعت در بحران است، اما “ما راه حل ها را داریم” | دیوید آتنبرو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سر دیوید آتنبرو هشدار داده است که “طبیعت در بحران است” زیرا از مردم خواسته است که در پشت اقدام برای نجات آن متحد شوند.

این مورخ طبیعی که برنامه هایی از جمله سیاره زمین و سیاره آبی را ارائه کرده است، به عنوان خیریه انجمن سلطنتی برای حفاظت از پرندگان (RSPB)، صندوق جهانی طبیعت (WWF) و اعتماد ملی ابتکار مشترکی را با هدف راه اندازی کردند. در توقف تخریب طبیعت در سراسر بریتانیا.

با راه اندازی کمپین Save Our Wild Isles، بیانیه مشترک مدیران اجرایی سه گروه هشدار داد که “حیات وحش شگفت انگیز و مکان های وحشی” کشور “با سرعت وحشتناکی از بین می روند”.

آتنبرو، سفیر WWF، پس از اولین قسمت از سریال جدید خود در بی‌بی‌سی Wild Isle – که اولین مجموعه در بریتانیا بود – گفت که هنوز به آینده خوشبین است.

او گفت: «حقیقت این است که هر یک از ما، مهم نیست که کی هستیم یا کجا زندگی می کنیم، می توانیم و باید در احیای طبیعت نقش داشته باشیم. به راحتی می‌توان از مقیاس مسائلی که سیاره ما با آن روبه‌رو است احساس غرق شدن یا ناتوانی کرد، اما ما راه‌حل‌هایی داریم.

من به آینده امیدوار هستم، زیرا اگرچه طبیعت در بحران است، اما اکنون زمان اقدام است و با هم می توانیم آن را نجات دهیم.

این کمپین کاهش سریع گونه‌های وحشی بومی را برجسته می‌کند، با ارقام نشان می‌دهد که در اسکاتلند تقریباً نیمی (49٪) از گونه‌های پرندگان از سال 1994 کاهش یافته‌اند و از هر 9 گونه یکی در معرض انقراض است.

پرندگان دریایی مولد اسکاتلند به طور فزاینده‌ای در معرض تهدید قرار می‌گیرند، به طوری که تعداد کیتی‌واک‌ها و اسکواهای قطبی بین سال‌های 1995 تا 2020 بیش از 70 درصد کاهش یافته است، در حالی که کرک‌ها، پیچ‌دارها و بال‌ها همگی بیش از 60 درصد کاهش یافته‌اند.

برای کمک به مقابله با زوال طبیعت، کمپین Save Our Wild Isles از مردم می‌خواهد «هفته‌ای یک‌بار وحشی شوند» – که می‌تواند شامل کاشت بذر گل‌های وحشی، خوردن غذاهای گیاهی بیشتر یا مشارکت در پروژه‌های اجتماعی باشد.

هیلاری مک گریدی، مدیر کل اعتماد ملی، بسی اسپایت، مدیر اجرایی RSPB و تانیا استیل، مدیر اجرایی WWF (بریتانیا) در بیانیه‌ای مشترک گفتند: «حیات وحش شگفت‌انگیز و مکان‌های وحشی که بریتانیا بسیار خاص با سرعت وحشتناکی نابود می شود. تعداد زیادی از حیوانات، پرندگان و زیستگاه ها به معنای واقعی کلمه در طول زندگی خود ما از بین رفته اند و اکنون باید بپذیریم که بدون اقدام فوری و جمعی، اقتصاد ما، آب و هوا و ثبات نسل های آینده که در جزایر وحشی ما زندگی می کنند، همگی با مشکل مواجه می شوند. بمب زمان.”

یک نظرسنجی توسط YouGov که به سفارش این کمپین انجام شد، نشان داد که از هر پنج اسکاتلندی، چهار نفر (81٪) می خواهند ببینند همه احزاب سیاسی گرد هم می آیند تا یک برنامه عملی برای حفاظت از طبیعت تهیه کنند، که 79٪ از آنها از مجازات های سخت تر برای مشاغلی که اقداماتشان به این کار کمک می کند، حمایت می کنند. زوال در طبیعت تقریباً سه چهارم مردم اسکاتلند (71 درصد) گفتند که نگران وضعیت طبیعت در بریتانیا هستند. در بریتانیا این رقم به 76 درصد افزایش یافت.

لانگ بنکس، مدیر WWF اسکاتلند گفت: «نجات جزایر وحشی ما یک چالش بزرگ است و ما باید سریع عمل کنیم، اما امیدی وجود دارد. “علم در مورد آنچه ما باید انجام دهیم روشن است و در حال حاضر افراد شگفت انگیزی وجود دارند که مزارع، مشاغل، سواحل، فضاهای شهری، شبکه های حمل و نقل، منابع انرژی و جوامع را برای طبیعت تغییر می دهند. ما فقط به آن نیاز داریم.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

لورنا اسلاتر، وزیر تنوع زیستی اسکاتلند، گفت: «برگرداندن تلفات چشمگیر در طبیعت که در زمان‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم، یکی از چالش‌های تعیین‌کننده زمان ماست، بنابراین من از این کمپین مهم جدید استقبال می‌کنم.»

وزیر محیط‌زیست بریتانیا، ترز کافی، گفت: «شوق خستگی‌ناپذیر سر دیوید برای دنیای طبیعی به ما یادآوری می‌کند که چقدر باید جشن بگیریم – و هنوز چقدر باید برای محافظت و احیای طبیعت اینجا در بریتانیا انجام دهیم.

«به همین دلیل است که ما الزامی را برای توقف زوال طبیعت و حفاظت از فراوانی گونه‌ها وضع کرده‌ایم و به همین دلیل متعهد هستیم که میزان زیستگاه را برای رشد طبیعت افزایش دهیم.

«در آغاز سال، من طرح جامع بهبود محیط زیست خود را منتشر کردم که در آن توضیح دادم چگونه به پاکسازی رودخانه‌هایمان، کاشت درختان بیشتر و احیای پارک‌های ملی‌مان ادامه می‌دهیم تا گونه‌های نمادین بیشتری مانند سنجاب قرمز و جوجه تیغی شرایطی را داشته باشند. نیاز به شکوفا شدن

“حفاظت و احیای طبیعت یک تلاش واقعا ملی است که همه ما می توانیم در آن نقش داشته باشیم. به همین دلیل است که من از این فراخوان برای یک بار در هفته استقبال می‌کنم تا همه – مردم، جوامع، مشاغل و ما در دولت – بتوانند برای ایجاد تفاوت برای طبیعت در این کشور با هم همکاری کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …