مخالفان پوتین و لیبرال های روسی موفقیت ناوالنی در اسکار را جشن می گیرند | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لیبرال های روسی روز دوشنبه جایزه اسکار ناوالنی را جشن گرفتند، مستندی درباره مسمومیت و زندانی شدن «قهرمان» رهبر مخالفان روسیه، الکسی ناوالنی.

این فیلم که روز یکشنبه در مراسم اسکار در لس آنجلس برنده بهترین مستند بلند شد، به دنبال تحقیقاتی توسط تیم ناوالنی به همراه گروه بلینگکت در حالی است که آنها نقاب ماموران FSB را که برای مسموم کردن ناوالنی در سال 2020 فرستاده شده بودند را آشکار می کنند. کرملین همیشه دست داشتن در این امر را رد کرده است.

کارگردان، دانیل روهر، مجسمه خود را با تقدیم آن به ناوالنی و همه زندانیان سیاسی در سراسر جهان پذیرفت.

روهر گفت: «الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه، در سلول انفرادی باقی می‌ماند که او می‌گوید – من می‌خواهم مطمئن شوم که حرف‌های او دقیقاً درست است – «جنگ تجاوزکارانه ناعادلانه ولادیمیر پوتین در اوکراین».

وی افزود: الکسی، جهان پیام حیاتی شما برای همه ما را فراموش نکرده است: ما نباید از مخالفت با دیکتاتورها و اقتدارگرایی هرجا که سرش را بالا می کشد هراس داشته باشیم.

یولیا ناوالنایا، همسر ناوالنی، با پیوستن به کارگردان روی صحنه، گفت: «شوهرم فقط به خاطر گفتن حقیقت در زندان است. شوهر من فقط به خاطر دفاع از دموکراسی در زندان است.

“الکسی، من رویای روزی را می بینم که تو آزاد شوی.”

صبح روز دوشنبه، چهره‌های اپوزیسیون و روزنامه‌نگاران برجسته روسیه در شبکه‌های اجتماعی به ناوالنی تبریک گفتند.

میخائیل خودورکوفسکی، سرمایه دار سابق نفت که با کرملین شکست خورد، در توییتر نوشت:

«به همکاران برای اسکار برای فیلم ناوالنی تبریک می گویم! خودورکوفسکی در توییتر نوشت: امیدوارم این به الکسی کمک کند که زنده بماند.

میخائیل فیشمن، روزنامه‌نگار و فیلمساز لیبرال روسی، ناوالنی را “قهرمان” خواند و خواستار آزادی او شد.

ناوالنی به این دلیل که یک قهرمان است و به این دلیل که هنوز روزی که از زندان آزاد می‌شود فرا نرسیده اسکار دریافت کرد. اما آن روز قطعا فرا خواهد رسید. آزادی برای ناوالنی! آزادی برای همه ما!»

ناوالنی 46 ساله مجموعاً 11.5 سال به اتهامات کلاهبرداری و اهانت به دادگاه محکوم شده است. حامیان و گروه های برجسته حقوق بشر می گویند که وضعیت سلامتی او پس از حدود ده ها دوره در سلول انفرادی به شدت بدتر شده است.

ماری استروترز، مدیر عفو بین‌الملل در اروپای شرقی و آسیای مرکزی، سپتامبر گذشته نوشت: «سلامت و سلامت او در خطر جدی است و این مساوی است با رفتار ظالمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز».

تصمیم اسکار برای اعطای جایزه اسکار به «ناوالنی» با خشم و تحقیر اردوگاه طرفدار دولت مواجه شد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که او مستند ناوالنی را ندیده است اما احتمالاً جایزه “سیاسی” شده است.

سرگئی مارکوف، یک تحلیلگر طرفدار کرملین، گفت که این جایزه نشان دهنده “تحقیر اسکار” است.

«فیلم ناوالنی کاملاً تبلیغاتی تک بعدی است. تبلیغات ضد روسیه. مارکوف در کانال تلگرامی خود نوشت: فیلم سعی می کند حقیقت زندگی را نشان ندهد، بلکه حقیقت را پنهان کند.

چندین رسانه برجسته دولتی در مورد پیروزی «ناوالنی» گزارشی ندادند و این مستند را از پوشش خبری اسکار خود کنار گذاشتند.

پوتین معروف است که از صدا زدن ناوالنی با نام خود امتناع می ورزد و ترجیح می دهد از رهبر مخالفان به عنوان “نیروی سیاسی خاص” یا “این آقا” یاد کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

برایتون – منچستریونایتد: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، WSL رکورد دیگری را در این …