گری لینهکر پس از تعلیق بی بی سی به بازی روز باز می گردد | بی بی سی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گری لینهکر پس از اینکه به دلیل انتقاد از زبانی که وزرا هنگام بحث در مورد سیاست پناهندگی دولت به کار می بردند، از پخش خارج شد، به ارائه ورزش در بی بی سی باز خواهد گشت.

تیم دیوی، مدیر کل بی‌بی‌سی، روز دوشنبه به دلیل اختلال گسترده در برنامه‌های ورزشی در آخر هفته عذرخواهی کرد و از بررسی مستقل دستورالعمل‌های رسانه‌های اجتماعی داخلی این شرکت خبر داد.

دیوی گفت: «همه می دانند که این دوره سختی برای کارکنان، مشارکت کنندگان، مجریان و مهمتر از همه، مخاطبان ما بوده است. “من از این بابت عذرخواهی می کنم. سردرگمی بالقوه ناشی از مناطق خاکستری راهنمای رسانه های اجتماعی بی بی سی که در سال 2020 معرفی شد، شناسایی شده است. من می خواهم مسائل را حل و فصل کنم و محتوای ورزشی خود را دوباره پخش کنم.

دیوی، که مسئول ارائه دستورالعمل‌های سختگیرانه رسانه‌های اجتماعی برای کارکنان به دنبال فشار دولت بود، گفت که تعادل بین تعهدات بی‌بی‌سی در مورد بی‌طرفی و آزادی بیان دشوار است.

دستورالعمل‌های رسانه‌های اجتماعی موجود این شرکت برای کنترل کارکنان و مجریان بی‌بی‌سی است که روی اخبار و سیاست کار می‌کنند، نه کسانی که در زمینه‌های دیگر مانند ورزش کار می‌کنند. همچنین، Lineker به عنوان فریلنسر برای شرکت کار می کند.

دیوی گفت: “بی طرفی برای بی بی سی مهم است.” «این برای مردم نیز مهم است. بی بی سی در اساسنامه خود به بی طرفی و آزادی بیان تعهد دارد. این یک اقدام متعادل کننده دشوار برای رسیدن به جایی است که افراد مشمول قراردادها و موقعیت های پخش متفاوت هستند و با مخاطبان و پروفایل های رسانه های اجتماعی متفاوت هستند.”

دیوی اعلام کرد که سیاست رسانه‌های اجتماعی خود را بازبینی می‌کند، که توسط یک متخصص مستقل هدایت می‌شود، که «تمرکز ویژه‌ای بر نحوه اعمال آن برای فریلنسرهای خارج از اخبار و امور جاری خواهد داشت».

لاینکر، پردرآمدترین مجری بی‌بی‌سی که سالانه 1.35 میلیون پوند دریافت می‌کند، از این بازبینی استقبال کرد و گفت که مشتاق است به وظایف ارائه‌دهنده از جمله مسابقه روز بازگردد.

او در بیانیه مشترک با دیوی گفت: “خوشحالم که راهی به جلو پیدا کرده ایم.” “من از این بررسی حمایت می کنم و مشتاقانه منتظر هستم که دوباره روی آنتن برگردم.”

پس از انتشار بیانیه، لاینکر در توییتر از حمایت همکارانش پس از «چند روز سورئال» تشکر کرد. کارشناسان، به رهبری ایان رایت، از حضور در مسابقه روز خودداری کرده بودند، در حالی که لاینکر به حالت تعلیق درآمد. مفسران نیز به آن پیوستند و پوشش بی‌بی‌سی اسپورت را در هرج و مرج فرو بردند.

لینکر همچنین گفت: «هرچقدر هم که چند روز گذشته سخت بوده است، به سادگی با فرار از خانه خود از آزار و اذیت یا جنگ برای پناه بردن به سرزمینی دور قابل مقایسه نیست».

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پس از چند روز سورئال، من خوشحالم که راهی را از طریق این مسیر طی کرده ایم. من می خواهم از همه شما برای حمایت باورنکردنی تشکر کنم، به ویژه از همکارانم در بی بی سی اسپورت، برای نمایش قابل توجه همبستگی. فوتبال یک بازی تیمی است اما حمایت آنها بسیار زیاد بود. 1/4

— گری لاینکر 💙💛 (@GaryLineker) 13 مارس 2023

من تقریباً 3 دهه است که ورزش را در بی بی سی ارائه می کنم و بی اندازه به همکاری با بهترین و منصف ترین پخش کننده در جهان افتخار می کنم. من نمی توانم صبر کنم تا شنبه به صندلی MOTD برگردم. 2/4

— گری لاینکر 💙💛 (@GaryLineker) 13 مارس 2023

آخرین فکر: هر چقدر هم که چند روز گذشته سخت بوده است، به سادگی با فرار از خانه خود از آزار و اذیت یا جنگ برای پناه بردن به سرزمینی دور قابل مقایسه نیست. این دلگرم کننده است که همدلی بسیاری از شما نسبت به مصیبت آنها را دیدم. 3/4

— گری لاینکر 💙💛 (@GaryLineker) 13 مارس 2023

ما کشوری با مردمی عمدتاً بردبار، خوش‌پذیر و سخاوتمند باقی می‌مانیم. متشکرم. ❤️ 4/4

— گری لاینکر 💙💛 (@GaryLineker) 13 مارس 2023

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …