بریتانیا: ده ها هزار پزشک اعتصاب 3 روزه را آغاز کردند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لندن — ده‌ها هزار پزشک جوان روز دوشنبه در سراسر انگلیس دست به اعتصاب زدند تا خواستار دستمزد بهتر شوند و سه روز اختلال گسترده در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های بهداشتی بریتانیا با بودجه دولتی آغاز شد.

پزشکان جوان 45 درصد از کل پزشکان NHS را تشکیل می دهند. پزشکان ارشد و سایر پزشکان باید برای پوشش خدمات اورژانسی، مراقبت های ویژه و خدمات زایمان به خدمت گرفته شوند.

انجمن پزشکی بریتانیا، اتحادیه صنفی پزشکان، می گوید که دستمزد پزشکان جوان از سال 2008 به صورت واقعی 26 درصد کاهش یافته است، در حالی که حجم کار و لیست انتظار بیماران در بالاترین حد خود قرار دارد. این اتحادیه می‌گوید فرسودگی شغلی و بحران هزینه‌های زندگی در بریتانیا، پزشکان را از خدمات بهداشت عمومی دور می‌کند.

این اتحادیه گفت که پزشکان تازه صلاحیت شده فقط 14.09 پوند (17 دلار) در ساعت درآمد دارند.

سایر کارکنان بهداشتی از جمله پرستاران و امدادگران نیز در ماه‌های اخیر اعتصاب‌هایی را برای خواستار دستمزد و شرایط بهتر برگزار کرده‌اند. ارقام NHS نشان می دهد که بیش از 100000 قرار ملاقات در زمستان امسال به دلیل ترک خدمت پرستاران به تعویق افتاده است.

استفان پاویس، مدیر پزشکی NHS انگلستان، گفت که انتظار می رود اعتصاب 72 ساعته این هفته جدی ترین تأثیر را داشته باشد و باعث “اختلال گسترده” شود.

او گفت که برخی از مراقبت‌های سرطان در کنار قرارهای معمول و برخی عمل‌ها احتمالاً تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

نخست وزیر ریشی سوناک روز یکشنبه به خبرنگاران گفت که «ناامیدکننده است که اتحادیه پزشکان جوان با دولت تعامل نمی‌کند.» اتحادیه پزشکان گفت که مقامات ماه‌هاست از مشارکت با خواسته‌های خود امتناع کرده‌اند و اخیراً دعوتی برای گفت‌وگو شده است. با پیش شرط های «غیرقابل قبول»

اعتصاب پزشکان در این هفته مصادف است با ترک‌های دسته‌جمعی از سوی ده‌ها هزار معلم و کارمند دولتی در روز چهارشنبه، روزی که دولت آخرین بیانیه بودجه خود را رونمایی می‌کند.

موجی از اعتصابات زندگی بریتانیایی ها را برای ماه ها مختل کرده است، زیرا کارگران برای همگام شدن با تورم فزاینده که در ژانویه به 10.1 درصد رسید، دستمزدها را افزایش می دهند. این رقم نسبت به اوج 11.1 درصدی نوامبر کاهش داشت، اما همچنان بالاترین میزان در 40 سال گذشته است.

تعداد زیادی از افراد دیگر در بخش دولتی، از جمله رانندگان قطار، حمل‌کننده چمدان‌های فرودگاه، کارکنان مرزی، بازرسان رانندگی، رانندگان اتوبوس و کارکنان پست، همگی شغل خود را رها کرده‌اند تا خواهان دستمزد بیشتر شوند.

اتحادیه‌ها می‌گویند که دستمزدها، به‌ویژه در بخش دولتی، در یک دهه گذشته به صورت واقعی کاهش یافته است و بحران هزینه‌های زندگی ناشی از افزایش شدید قیمت‌های مواد غذایی و انرژی، بسیاری را برای پرداخت صورت‌حساب‌های خود دچار مشکل کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

برایتون – منچستریونایتد: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، WSL رکورد دیگری را در این …