بی‌بی‌سی با بازگشت ستاره سابق فوتبال گری لینه‌کر به میزبانی، عقب نشینی کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ستاره سابق فوتبال انگلیس گری لاینکر پس از اینکه پخش کننده عمومی بریتانیا با مجری به توافق رسید و به “آخر هفته سخت” پایان داد، به عنوان مجری برنامه برتر فوتبال آخر هفته بی بی سی ادامه خواهد داد.

تیم دیوی، مدیر کل بی‌بی‌سی گفت: «گری بخش ارزشمندی از بی‌بی‌سی است و من می‌دانم که بی‌بی‌سی چقدر برای گری اهمیت دارد، و من مشتاقانه منتظرم که او در آخر هفته آینده پوشش ما را ارائه کند.» در یک بیانیه.

این اقدام پس از اعتراضاتی صورت گرفت که این بازیکن سابق، که به یک کارشناس تبدیل شده بود، مجبور شد از ارائه برنامه برتر فوتبال بی بی سی کناره گیری کند. دو ستاره سابق فوتبال دیگر که قرار بود در کنار لینککر حضور داشته باشند، یان رایت و آلن شیرر نیز به نشانه همبستگی از سمت خود کناره گیری کردند.

این اختلاف در آخر هفته گسترش یافت و تعدادی از مجریان برجسته ورزشی بی‌بی‌سی از کار در برنامه‌های پخش خودداری کردند و به شدت برنامه‌های سنگین ورزشی آخر هفته بی‌بی‌سی را مختل کرد.

توییت لاینکر از لایحه جدید دولت در مورد پناهجویان انتقاد کرد و زبانی که برای راه اندازی این سیاست استفاده می شد با زبان آلمانی دهه 1930 مقایسه کرد.

بی‌بی‌سی اکنون می‌گوید که بازبینی مستقلی از راهنمای رسانه‌های اجتماعی موجود خود را نیز آغاز خواهد کرد. این بیانیه افزود: Lineker طرفدار چنین بررسی است که به طور خاص به فریلنسرهای خارج از اخبار و امور جاری مربوط می شود.

در همین حال، مجری می‌گوید که دستورالعمل‌های رسانه‌های اجتماعی بی‌بی‌سی را که در سال 2020 معرفی شده‌اند، در حالی که بررسی در حال انجام است، رعایت می‌کند.

ملی پوش سابق انگلیس گفت که خوشحال است که راهی به جلو پیدا کرده است و انتظار می رود برای ارائه بازی های جام حذفی این هفته بازگردد.

لینکر گفت: “من تقریباً 3 دهه است که ورزش را در بی بی سی ارائه می دهم و به همکاری با بهترین و منصف ترین پخش کننده در جهان افتخار می کنم.

این کارشناس فوتبال به حمایت خود از پناهجویان ادامه داد و گفت که دو روز سخت گذشته “با فرار از خانه خود از آزار و اذیت یا جنگ برای پناه بردن به سرزمینی دور قابل مقایسه نیست.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

LV= علیرغم افزایش ضرر، 318000 پوند به رئیس سابق جایزه می دهد | LV=

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، مدیر اجرایی سابق LV= علیرغم افزایش …