از نامزدهای رهبری SNP خواسته شد که به مناطق حائل کلینیک سقط جنین متعهد شوند | حزب ملی اسکاتلند (SNP)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمپین های طرفدار انتخاب از همه نامزدهای رهبری حزب ملی اسکاتلند می خواهند متعهد شوند که تحمیل مناطق حائل عاری از اعتراض در اطراف کلینیک های سقط جنین را تسریع بخشند، زیرا متخصصان مراقبت های بهداشتی تأثیر “پشیمان کننده” فعالیت ضد انتخاب بر زندگی کاری آنها را توصیف می کنند.

در بحبوحه نگرانی فزاینده مبنی بر اینکه اسکاتلند از بقیه بریتانیا عقب تر است، پس از اینکه مناطق دسترسی امن هفته گذشته آخرین مانع پارلمانی خود را در مجلس عوام گذراندند، در آخر هفته اعتراض و اعتراضی در خارج از کلینیک سندیفورد در گلاسکو برگزار شد. این کلینیک طیف وسیعی از خدمات از جمله سقط جنین، حمایت از قربانیان تجاوز جنسی و مراقبت های بهداشتی ترنس ها را ارائه می دهد.

اعضای حزب خانواده اسکاتلندی – که توسط ریچارد لوکاس، عضو سابق Ukip رهبری می شود – در ورودی کلینیک را “آجرکاری” ساختند.

سخنرانان با حمل پلاکاردهایی که روی آنها نوشته شده بود «زندگی متولد نشده مهم است»، «ایدئولوژی ترنس را از مدارس ما دور نگه دارید» و «یک مرد نمی تواند زن شود»، سقط جنین را برای گروه متواضع معترضان «شیطان» و «شرور» توصیف کردند. جمعیت بسیار بیشتری به یک ضد اعتراض مجاور پیوستند و مردم در حال رقصیدن و آواز خواندن آهنگ های بانی تایلر و اسپایس گرلز در دستگاه کارائوکه بودند.

آدری براون، مشاور بهداشت جنسی و باروری که تا دسامبر گذشته در سندیفورد کار می‌کرد، به آبان نیوز گفت: «هرگاه اعتراض‌ها رخ می‌دهند، احساس اضطراب در مورد حضور در کلینیک ایجاد می‌کنند. آنها همچنین غیرقابل پیش بینی بودند – شما می توانید در وسط یک مشاوره با یک بیمار باشید و سپس توسط یک رامی قطع شوید. [fight] بیرون از پنجره شما».

دکتر گرگ ایروین، مشاور رادیولوژیست اطفال که در بیمارستان دانشگاه ملکه الیزابت گلاسکو کار می کند، جایی که کمپین 40 روز برای زندگی اعتراض روزانه خود را در روزه برگزار می کند، گفت: «اعتراضات در حال حاضر پشیمان نیستند و برای کارکنان مانند یک بی وقفه است. اثر تیراندازی تک تک بیمارانی که به بیمارستان می آیند گرفتار آن هستند.»

«انگلیس، ولز و ایرلند شمالی جهشی را از دست بدهند [in creating buffer zones] ایروین گفت: «بسیار نگران» نتیجه رقابت رهبری SNP است.

هر سه نامزد جانشینی نیکولا استورجن نشان داده‌اند که مایل به همکاری با جیلیان مکی، MSP سبزهای اسکاتلند هستند، که از لایحه یکی از اعضای هولیرود حمایت می‌کند که «مناطق دسترسی امن» را در اطراف محیط‌های مراقبت‌های بهداشتی که خدمات سقط جنین را ارائه می‌دهند، ایجاد می‌کند.

اما به گفته لوسی گریو، از گروه Back Off Scotland، گروهی که در سال 2020 برای جلوگیری از اعتراضات ضد سقط جنین و بیداری های نماز در مورد خدمات مراقبت های بهداشتی تشکیل شد، بین این سه تفاوت قابل توجهی وجود دارد.

اش ریگان و همزا یوسف، وزیر بهداشت، متعهد شده اند که از لایحه مکی به طور کامل حمایت کنند، خدمات را بهبود بخشند تا از اجبار بسیاری از زنان برای جلوگیری از سفر به انگلیس برای اقدامات بعدی جلوگیری کنند، و مراقبت از سقط جنین را از قانون کیفری حذف کنند – هدف یوسف. تا پایان این مجلس یعنی در سال 2026 انجام شود.

کیت فوربس به Back Off Scotland گفت که با مکی در مورد مناطق حائل کار خواهد کرد اما خواهان یک لایحه “متوازن” است که با تعهدات کنوانسیون اروپایی حقوق بشر مطابقت داشته باشد. او موافقت کرد که “خدمات بهداشتی باید تا حد امکان در نزدیکی خانه ارائه شوند” و گفت که با قانون فعلی سقط جنین “تداخلی” نخواهد داشت.

گریو گفت: «او می‌گوید که ایمانش بر سیاست‌گذاری تأثیر نمی‌گذارد، اما این نمونه‌ای بسیار واضح از جایی است که می‌خواهد – و این به اندازه کافی خوب نیست».

دموکراسی باز ماه گذشته فاش کرد که فوربس یک دوره کارآموزی در هالیرود را با بودجه یک گروه لابی ضد سقط جنین انجام داده است و بعداً در یک صبحانه نماز ملی بیانیه ای علیه سقط جنین بیان کرد. پنج‌شنبه گذشته در مناظره رهبران کانال 4 در پاسخ به این سوال که آیا تمایل او برای «تعادل» در مناطق حائل شامل تدارک نماز جماعت است، اما اصرار داشت که رقبای او باید «زمانی که می‌گویم از آن حمایت‌های قانونی حمایت می‌کنم و از مناطق حائل حمایت می‌کنم، حرف مرا بپذیرند».

راشل کلارک، رئیس کارکنان سرویس مشاوره بارداری بریتانیا، گفت که رای هفته گذشته عوام برای معرفی مناطق دسترسی ایمن – یا حائل – در انگلستان و ولز، نور تازه‌ای بر پیشرفت کند در اسکاتلند تابید. در دسامبر گذشته، دادگاه عالی حکم داد که ایرلند شمالی می تواند برنامه های مشابهی را بدون دخالت در حقوق EHRC انجام دهد.

کلارک گفت: «با روی کار آمدن اولین وزیر جدید، زنان به یک جدول زمانی محکم پارلمانی برای لایحه جیلیان مکی و درک روشنی از دولت نیاز دارند که هر گونه تلاش برای «تعادل» حقوق زنان و حقوق ضد سقط جنین. گروه‌هایی که در دروازه کلینیک‌ها و بیمارستان‌های سقط جنین قرار دارند، اسکاتلند را بسیار پشت سر بقیه بریتانیا رها می‌کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن از رگولاتورها خواست تا نظارت بر برخی بانک ها را افزایش دهند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه از …