استارتاپ سنگاپوری Respiree FDA 510(k) را برای نظارت بر تنفس دریافت کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Respiree، یکی از شاخه‌های فناوری پزشکی آژانس علوم، فناوری و تحقیقات سنگاپور، مجوز 510(k) سازمان غذا و داروی ایالات متحده را برای دستگاه حسگر پوشیدنی قلبی-تنفسی خود دریافت کرده است.

دستگاه RS001 به طور مستقیم تنفس را در بیماران مبتلا به بیماری های قلبی ریوی مانند COPD و نارسایی احتقانی قلب اندازه گیری می کند.

این بخشی از پلت‌فرم مراقبت متصل iRIS Respiree است که در آن برای اندازه‌گیری پارامترهای حیاتی از راه دور از جمله ضربان تنفس، ضربان قلب، SpO2، دما و علائم فیزیولوژیکی مانند حجم جزر و مد و چرخه وظیفه استفاده می‌شود.

پس از ایمن کردن چنین مجوز بزرگی، Respiree به دنبال تاییدیه بیشتر برای نشانه های گسترده دستگاه برای استفاده و نرم افزار خواهد بود. RS001 همچنین در اروپا و استرالیا پس از اخذ مجوزهای مربوطه ترخیص شده است.

چرا مهم است

COPD حدود 200 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. به گفته سازمان جهانی بهداشت، این سومین بیماری کشنده در جهان است که هر سال جان 3.2 میلیون نفر را می گیرد. گفته می شود که این بار بالای بیماری ناشی از تشدید یا بدتر شدن شرایط در بیماران است.

دکتر Gurpreet Singh مدیر عامل و بنیانگذار Respiree می گوید: “تشدید COPD باعث بروز عوارض و مرگ و میر می شود. مهم است که بتوانیم آنها را به موقع شناسایی کنیم و با درمان مناسب از آنها پیشگیری کنیم.”

دکتر سینگ خاطرنشان کرد: دستگاه حسگر پوشیدنی Respiree با شناسایی تشدید COPD “نه چند ساعت یا چند دقیقه قبل، بلکه چند روز قبل” به این تلاش کمک می کند.

روند بزرگتر

دستگاه حسگر پوشیدنی نیز بخشی از یک سیستم نظارت از راه دور بیمار است که Respiree با آن توسعه داده است بیمارستان عمومی چنگی. اواخر سال گذشته، آنها اعلام کردند که در حال تایید الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای پیش‌بینی وخامت بیماری به عنوان بخشی از سیستم RPM هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نقش رودری در منچسترسیتی نشان می دهد که نگه داشتن هافبک ها کلید موفقیت است | شهر منچستر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیاو ایفای نقش هافبک سفارشی است. …