“من فریاد می زدم”: مالزی و ویتنام پیروزی های اسکار را جشن گرفتند | اسکار 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طرفداران سینما در سرتاسر جنوب شرق آسیا برنده های اسکار پیشگامانه را برای میشل یئو، ستاره سینمای مالزیایی و که هوی کوان که در ویتنام متولد شده است، جشن گرفته اند.

یئو، اولین کسی که اصالتاً جنوب شرق آسیاست برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد، برای بازی در فیلم همه چیز همه جا به یکباره، پیروزی یکشنبه شب خود را به عنوان “تاریخ در حال ساخت” توصیف کرد.

«برای همه پسران و دخترانی که شبیه من هستند که امشب تماشا می‌کنم، این یک چراغ امید و احتمالات است. این مدرکی است که رویاها به حقیقت می پیوندند.»

میشل یوه برنده بهترین بازیگر زن در برنده اسکار تاریخی – ویدئو

سخنرانی این زن 60 ساله توسط مادرش، جانت یئو، به صورت زنده از یکی از سینماهای کوالالامپور، جایی که بیش از 100 چهره مشهور و همچنین سیاستمداران از ساعت 7 صبح به وقت محلی (2300 GMT) صبح روز دوشنبه در یک سالن اجتماعات جمع شده بودند، تماشا کرد. در حال مشاهده مهمانی

میشل یئو پس از سخنرانی مادرش به صورت ویدیویی با او تماس گرفت و با تشویق های گروهی از سراسر اتاق مواجه شد. مادرش شعار “مالزی بوله” به معنای “مالزی می تواند انجامش دهد” را سر داد – و با نواختن آن عبارت “میشل بوله” را سر داد.

جانت یئو، مادر میشل یئو، برنده شدن دخترش در اسکار را در یکی از سینماهای کوالالامپور جشن گرفت.
جانت یئو، مادر میشل یو، برنده شدن دخترش در اسکار را در یکی از سینماهای کوالالامپور جشن می گیرد. عکس: وینسنت تیان/AP

جو چان، کارگردان هنری مالزیایی، گفت که او با تماشای Yeoh روی صفحه بزرگ شده است و یکی از افرادی بود که در مراسم کوک کرد. او گفت: «استعداد ترجمه می‌شود، مهم نیست اهل کجا هستید و کجا هستید.

والری لیا، طراح گرافیک متحرک در مالزی، گفت که او معمولاً مراسم اسکار را تماشا نمی‌کرد اما به دلیل نامزدی Yeoh مراسم امسال را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کرد و از طرفداران آخرین اجرای او بود.

او گفت: «من دوست داشتم که چگونه فیلم‌های قدیمی کانتونی که با ویرایش سریع به سبک TikTok و طنز زومر در هم آمیخته شده‌اند، برگشتی داشته باشند. قلب فیلم درباره مادری است که تلاش می‌کند بر شکاف نسلی بین خود و دخترش غلبه کند – این درگیری همچنین برای میشل به نظر می‌رسید که به مخاطب جوان‌تر برسد.

کوان، همبازی Yeoh، برای بازی در همان فیلم اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کرد.

دو نگوین در شهر هوشی مین که نتایج خوابگاه کالج خود را دنبال می کرد، گفت: “وقتی او برنده شد، داشتم جیغ می زدم.” داستان او بسیار الهام بخش و احساسی بود. او در سال 1979 از ویتنام – خانه‌اش – فرار کرد، اولین بازی فوق‌العاده‌ای را به عنوان یک بازیگر کودک انجام داد، برای زنده ماندن در صنعت هالیوود تلاش کرد و بزرگترین بازگشت تاریخ را رقم زد.

شخصیت او در فیلم و خود کی باعث می شود همه ما به شانس دوم و سخت کوشی باور داشته باشیم.

“این رویای آمریکایی است”: Ke Huy Quan برنده بهترین بازیگر نقش مکمل مرد – ویدئو

کوان، 51 ساله، در سال 1984 در فیلم «ایندیانا جونز» و «معبد عذاب» در فیلم «ایندیانا جونز» و «معبد عذاب» برای اولین بار در سینمای بزرگ ظاهر شد و بعدها در نقش دیتا در فیلم The Goonies بازی کرد. او در 20 سالگی هالیوود را به دلیل نبود نقش های خوب برای بازیگران آسیایی ترک کرد.

او در سخنرانی پذیرش خود گفت: «رویاها چیزی است که باید به آن ایمان داشت. من تقریباً رویاهای خود را رها کردم. به همه شما که آنجا هستید، لطفا رویاهای خود را زنده نگه دارید.

سفر من با یک قایق آغاز شد. من یک سال را در یک اردوگاه پناهندگان گذراندم و به نوعی در بزرگترین صحنه هالیوود به پایان رسیدم. می گویند چنین داستان هایی فقط در فیلم ها اتفاق می افتد. نمی توانم باور کنم که این اتفاق برای من می افتد. این رویای آمریکایی است.»

Bui Khanh Minh، که نتایج را به صورت آنلاین از شهر هوشی مین دنبال می کرد، گفت که از شنیدن پیروزی کوان به وجد آمد: “من داشتم صبحانه می خوردم و سپس جدول زمانی توییتر خود را تازه می کردم. داشتم ماکارونی صبحگاهی و قهوه می خوردم و بعد در صبحانه گریه می کردم. همشهری من فکر می کرد روز دوشنبه دچار بحران شده ام.»

اما او توصیف کوان از تجربه‌اش را به‌عنوان «رویای آمریکایی» زیر سوال برد و به این اشاره کرد که چگونه او مجبور شده بود چندین دهه برای نقش‌ها و به رسمیت شناخته شدن کامل به‌عنوان یک بازیگر آسیایی منتظر بماند. به عنوان یک مخاطب، من دوست دارم آن را یک ترسناک آمریکایی بنامم.»

به صورت آنلاین در ویتنام، برخی به دنبال این بودند که هویت ویتنامی کوان را زیر سوال ببرند و گفتند که والدینش چینی تبار بودند و او در جوانی ویتنام را به مقصد ایالات متحده ترک کرد.

کوان در میان صدها هزار نفری است که در جریان بحران مردم قایق در اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980، پس از جنگ ویتنام را ترک کردند. این شامل بسیاری از کسانی که با جمهوری سقوط کرده ویتنام مرتبط بودند، به ایالات متحده و جاهای دیگر رفتند، و اغلب در ویتنام به عنوان همکار با دولت “دست نشانده” آمریکا در نظر گرفته می شدند.

مین، با اشاره به چنین پست های آنلاین، گفت: «همچنین به این موضوع که Ke Huy Quan به عنوان ویتنامی «رده بندی» شده است یا خیر، اهمیتی نمی دهم. “شما از یک کشور خارجی آمده اید و با شرایط خود موفق می شوید. این به خودی خود واقعاً الهام‌بخش است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …